Şimdi Ara

XP de UNIDRV.HLP sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
20.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorun şu arkadaşlar; ofiste kullandığımız 2 adet yazıcı var. Yazıcıların 1 adeti A3 (HP 1100C) yazıcı. Eski bir yazıcı olduğu için de Vistada sorun yaşarız diye XP kurulu bir makin aüzerinden bu yazıcıları ağda kullanıyoruz. HP firması bu yazıcı ile iligli (HP 1100C) XP sürücü desteği vermiyor (nedenini anlamadım). Her neyse; bilgisayara daha önce bu yazıcıyı bağladığımda sürücü bile istemedi benden alet ve sorunsuz çalıştı.

Fakat geçenlerde makineye format attım v eyeniden yükledim. Fakat formattan sonra sözkonusu yazıcıyı makineye tanıtamadım. Zira süreki XP CD nizi takın, sistem XP Cd si içerisinde i386 klasöründeki UNIDRV.HLP dosyasına ihtiyaç duyuyor diyor. Fakat gel gör ki, XP CD sini takmak olayı çözmüyor. Yeni SP3 lü XP de denedim, SP2 li CD de denedim; olmuyor kesinlikle.

Bu konu hakkında bilgisi olan, fikri olan veya deneyimi olan paylaşırsa sevinirim.

• sitesinde konuyla ilgili bi makale var...bi göz atın isterseniz...çeviri gerekirse bir kaç dakikaya kadar yazarsanız burdayım

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00659622&lc=en&cc=uk&dlc=en&product=445449&rule=38864&lang=en
  • Bunu denedim ama maalesef bu dönüşüm için yükleme hatası verip durdu. Sanırım Türkçe XP den kaynaklanıyor. Belki bu donüşüm için İngilizce XP kurulum CD si işe yarayabilir; onu denemedim.
  • Aynı sorunla bende karşılaştım sanırım katılımsız XP ler hazırlanırken çıkarılan eski sürücüler içerisinde bulunan unidrv.hlp dosyasının windows yüklemesi sırasında windows dizinine kopyalanmamasından kaynaklanıyor. çözüm noktasında oldukça basit ama etkili bir yöntem buldum, herhangi bir *.inf dosyası yada içerisinde herhangi bir yazı olan txt dosyasının adını unidrv yapın uzantısını da .hlp yapın ve sizden xp CD sini takın dediği yerde gözat diyerek oluşturduğunuz bu dosyayı gösterin sonuç istediğiniz gibi yazıcıyı yüklemiş olacaksınız. sonuçta basit bir yardım dosyası ve siz yazıcıyı kullanırken bu yardım dosyasına bir kere bile ihtiyaç duymayacaksınız :-)
  • KESİN ÇÖZÜM
    1- Başlata bas araya gir
    2- Tüm dosya ve klasörleri aramaya bas dosya adına *.hlp yaz ARA
    3- Bulunan herhangi bir soru işaretli help dosyasını kopyala de
    4- C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 klasörünün içine kopyala
    5- Artık hata aldığınız yerde gözattan 4. adımdaki kalsörü gösterin işlem tamadır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.