Şimdi Ara

Windows 7'yi indirme yarışı başladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
3.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az sayıda insana dağıtılan Windows 7 Pre-Beta sürümü, çok geçmeden torrent dünyasının yıldızı oldu.

Microsoft'un çiçeği burnunda yeni işletim sistemi Windows 7'nin pre-beta sürümü, hatırlayacağınız üzere Professional Developers Conference'ta (PDC) geliştiricilere dağıtılmıştı.

Ancak BitTorrent siteleri de Windows 7'ye pek kayıtsız kalamadı ve dünya genelinde binlerce BitTorrent kullanıcısı, Windows 7'nin bu sürümünü sistemlerine indirmeye çoktan başladı bile. Pirate Bay ve Mininova gibi en iyi bilinen BitTorrent siteleri, yeni işletim sisteminin 32 ve 64 bit'lik sürümlerini Cuma günü itibariyle yayına vermiş durumdalar.

Örneğin Pirate Bay üzerinde, Windows 7'nin 32 bit'lik sürümünün bir kopyasını yaklaşık bin kadar insan upload ediyor ve neredeyse 7 bin kişi, aynı sürümü sistemlerine indirmekle uğraşıyor. 64 bit'lik Windows 7 sürümü ise 32 bit'e nazaran daha az ilgi görüyor ve 64 bit'lik kopyaları torrent'e sadece 100 kişi sunuyor. Mininova'nın da durumu Pirate Bay'den pek farklı değil.

Yapılan yorumlarda ise, genellikle Windows 7'nin kullanıcıya değişik bir şey getirmediğinden ve internetten Windows 7'yi indirmenin sadece zaman kaybı olduğundan bahsediliyor. Ancak indirilen sürümün henüz beta bile olmadığı gerçeğinin unutulmamasında yarar var. Sonuçta önemli olan şu an için görünümdeki farklar değil, performans konusundaki farklar...

kaynak:chip.com.tr

• SEVEN hakkında yorum yapmak için çoook erken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

SEVEN hakkında yorum yapmak için çoook erken...
    quote:

Yapılan yorumlarda ise, genellikle Windows 7'nin kullanıcıya değişik bir şey getirmediğinden ve internetten Windows 7'yi indirmenin sadece zaman kaybı olduğundan bahsediliyor.

Aynen öyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

quote:

Yapılan yorumlarda ise, genellikle Windows 7'nin kullanıcıya değişik bir şey getirmediğinden ve internetten Windows 7'yi indirmenin sadece zaman kaybı olduğundan bahsediliyor.

Aynen öyle...

Alıntıları Göster
    hayır öyle değil, bir alfa sürümün bu kadar stabil olduğunu yaklaşık 20 yıldır yazılım(microsoft,unix,mac) takip eden birisi olarak ilk defa görüyorum. sp1 li vistadan ufak buglar hariç daha stabil çalışıyor ve aero özelliği vistadan daha yetenekli. kurmuş olduğum sürüm 6801 versiyon ve aktivisyonunu yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: boncuk2004

hayır öyle değil, bir alfa sürümün bu kadar stabil olduğunu yaklaşık 20 yıldır yazılım(microsoft,unix,mac) takip eden birisi olarak ilk defa görüyorum. sp1 li vistadan ufak buglar hariç daha stabil çalışıyor ve aero özelliği vistadan daha yetenekli. kurmuş olduğum sürüm 6801 versiyon ve aktivisyonunu yaptım.

Alıntıları Göster
    Vay be vistadaki kadro yine kuruluyor. Vistanın ilk beta sürümlerinden itibaren her türlü bilgi,destek,paylaşımları yapan arkadaşlar Windows 7 yede el atmış durumda galiba @@@...WINDOWS VISTA ile ılgılı tum testler ve ss ler burada...@@@ Konusunda az zaman geçirmedik yani

@boncuk2004 @buffy45

• quote:

Orijinalden alıntı: mct2002

Vay be vistadaki kadro yine kuruluyor. Vistanın ilk beta sürümlerinden itibaren her türlü bilgi,destek,paylaşımları yapan arkadaşlar Windows 7 yede el atmış durumda galiba @@@...WINDOWS VISTA ile ılgılı tum testler ve ss ler burada...@@@ Konusunda az zaman geçirmedik yani

@boncuk2004 @buffy45

Alıntıları Göster
    Hocam bu uğurda binbaşı olduk canımız feda Vista'ya...

• quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

Aynen öyle valla. Bilmiyorum bu win seven da öyle olurmu

• quote:

Orijinalden alıntı: mct2002

quote:

Orjinalden alıntı: SysEdit

Aynen öyle valla. Bilmiyorum bu win seven da öyle olurmu

Alıntıları Göster
    ben 64bit 6801 indirdim kurdum ve kullandım. stabil görünüyor ama daha prebeta aşamasında ve daha çok değişikliğe uğrayacaktır. prebeta olması nedeniyle bilgisayarımda bulunan vistadan daha kötü bellek kullanıyor, harddiski daha çok kullanıyordu. ama aero daha yetenekli gerçekten. ayrıca gizli olan aero shake özelliğinide açtım ve pdc2008 de tanıtılan yeni taskbar ı da deneme imkanım oldu. güzel görünüyor, kullanışlıda. yeni taskbar bence iyi. ayrıca daha derli toplu duruyor vistaya göre

• quote:

Orijinalden alıntı: hipocrat

ben 64bit 6801 indirdim kurdum ve kullandım. stabil görünüyor ama daha prebeta aşamasında ve daha çok değişikliğe uğrayacaktır. prebeta olması nedeniyle bilgisayarımda bulunan vistadan daha kötü bellek kullanıyor, harddiski daha çok kullanıyordu. ama aero daha yetenekli gerçekten. ayrıca gizli olan aero shake özelliğinide açtım ve pdc2008 de tanıtılan yeni taskbar ı da deneme imkanım oldu. güzel görünüyor, kullanışlıda. yeni taskbar bence iyi. ayrıca daha derli toplu duruyor vistaya göre

Alıntıları Göster
    driver sıkıntısı oluyormu peki

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

Benim ses kartı hariç herşeyi otomatik olarak tanıdı.Ses kartının driverını da kendim kurdum ve tanıdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Misfits_

quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

Benim ses kartı hariç herşeyi otomatik olarak tanıdı.Ses kartının driverını da kendim kurdum ve tanıdı.

Alıntıları Göster
    suan ıtıbaıyle bende wındows 7 kurdum aklıma takılan ama sormayı unuttuğum 2 soru wardı ama sorunsuz atlattım bunları yazıyım belkı baska merak eden arkadaslar olabılır

s - raıd 0 kullanıyorum wındows 7 bılgısayarıma kurabılırmıyım ?
    c - evet wındows 7 yı elınızde raıd drıverları olmadanda bılgısayarınıza kurabılırsınız

s - bılgısayarımın c surucusunde xp ısletım sıstemı war wındows 7 yı baska bır surucuye kurduğumda dığer ısletıım sıstemınıde kullanabılırmıyım
    c - evet wındows 7 yı xp ısletım sıstemı ıle bırlıkte sorunsuzca kullanabılır , boot ekranında ıstedığınız ısletım sıstemını secebılırsınız

• quote:

suan ıtıbaıyle bende wındows 7 kurdum aklıma takılan ama sormayı unuttuğum 2 soru wardı ama sorunsuz atlattım bunları yazıyım belkı baska merak eden arkadaslar olabılır

s - raıd 0 kullanıyorum wındows 7 bılgısayarıma kurabılırmıyım ?
    c - evet wındows 7 yı elınızde raıd drıverları olmadanda bılgısayarınıza kurabılırsınız

s - bılgısayarımın c surucusunde xp ısletım sıstemı war wındows 7 yı baska bır surucuye kurduğumda dığer ısletıım sıstemınıde kullanabılırmıyım
    c - evet wındows 7 yı xp ısletım sıstemı ıle bırlıkte sorunsuzca kullanabılır , boot ekranında ıstedığınız ısletım sıstemını secebılırsınız

Alıntıları Göster
    windows 7 nin foyası meydana cıktı

http://img165.imageshack.us/img165/1290/sevenvstafs8.jpg

• quote:

windows 7 nin foyası meydana cıktı

http://img165.imageshack.us/img165/1290/sevenvstafs8.jpg

Alıntıları Göster
    Foyadan kastın Everest'in işletim sistemi adı bölümünde Vista Ultimate yazmasıyla bana bu tabirin çok mantıksız geldi.
    Çünkü yeni bir işletim sistemini eski programlar zaten tanıyamazlar.

Ayrıca Win 7, Vista çekirdeği üzerine kurulu bir işletim sistemi.
    Ortada yeni bir şey yok.Sadece görsellik bazında birkaç değişiklik ile Vista'nın aşırı kaynak tüketim sorununa çözüm getirilmeye çalışılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diamondmonster -- 20 Kasım 2008; 17:15:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: diamondmonster

Foyadan kastın Everest'in işletim sistemi adı bölümünde Vista Ultimate yazmasıyla bana bu tabirin çok mantıksız geldi.

