Şimdi Ara

wireless ile alakalı bir soru....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bulunduğum yere biraz daha uzak bir mesafede bazı işyerleri sınırsız ve limitsiz wireless hizmeti veriyor sırf reklam olsun diye. (hırsızlık değil amacım parkta oturan herkesin kullanmasına izin veriyorlar)
    Laptopumun bunu yakalama durumunu henuz denemedım ama olaki yakalamaz yada verimli kullanılamaz ise
    Bir tane usb adaptor ile denesem daha verimli sonuç alırmıyım? marka model olarak en guclu ne önerirsiniz.
    Birde bir bilgisyarcı bana bu durum için usb yada pcmcia wireless adaptor yerine en yakın pencere önune bir tane repeater koyup bulundugum yerden daha kolay kullanabileceğimi söyledi, bu dogrumu ? Yani o alana gelen wireless sinyallerini alıp çevresine dagıtan bir cihaz var mı? Piyasada repeater denen cihazlar bu işi yapabilir mi ?
    Wireless yayını yapan modem yada bilgisayaradan bir yapılandırma olmaksızın?
    Bildigim kadarıyla acces point yapılandırmak için yayını yapan yerde olmak ordan ayarlamak lazım.
    Durumu net olarak izah edebildim sanırım.

Cevaplar ve ilgilenenlere şimdiden teşekkur ederim.

• Arkadaslar yok mu bir bilgisi olan?
  • malesef repeaterın dağıtabilmesi için kablo ile alması lazım bağlantıyı..o yüzden o dediği olmaz..
    laptop ile dene olmazsa usb adaptör alırsın o da olmazsa mesafe arttırımı için anten filan yapıyorlar bu forumda baya konuşuldu..onlardan yaparsan yakayalablirsin önünde engel yoksa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.