Şimdi Ara

XIAOMI Redmi Note 4' mü yoksa Redmi Note 5A Prime' mı alınmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorum başlıkta belirttiğim gibi.. Sizce hangisini satın almalıyım?
    Benchmark skorlarına bakılırsa Note 4 açık ara önde fakat Redmi Note 5A Prime daha güncel bir cihaz. Note 4' e Android 8 OREO gelecek mi? Redmi Note 5A Prime'a gelme ihtimali daha bi muhtemel gibi geliyor bana. Eğer Note 4 bir güncelleme almayacaksa Benchmark skorunun yüksek olmasının bir anlamı yok gibi geliyor bana. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
    Sizlerden bir ricam var lütfen bu iki telefon dışında başka bir telefon önermeyin. sadece bu iki telefon arasında bir seçim yapmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOST WANTED GÖKHAN -- 10 Aralık 2017; 18:43:21 >

• yardımcı olabilecek yok mu?
  • 5.5 inç ekranda 720p çözünürlük bence kabul edilebilir bir değer değil, sırf bu yüzden Redmi Note 4 derim. Ayrıca 4100 mah bataryasıyla da bir adım daha önde Note 4. Diğer sorunuza gelirsem Note 4'e Android 8 geleceğini ben de düşünmüyorum. Note 5A'ya gelmesi muhtemeldir. Benim tercihim bu 2 cihaz arasında Note 4'den yana olurdu.
  • Bu iki cihazdan başka önermeyin demişsiniz fakat ben güncelliği de düşündüğünüz için Redmi 5 Plus modelini de düşünmenizi tavsiye ederim. Uzak doğu da satışa çıktı, yakındır satıcıların buraya da getirmesi. Ama yok ben bekleyemem acil almam lazım derseniz Redmi Note 4 (Snapdragon) modelini öneririm. Her yönüyle 5A'dan üstün bir cihaz. Ayrıca Xiaomi modelleri uzun süre güncelleme alırlar, alttaki haberi referans alabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/bazi-xiaomi-telefonlarina-guncelleme-destegi-kesiliyor--129988875

• aslında bende note 4'den yanayım ama aklımı kurcaladı bu note 5A :)
    aslıda ben kendime suç ortağı arıyordum gibi bişey :D
    Note 4 batarya kapasitesi,işlemci,ekran çözünürlüğü,piksel yoğunluğu ,hız, benchmark skoru, kamera özellikleri, işlemci üretim teknolojisi, bir ya da iki sensör fazlalığı, bildirim ledi, OTG desteği ile ortalama olarak sanırım %30-40 civarı açık ara önde :) ben en iyisi note 4 satın alayım, Snapdragon işlemci modelini
  • merhaba,

ben red mi 5a kullanıyorum. (prime olmayan) son güncellemeyi alana kadar cihazdan çok memnundum ancak şimdi bataryası çabuk tükeniyor ve ahize sesinde ciddi anlamda düşüş oldu. (Önceden son seviyede olduğunda sanki hoparlörden çıkacakmış gibi ses gelirdi ve hafiften telefonun kasasını titretirdi.) aynı şekilde tel. görüşmelerini dış hoparlöre aldığında seste sıkıntı var. (inşallah ileride xioami pişmanlıktır gibi bir cümle kurmak istemiyorum.)

böyle bir anektod düştükten sonra soruna cevap vereyim. Mobil bankacılık işlemleri,...vb. yapmıyorsan, güncelleme güvenlik gibi konular senin için önemli değilse; sık telefon değiştiririm,oyun oynarım performanslı bir cihaz olsun diyorsan "ithalatçı garantisi olmayan" note 4 al.

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet2661 -- 12 Aralık 2017; 18:29:27 >
  • Redmi 5 plus bekleyebilirsin. Ben bekliyorum güzel bir tecrübe olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.