Şimdi Ara

Xbox 360 System Tarih Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. NTSC-J iki yıllık bir xbox'um var. Son meşhur güncellemeden sonra tarih ve saat ayarlarım kapatıp açınca 2005 Kasım tarihine atıyor. Tekrar ayarlıyorum, kapatıp açtığımda yine eski tarihe döndüğünü görüyorum. Böyle bir sıkıntı nasıl giderilir fikri olan varmı acaba... Teşekkürler...

• Saat sadece LİVE'ye girince tarih- saati güncelleniyor. Tarihi ayarlasanda, makinayı kapatıp açtığında tarih kendini sıfırlar.
  • adaptoru fişten cıkartmadıgın sürece sıfırlanmıyor tarih/zman ayarları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr21

adaptoru fişten cıkartmadıgın sürece sıfırlanmıyor tarih/zman ayarları.

Evt anakarta bağlı bir pil olmadığı için elektrik fişi çekilince saat sıfırlanıyor.GErçi live a giriyorsan bir şekilde saat ayarı güncell oluyor ama internete girmiyorsan ozaman sıfırlanıyor malesef.
  • Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. Evet live fazla girmiyorum ama bu çok saçma bir durum. Nasıl böyle bir şeyi atlar microsoft diyecem 3K veren bir makineye böyle bir şey demek abest olur galiba :) Tekrar teşekkürler...
  • way benimde aynı sorunum vardı bazen makinenin tarihi sıfırlanıyodu noluyo artık kafayı yedi falan derken şimdi anladım olayı

ama şöyle bi salaklık var benim makina güç kaynağına bağlı yani elektrik kesilmesi hiç olmuyoki genede arada sırada tarih sıfırlanıyo wwwaaaaaaşşş acaba adaptörüm falconunki değil eski 3k dan kalan makinamın 203w lık adaptörü ondanmıdır nedir kurudan çıkan adaptörde 203w idi sıfır diye okutmuştum onu
  • quote:

Orjinalden alıntı: graffitti

Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. Evet live fazla girmiyorum ama bu çok saçma bir durum. Nasıl böyle bir şeyi atlar microsoft diyecem 3K veren bir makineye böyle bir şey demek abest olur galiba :) Tekrar teşekkürler...

Singel dahi oynasan Live'a bagli olman bir sorun teskil etmez tam tersine saat ayarin degismez, Marketplace'e gelen yeni demolari, videolari, haberleri yukleyebilirsin.
  • bende de dewamlı elektriğe bağlı halde ve bende hep bu sıfırlama olayı oluyor, makinenin kendi hafızası olmadığından pek de önemsemiyorum bu durumu normal bence... ne de olsa microsoft :D
  • ben hiç live bağlı değilim toplasan 1 yılda 5 kere bile bağlanmadım ama nekar salak bişii sıfırlanması bence bi problem ama bakalım hayırlısı biz ne PROBLEMLER yaşıdık bee tarih sıfırlanması gözüme batmıyo bile
  • Ben de bu yazıyı okumadan önce Xbox'ımın anakartının üzerindeki saat pilinde sorun falan mı var diye düşünüyordum. Ama, öyle bir pil olmadığını öğrendim. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
  • komik bir şey bu hakketten. 2 kurus kar için 15 yıllık konsollarda bile olan ozelliği eklememiş admlar.
    bu sinekten yağ çıkarma mantığı aletin diğer parçalarının kalitesi hakkında da fikir veriyor zaten.
  • @dr21,

Satılan 20 milyon Xbox'da 50 cent'den hesaplasan pili, o iki kuruş ne ediyor? :)

15 yıllık konsollar tüm zaman detaylarını o pil sayesinde üstlerinde tutabildikleri ve internete bağlanmak gibi bir dertleri olmadığı için tabii ki pil taşımak zorundalar.

Yani Xbox saati nasıl tutamıyor konusu neden ikilem yaratıyorki? Kaç tane oyunun save'i yanında tarih saati gösteriyor ki load etmek istediğiniz zaman, bir elin parmaklarını geçmez (eski konsollar ile karşılaştırın budetayı anlarsınız o zaman)
  • quote:

Orjinalden alıntı: saykokilla

@dr21,

Satılan 20 milyon Xbox'da 50 cent'den hesaplasan pili, o iki kuruş ne ediyor? :)

15 yıllık konsollar tüm zaman detaylarını o pil sayesinde üstlerinde tutabildikleri ve internete bağlanmak gibi bir dertleri olmadığı için tabii ki pil taşımak zorundalar.

Yani Xbox saati nasıl tutamıyor konusu neden ikilem yaratıyorki? Kaç tane oyunun save'i yanında tarih saati gösteriyor ki load etmek istediğiniz zaman, bir elin parmaklarını geçmez (eski konsollar ile karşılaştırın budetayı anlarsınız o zaman)

Aslında ben bu sorunu yaşadaım prince of persia da bir eni saveler birde eski save elr var yeni olanlar yukarda olması gerekirken aşağıda olduğunu fark ettim meğerse yenilerini save ederken saat ayarı sıfırlanmış save gameler 2005 de kaydedilmiş diye gözüküyordu.O yüzden doalyı aşağıda kalmış yeni saveler.Gıcık bir durumdu.

• fişin takılı olması sorun değil. konsolu normal olarak kapatıp açınca bile tarih sıfırlanıyor. bu durum pek önemli gözükmese bile, bazı oyunların save dosyalarında can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor.
  • ben zaten gta4 te tam olarak fark ettim bi baktım kırk tane farklı yıllar var yuhh dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: BİG KİNG

quote:

Orjinalden alıntı: saykokilla

@dr21,

Aslında ben bu sorunu yaşadaım prince of persia da bir eni saveler birde eski save elr var yeni olanlar yukarda olması gerekirken aşağıda olduğunu fark ettim meğerse yenilerini save ederken saat ayarı sıfırlanmış save gameler 2005 de kaydedilmiş diye gözüküyordu.O yüzden doalyı aşağıda kalmış yeni saveler.Gıcık bir durumdu.

Aynı durum benim başıma da Bioshock'da geldi. Ben oyun oynarken ne olur ne olmaz diye birden çok save alırım (eski bir RPGci alışkanlığı) ama makineyi her açtığımda tarih sıfırlandığından hangi saveden başlayacağımı şaşırıyordum bazen. Bence en güzeli saveler sistem saatini baz alacağına oyunu oynadığımız zaman miktarını baz alsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.