Şimdi Ara

Wireless Sinyal Gücü ZayıF [ASUS DSL-N12E]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar elimde TP-LİNK TD-W8901G 54Mbit Wireless ADSL2+ modem bulunmaktaydı.Daha iyi bir bağlantı problemi yaşamamak ve evin diğer odalarından sinyali iyi alabilmek için çift anten olan ASUS DSL-N12E modelini tercih ettim fakat sinyal gücü hemen hemen aynı veya dahada az diyebilirim diğer tek anten modem ile nerdeyse aynı hatta dahada az alıyor diyebilirim sinyali kurulum ayarlarındamı bir yanlıslık yaptım bilmeiyorum Şifreleme TÜRÜ bi kafama takıldı kurarken bu wireless'i etkiler mi yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler..

• http://forum.donanimhaber.com/m_78362377/mpage_2/tm.htm
    son yazdıklarımı oku madde in turkey yutar demişler kısaca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ağustos 2013; 0:54:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

http://forum.donanimhaber.com/m_78362377/mpage_2/tm.htm
    son yazdıklarımı oku madde in turkey yutar demişler kısaca...
    Büyük umutla aldım gerçekten modemi inanın eski model TP Link tek anten olan bundan iyi diyebilirim..Aldıgımada pişman oldum...Gerçekten kopma devam ediyor ve wireless çekim gücü gerçekten zayf
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgametr582

Büyük umutla aldım gerçekten modemi inanın eski model TP Link tek anten olan bundan iyi diyebilirim..Aldıgımada pişman oldum...Gerçekten kopma devam ediyor ve wireless çekim gücü gerçekten zayf

Alıntıları Göster
    ASUS kalitesine güvenip aldık gerçekten beni hayal kırıklıgına ugrattı 5 dbi çift anten hayal arkadas...Bes Para etmez
  • quote:

ASUS kalitesine güvenip aldık gerçekten beni hayal kırıklıgına ugrattı 5 dbi çift anten hayal arkadas...Bes Para etmez

tükiyedekiler fazla anlamaz diyip etiketide asus koyup kutuyuda cicili bicili yapınca olunca mükkemmel oluyor sanıyo herkes yabancı forumlarda donmüş zaten tükiyede bu konuda bilgilenidrmede tık yok içindeki işlemci en dandik ucuz çin malı işlemci ralink realtek türkiyede bir forumda bile geçmemiş yazıklar olsun ...athrosdur diye aldık...ben iade ettim...hakkın varsa et alıyolar. boradcomlu yada atheros işlemcili modem almaya bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ağustos 2013; 1:27:56 >
  • quote:

quote:

tükiyedekiler fazla anlamaz diyip etiketide asus koyup kutuyuda cicili bicili yapınca olunca mükkemmel oluyor sanıyo herkes yabancı forumlarda donmüş zaten tükiyede bu konuda bilgilenidrmede tık yok içindeki işlemci en dandik ucuz çin malı işlemci ralink realtek türkiyede bir forumda bile geçmemiş yazıklar olsun ...athrosdur diye aldık...ben iade ettim...hakkın varsa et alıyolar. boradcomlu yada atheros işlemcili modem almaya bak..

Alıntıları Göster
    Broadcom destekli iyi sinyal gücüne sahip modem önerir misiniz hocam?

• quote:

ben bunu sipariş ettim broadcom olduğu açık hali(1-2 günde gelir)

wiki.openwrt.org
    TP-Link TD-W8960N [Old OpenWrt Wiki]
    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8960n

ıspatı..
    arkdaşım üst katta bile 4-5 le alıyor diyor henüz ben test etmedim yalnız..

• quote:

quote:

wiki.openwrt.org

ıspatı..

Alıntıları Göster
    Tek anten olan tp link marka modemim inanın bundan iyi çekiyor kargo bugün geçti elime acaba değiştirme gibi bir durumum var mı ürünü bu ürün ile değiştirmek umarım olur gerçekten wireless cok kopuyor ve sinyal çok kötü...

• quote:

Tek anten olan tp link marka modemim inanın bundan iyi çekiyor kargo bugün geçti elime acaba değiştirme gibi bir durumum var mı ürünü bu ürün ile değiştirmek umarım olur gerçekten wireless cok kopuyor ve sinyal çok kötü...

