Şimdi Ara

Yabanci bir kadinla evlenenler gelebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millet nasil bir his? Yani turk kadinlarindan ne farklari var? Nasil evlendiniz? Evlilikte sizden bekledikleri neler? Tahammul sinirlari? Zor bir durumu dustugunuzde nasil davraniyorlar?

Kisaca hayatiniz nasil suruyor? İyi-kotu?

• tam yerine sordun kardeş
  • :D aman goren olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenZekiMüren

:D aman goren olursa
    evlenmeyi doğru bulmuyorum, kültür farkına girmek zor iş. Mahallende rus bir gelin olduğunu düşün. Mahalle baskısı bile bezdirir, o bakışlar vs. Evlenecek kadar yabancı kz çevren varsa, uçak biletini alırsın, 1 hafta 10 gün ağırlarsın, tadına varır geri gönderirsin. Emin ol fazlasıyla yeter.
  • burda cogunlugun evlilige yasi tutmuyo geldin bombayi patlattin zeki abi ya da zeki muren mi demeliydim ehe :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deli_Yaban

burda cogunlugun evlilige yasi tutmuyo geldin bombayi patlattin zeki abi ya da zeki muren mi demeliydim ehe :)
    endonezya ya da malezyalı biriyle evlen bence

uzak doğulu hatunlar her zaman bir adım öndedir

her bir de müslüman oldukları için kültürlerimizde yakındır..
  • Burda yabancı bi kadınla evlenmiş birini bulursan helal olsun sana.
  • Yabancı bir bağyan ile evleneceksen ülkeden gitmen gerekir bence mutlu olmak için. Zira yolda gören hanzolar bile üstlerine saldırmak istiyor direk, e sen de her an onu kollayamazsın. Komşu muhabbeti ayrı, akraba muhabbeti ayrı.

Hele senin de benim akrabalarım gibi akrabaların varsa yandın. Her karşılaşma sonrası arkanızdan dedikodunun haddi hesabı yapılamaz.

Tabi bazıları da var çok mutlular, Allah bozmasın ne diyelim.

Biraz ağır oldu ülkeden git demem tabiki, yoluna sokamayacağın türden problemler değil bunlar.
  • Avusturyalı biriyle evlenen akrabam var. İlk türkiyede yaşamak istedi gelin kızımız 1 ay dayanabildi şimdi avusturyadalar. Burada yaşayamazsınız arkadaş. Özellikle y.dısından biri gelip türkiyede yaşamak istemez bu yüzden olmaz. Ha evlenir sen gidersin gayet tabi normal evliliktir bir fark göremiyorum. Önemli olan anlaşmak
  • Harbi güzel yemek yapan, evini temiz tutan, kendi temiz, misafirleri ve kocasını iyi ağırlayan hangi ülkeden bayanlar var?
  • Hocam bekleniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIKINGS

Hocam bekleniyorsunuz.
    hocam forumun yaş ortalaması zaten 15 bırak yabancıyla evlenmeyi türkle evlenen kişi sayısı 1 elin parmaklarını geçmez sen çok yanlış yerde arıyon cevabı
  • Umarım 5-6 sene sonra sana yardımcı olabilirim. Yabancı hatta daha spesifik olsun iskandinav-rus-slav bir hatuna kapağı atmak gelecekteki hedeflerim arasında.
  • Brezilyalı kız arkadaşım var sevgilim değil kendisi. 5-6 aydır konuşuyoruz yaklaşık. Yemek kültürü bize yakın diyebilirim. Bir gün dürüm yerken fotoğrafını çekip bana yolladı. Dürümün içinde et var sandım meğerse hindistan cevizi varmış. Sadece bunu gördüm yiyecek olarak karşıt gelen.
    Ailesine çok bağlı.
    Türk kızlarına göre biraz açık giyiniyor.
    Uslu efendi yapısı var. Hiç bir zaman trip atmiyor ve güler yüzlü hatun.
    He bu kızla evlenilir mi? Dinini kabul edip veya dinimize kabul ettirecekseniz ve kiskancliginizı alt edebilecekseniz tabi ki evlenilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

evlenmeyi doğru bulmuyorum, kültür farkına girmek zor iş. Mahallende rus bir gelin olduğunu düşün. Mahalle baskısı bile bezdirir, o bakışlar vs. Evlenecek kadar yabancı kz çevren varsa, uçak biletini alırsın, 1 hafta 10 gün ağırlarsın, tadına varır geri gönderirsin. Emin ol fazlasıyla yeter.

Ben de bunu anlamiyorum. Sanki ailen, cevren evleniyor. Iki kisinin kultur, uyusma sorunu vs cok kucuk olur ve halledilir.

Her onune gelen karisiyor bizde, hic sevmiyorum bu tur aileleri bizde bu yuzden. (Kalabalik aileler kotu anlaminda demiyorum, herkes kendi isiyle ilgilensin.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

endonezya ya da malezyalı biriyle evlen bence

uzak doğulu hatunlar her zaman bir adım öndedir

her bir de müslüman oldukları için kültürlerimizde yakındır..

Malezya ile uzaktan yakından alakamız yok ne kültürümuz benzer? Folklorumuz,yemeklerimiz, geleneklerimiz,giyimimiz falan alakasi yok. Dinden başka ortak yok onlarla.
  • :D dertli gönüllere giren işte benim zeki müren

:D evet forum ortalaması düşük. Ama evlilik konusunda cok kullanıcı var. Ben daha 20yim. Bir kaç büyükten başka pek işi olmuyor evli barkli adamlardan

Tarih okuyup anca burada iş yapabilirim alanim anlaminda. Anca çok iyi calismam lazım dışarıya acilmam için.

Evet, turkiye de yasamak istemez. Bende istemem ama aileyi bırakmak zor, orada düzeni kurmak daha zor.

Mesele din olunca ne yazik ki elimiz ayagimiz bağlanıyor. Dinde yabanci biriyle evlenmenin manisi yok sanırım. En azından erkekler için. Ama doğacak kızın dini secimide önemli. Daha çok annesiyle vakit geçireceği için ondan etkilenmesi daha mümkün. Bu da ote yerde benden hesap sorulacağı muhtemelen cevabını veremeyeceğim bir soruna yol açar.
  • NedenAllahım kullanıcısına yanıt
    Orasi öyle. Bizimkilerde tutuculardir. Başta annem kabul etmez, etse de pek gönlü razi olmaz. Ben ailemi umursarim. Babam bir şey demez cok aman aman. Akrabalarının da canı cehenneme. Esimi istemiyorlarsa bende onları istemem. Zaten gitmiyorum. Bahanem olur.

İmkanim olsa giderim. Ama aileyi birakmak zorrr.

Bakalım allah gonlune, gönlümüze gore versin
  • Zuko kullanıcısına yanıt
    Sanki akrabalarıyla evleniyorum. Sizene. Cezası varsa çekecek ben. Derdini,kulfetini. Ama yok milletin ağzı torba değil ki buzesin.

Hadi orf anane diyoruz. Geleneklerimiz kaybolmasına ama nereye kadar. İnsanlar saygı denen şeyi kaybetti. Tahammül edemiyorlar farklı olana, kendilerini benimsemeyen insanlara.
  • Ben onun dinini kabul etmem. O da benimkisini. Dinen sakınca yok. Mesele çocuk doğduktan sonra baslar..onun ne.olacağı meselesi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.