Ortada yeni bir şey yok.Sadece görsellik bazında birkaç değişiklik ile Vista'nın aşırı kaynak tüketim sorununa çözüm getirilmeye çalışılıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: diamondmonster

Foyadan kastın Everest'tin işletim sistemi adı bölümünde Vista Ultimate yazmasıyla bana bu tabirin çok mantıksız geldi.

Ortada yeni bir şey yok.Sadece görsellik bazında birkaç değişiklik ile Vista'nın aşırı kaynak tüketim sorununa çözüm giderilmeye çalışılıyor.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Misfits_

quote:

Foyadan kastın Everest'tin işletim sistemi adı bölümünde Vista Ultimate yazmasıyla bana bu tabirin çok mantıksız geldi.

Ortada yeni bir şey yok.Sadece görsellik bazında birkaç değişiklik ile Vista'nın aşırı kaynak tüketim sorununa çözüm giderilmeye çalışılıyor.

+1

Alıntıları Göster
    çıkar çıkmaz windows 7 ye geçicem

• quote:

Orijinalden alıntı: optimarax

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: optimarax

quote:

*
    Acaba MS Windows 7 yi lisanslı Vista sahiplerine ücretsiz mi verecek yoksa upgrade için birkaçyüz $ da buna bayılın mı diyecek!

MS yeni çıkan bir işletim sistemini kesinlikle ücretsiz vermez.
    En fazla sizinde dediğiniz gibi upgrade seçeneği sunarak Vista kullanıcılarına belirli bir fiyat indirimi yapar.

Zaten tarihte Microsoft'un ücretsiz bir şey verdiği pek nadir görülmüştür ki onun içinde de kesin bir iş vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: diamondmonster

quote:

Orjinalden alıntı: optimarax

quote:

*
    Acaba MS Windows 7 yi lisanslı Vista sahiplerine ücretsiz mi verecek yoksa upgrade için birkaçyüz $ da buna bayılın mı diyecek!

MS yeni çıkan bir işletim sistemini kesinlikle ücretsiz vermez.
    En fazla sizinde dediğiniz gibi upgrade seçeneği sunarak Vista kullanıcılarına belirli bir fiyat indirimi yapar.

Zaten tarihte Microsoft'un ücretsiz bir şey verdiği pek nadir görülmüştür ki onun içinde de kesin bir iş vardır

Alıntıları Göster
    dizüstü sahipleri için (mesela benim için) toshiba recovery dvd'sini alıp yerine windows7 'li recovery dvd'si yaparlar mı ki?
    :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

dizüstü sahipleri için (mesela benim için) toshiba recovery dvd'sini alıp yerine windows7 'li recovery dvd'si yaparlar mı ki?
    :D

Alıntıları Göster
    Yeni kurdum. Tek sorum var. Acaba benden başka birisi windows 7'ın başlat çubuğunu kubuntununkine benzetti mi? Ciddi şekilde kalın. Yada ileride monitörlerde büyür, çözünürlükte artar diye mi düşündüler? Biraz zor... Gerçekten hoş. Vista sahibi birisi olarak ram in 800 mb dan aşağı düştüğünü örmedim. Bende şimdilik(daha antivirüs yüklemedim) 600 mb civarı. Ama ,nsanında "Yok mu kardeşim bunun türkçesi"diyesi geliyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: cici_adam

Yeni kurdum. Tek sorum var. Acaba benden başka birisi windows 7'ın başlat çubuğunu kubuntununkine benzetti mi? Ciddi şekilde kalın. Yada ileride monitörlerde büyür, çözünürlükte artar diye mi düşündüler? Biraz zor... Gerçekten hoş. Vista sahibi birisi olarak ram in 800 mb dan aşağı düştüğünü örmedim. Bende şimdilik(daha antivirüs yüklemedim) 600 mb civarı. Ama ,nsanında "Yok mu kardeşim bunun türkçesi"diyesi geliyo.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar bende yükledim active ettim ve pre-beta olmasına rağmen vistanın en son haline 5 basar. XP den bile hızlı. Zaten değişik kodlarla yazıldığı için baya hafiflemiş sistem. Beta meta demeyin geçin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkkt

Arkadaslar bende yükledim active ettim ve pre-beta olmasına rağmen vistanın en son haline 5 basar. XP den bile hızlı. Zaten değişik kodlarla yazıldığı için baya hafiflemiş sistem. Beta meta demeyin geçin bence.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gkkt

hafta içi bende deneyeceğim..

driver problemi yaşadınız mı..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.