Alıntıları Göster
    Benim cihazda yazılım yüklendikten sonra pert olmuştu, asusa gönderdim adamlar bile çözemedi, parça değişmesi gerek dediler sanki otomobil tamir ettiriyoruz kaç parça ki zaten modem, sonrada parçayı tedarik edemedik değişim için rapor gönderdik size aldığınız yere ürün faturasıyla başvurun değiştirin dediler, faturayıda ürünle göndermiştim asus faturayı kaybetmiş, satın aldığım yerde fatura olmadan değişim olmaz diyor, 100 lirayı çöpe attım yani modemde gitti parada. İşin yoksa tüketici haklarıyla uğraş dur şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 15 Ağustos 2013; 2:24:10 >

• quote:

quote:

wiki.openwrt.org

ıspatı..

hocam bu modemlersinyali attırınca baglantı kalitesini dusuruyor diyorlar sizcede boylemi?

• Kablosuz cikis gucu icin standartlar var , bir cihaza 100dbi anten 1kw cikis verip cok ceksin yapamazsiniz!! Alacaginiz farkli modemlerde asiri bir cekim gucu farki zaten alamazsiniz cogunlukla, siz hem 99tl ye 300mbps modem aliyorsunuz, asus oldugu icin keyfinize gore iade ediyorsunuz, yanlis yazilim yukleyip cihazi bozuyorsunuz yine asus tum bu durumlarda cihazinizi yeniliyor sonra da cikip chipset bilmemneymis diyorsunuz, ben mediatek islemcili telefon kullaniyorum cinli islemci vurayim kirayim o zaman ama memnunum 600tl ye ihtiyaclarimi karsilayan bir telefon.., e serisi modemler belli ki fiyat performans odakli modeller kimi de gidiyor 200tl lik modemle karsilastiriyor o zaman gidin dsl-n55u alin..
    Cekim gucu farkli bir sey hiz ve sagliklik baglanirlik farkli birsey. Cihazda problem olsa zaten asus sorunh cozuyor gordugum. Fanatiklik degil fakat bu kadar saldirgan tavirlarinizi anlamadigim icin bu kadar uzun yazdim
    iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Kablosuz cikis gucu icin standartlar var , bir cihaza 100dbi anten 1kw cikis verip cok ceksin yapamazsiniz!! Alacaginiz farkli modemlerde asiri bir cekim gucu farki zaten alamazsiniz cogunlukla, siz hem 99tl ye 300mbps modem aliyorsunuz, asus oldugu icin keyfinize gore iade ediyorsunuz, yanlis yazilim yukleyip cihazi bozuyorsunuz yine asus tum bu durumlarda cihazinizi yeniliyor sonra da cikip chipset bilmemneymis diyorsunuz, ben mediatek islemcili telefon kullaniyorum cinli islemci vurayim kirayim o zaman ama memnunum 600tl ye ihtiyaclarimi karsilayan bir telefon.., e serisi modemler belli ki fiyat performans odakli modeller kimi de gidiyor 200tl lik modemle karsilastiriyor o zaman gidin dsl-n55u alin..
    Cekim gucu farkli bir sey hiz ve sagliklik baglanirlik farkli birsey. Cihazda problem olsa zaten asus sorunh cozuyor gordugum. Fanatiklik degil fakat bu kadar saldirgan tavirlarinizi anlamadigim icin bu kadar uzun yazdim
    iyi forumlar
    Hocam ilki biz bu ürünü kullananan biri olarak yazıyoruz..Ürün gerçekten diğer modemlere nazaran wirelless çok kötü hee bağlansa bile 1 dk sonra kopuyor ben daha ne yapayım bu modemi.İkinci olarak farklı yazılım derken ben kendi 192.168.1.1 sitesinden girerek gerekli ayarları sorunsuzca yaptım farklı bir yazılım yüklemedim.Lafın kısası arkadaslar ASUS modemi yapamamıs kesinlikle uzak durun derim.Farklı chipset modemlere yönelin.

• quote:

Kablosuz cikis gucu icin standartlar var , bir cihaza 100dbi anten 1kw cikis verip cok ceksin yapamazsiniz!! Alacaginiz farkli modemlerde asiri bir cekim gucu farki zaten alamazsiniz cogunlukla, siz hem 99tl ye 300mbps modem aliyorsunuz, asus oldugu icin keyfinize gore iade ediyorsunuz, yanlis yazilim yukleyip cihazi bozuyorsunuz yine asus tum bu durumlarda cihazinizi yeniliyor sonra da cikip chipset bilmemneymis diyorsunuz, ben mediatek islemcili telefon kullaniyorum cinli islemci vurayim kirayim o zaman ama memnunum 600tl ye ihtiyaclarimi karsilayan bir telefon.., e serisi modemler belli ki fiyat performans odakli modeller kimi de gidiyor 200tl lik modemle karsilastiriyor o zaman gidin dsl-n55u alin..
    iyi forumlar

200 tliklerle karşılaştırmıyoruz şu an broadcomlu yada atheroslu kalite işlemcili cihazlar bazı yerlerde nerdeyse aynı fiyata yada aradaki fiyat 10-30 lira ..
    http://www.gold.com.tr/airties-air-5343-modem_u
    kuzenimin modemi bu alıp kendi evimde denedim çekim gücü olarak asusu yer....üst katta asusla 2-3 le gelen oynak sinyal bunla 4 geliyor...evde zaten 5...

• quote:

Hocam ilki biz bu ürünü kullananan biri olarak yazıyoruz..Ürün gerçekten diğer modemlere nazaran wirelless çok kötü hee bağlansa bile 1 dk sonra kopuyor ben daha ne yapayım bu modemi.İkinci olarak farklı yazılım derken ben kendi 192.168.1.1 sitesinden girerek gerekli ayarları sorunsuzca yaptım farklı bir yazılım yüklemedim.Lafın kısası arkadaslar ASUS modemi yapamamıs kesinlikle uzak durun derim.Farklı chipset modemlere yönelin.

hemen kopuyor mu hocam bnm masaüstü ve notebbok 1 haftadır açık biri wirelessden bağlı 2 duvar var arada 4 diş çekiyor halen bir kere kopmadı bu kadar olur
  • quote:

Sizin cihazinizda problem olusuyorsa teknik sikintili bir cihaz geldi belki size, asus a bildirin cozulsun sonucta herkes bilir ki electronikte problem her zaman olabilir iphone s4 de alsaniz ille sikintili cikabilir, onemli olan sikinti ciktiginda alacaginiz cozum
  • quote:

quote:

iyi forumlar

200 tliklerle karşılaştırmıyoruz şu an broadcomlu yada atheroslu kalite işlemcili cihazlar bazı yerlerde nerdeyse aynı fiyata yada aradaki fiyat 10-30 lira ..
    http://www.gold.com.tr/airties-air-5343-modem_u
    kuzenimin modemi bu alıp kendi evimde denedim çekim gücü olarak asusu yer....üst katta asusla 2-3 le gelen oynak sinyal bunla 4 geliyor...evde zaten 5...

Cekim gucu modemin kalitesibi belirlemede tek unsur degildir. Bahsettiginiz karsilastirma yapaxagim dediginiz urun 150mbps dir ve ki hiz olarak dsl-n12e den dusuktur. Tekrar soyluyorum cekim gucu hersey degildir daglara taslara ceksin istiyorsaniz zaten n12e giris sevyesi bir modem. Ayrica bilmeyenler icin yeni nesil tum kablosuz cihazlar dualband tir yani 2.4 ghz ve 5ghz destekler, 5ghz nin cekim alani ise daha dusuktur, yuksek frekans dusuk dalga boyu hesabi.. Yani daha dusuk cekim olarak dusunsek yeni nesil kablosuz cihazlatin hepsi daha dandiktir..

• hey kullanıcısına yanıt
    ağ kullanmayan bir sıradan kullanıcı neyapsın 150mbps le 300mbps arasındaki farkı satın alınmasındaki 2 ana neden ping süreleri sayfa açılışlarında wifi çekim gücünden iyileşme baklemektir asus la dosya aktarımı yaptım 5mb/s buluyordu ağda iyiydi o konuda 54mps modemim 2.1mb/s civarıydı yeni nesil broadcom işlemcili cihaz sipariş ettim izlenimlerimi yazarım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ağustos 2013; 15:59:30 >
  • quote:

ağ kullanmayan bir sıradan kullanıcı neyapsın 150mbps le 300mbps arasındaki farkı satın alınmasındaki 2 ana neden ping süreleri sayfa açılışlarında wifi çekim gücünden iyileşme baklemektir asus la dosya aktarımı yaptım 5mb/s buluyordu ağda iyiydi o konuda 54mps modemim 2.1mb/s civarıydı yeni nesil broadcom işlemcili cihaz sipariş ettim izlenimlerimi yazarım ..
    Arkadaşlar aynı modemden bende satın aldım ve benimde bir takım sıkıntılarım var ama bu durum çok değişken.

İnternet'imde sık sık kopmalar yaşıyorum ama bu sorun modemden mi kaynaklanıyor onu bilmiyorum. 2 adet 5er dB lik anteni olduğu için modemin çekim gücünün daha kaliteli olacağını düşündüm ama bu konuda bir sıkıntım var.

Şöyle ki, modem oturma odasında uydu alıcısının üzerinde ve benim 15-20m lik uzaklıkta olan odamda en fazla 2 diş çekiyor. Ama dışarıya çıktığım zaman evdeki wifi ağına bağlı olan telefonum , evden 100-150 m uzaklıkta ki caddeden çekiyor ve evimin camları da çekim yerine ters düşüyor. Yani dışarıya çıktığım zaman en uzak mesafeden bile bağlantıyı koparmayan modem, evin içinde resmen eziyet çekiyor.

Bu işte bir gariplik var ve tam olarak anlamış değilim.

Ama sizlere bir önerim olacak, modeminizin ayarlarına girerek AĞ Yönetim kısmından bant genişliğini (2.4 N) yapın, kanal olarak 1, 6 , 11 bunlardan birini seçin ve son olarak Kanal genişliğini 40Mhz yapın ve böylelikle Kablosuz alışverişinde bir nebze de olsa artış olduğunu hissedeceksiniz. Sayfa açılışları olsun, internette gezinme olsun biraz daha iyi olacaktır. Wifi'de de artış olacaktır az da olsa.

Evinizde ki sistemin (N) i desteklemesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 24 Kasım 2013; 12:03:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Arkadaşlar aynı modemden bende satın aldım ve benimde bir takım sıkıntılarım var ama bu durum çok değişken.

İnternet'imde sık sık kopmalar yaşıyorum ama bu sorun modemden mi kaynaklanıyor onu bilmiyorum. 2 adet 5er dB lik anteni olduğu için modemin çekim gücünün daha kaliteli olacağını düşündüm ama bu konuda bir sıkıntım var.

Şöyle ki, modem oturma odasında uydu alıcısının üzerinde ve benim 15-20m lik uzaklıkta olan odamda en fazla 2 diş çekiyor. Ama dışarıya çıktığım zaman evdeki wifi ağına bağlı olan telefonum , evden 100-150 m uzaklıkta ki caddeden çekiyor ve evimin camları da çekim yerine ters düşüyor. Yani dışarıya çıktığım zaman en uzak mesafeden bile bağlantıyı koparmayan modem, evin içinde resmen eziyet çekiyor.

Bu işte bir gariplik var ve tam olarak anlamış değilim.

Ama sizlere bir önerim olacak, modeminizin ayarlarına girerek AĞ Yönetim kısmından bant genişliğini (2.4 N) yapın, kanal olarak 1, 6 , 11 bunlardan birini seçin ve son olarak Kanal genişliğini 40Mhz yapın ve böylelikle Kablosuz alışverişinde bir nebze de olsa artış olduğunu hissedeceksiniz. Sayfa açılışları olsun, internette gezinme olsun biraz daha iyi olacaktır. Wifi'de de artış olacaktır az da olsa.

Evinizde ki sistemin (N) i desteklemesi gerekiyor.

Alıntıları Göster
    çekim gücü konusunda bende hayal kırıklığına uğradım, misal şuan modem yan odada 3-4 çubukta çekiyor, modemden 5-8 metre uzaklıktaki balkona gidiyorum 0 sinyal

• Çekim gücü çok kötü ama kopma ve ısınma sorunu bende sıfır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.