Şimdi Ara

Yabanci konusunda anlayisli ligler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yabanci oyuncular ( Avrupa Birligi disindaki ulkelere mensup oyuncular ) konusunda en anlayisli olan lig veya ligler hakkinda bilginiz var mi ? Ingiltere'nin calisma izni alabildigi surece, Italya'nin sezon basina 2 AB disi oyuncu transferine izin verdigini biliyorum.Ancak diger ligler hakkinda bilgim yok.

Arjantin-Brezilya gibi ulkelerde cok yetenekli gencler var, onlari alip-gelistirip dunya futboluna kazandirayim diyorum ama her seferinde onume tas koyuyorlar.Bu konuda bilgisi olan arkadaslar paylasabilirlerse sevinirim...

• Hollanda liginde hiçbir sınırlama yoktu sanırsam...
  • belçika rusya ukrayna da yoktu en son değişmediyse
  • bende psv ile oynamıştım ordada bir sorun yoktu kanımca 2 den fazlaydı benim ab dışı oyuncum
  • Teşekkürler, içlerinde en çekici olanı Hollanda Ligi gibi duruyor.Ajax'ı o eski şaşalı,dünyaya yıldız oyuncular kazandırdığı dönemlere geri döndürebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssKickeRJr

Teşekkürler, içlerinde en çekici olanı Hollanda Ligi gibi duruyor.Ajax'ı o eski şaşalı,dünyaya yıldız oyuncular kazandırdığı dönemlere geri döndürebilirim

Suarez
  • quote:

Teşekkürler, içlerinde en çekici olanı Hollanda Ligi gibi duruyor.Ajax'ı o eski şaşalı,dünyaya yıldız oyuncular kazandırdığı dönemlere geri döndürebilirim

gayet de güzel olur senin için.hollanda ligi gençleriyle bir başka
  • Belçika
  • portekiz ligi bence en güzeli bu konuda çünkü brezilyadan bir oyuncu transfer edildiğinde dil problemi yok bu yüzden de adaptasyon problemi az zaten yabancı sınırı da yok.
  • En uygunu Portekiz ligi gibi gözüküyor. Hollanda ligi, Ajax ya da Feyenoord ile zevkli ancak lig birkaç sezon sonra bayıyor. Sonuçta en çok maçı ligde yaptığımız için ligin eğlencesi çok önemli. Bundan mütevellit yabancı sınırından hiç hazzetmememe rağmen İngiltere, İspanya ve İtalya'yı her oyunumda seçerim. Her menejerlik oyununda toplamda 20-30 kadar kariyer yapan ve bunların altı yedisinde çok ilerleyen biri olarak ligdeki takımların da rekabet ve oyuncu kalitesi değerlerinin en az seçtiğimiz takım kadar önemli olduğunu düşünüyorum. (İyi, aferin)
  • quote:

Ajax zaten eski günlerinde suarez her hafta gol atıyo resmen şampiyonluga oynayan bi takım PSV'yi yendin mi bi zevki kalmıyo alıyosan FEYENOORD'u al eski günlerine döndür
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

belçika rusya ukrayna da yoktu en son değişmediyse

Geçen sene Metallist ile oynamıştım.Yabancı oyuncu sınırı var Ukrayna'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dave Mustaine

En uygunu Portekiz ligi gibi gözüküyor. Hollanda ligi, Ajax ya da Feyenoord ile zevkli ancak lig birkaç sezon sonra bayıyor. Sonuçta en çok maçı ligde yaptığımız için ligin eğlencesi çok önemli. Bundan mütevellit yabancı sınırından hiç hazzetmememe rağmen İngiltere, İspanya ve İtalya'yı her oyunumda seçerim. Her menejerlik oyununda toplamda 20-30 kadar kariyer yapan ve bunların altı yedisinde çok ilerleyen biri olarak ligdeki takımların da rekabet ve oyuncu kalitesi değerlerinin en az seçtiğimiz takım kadar önemli olduğunu düşünüyorum. (İyi, aferin)

Kesinlikle katiliyorum, benim icin takimdan cok oynadigim lig onemli.Su anda Italya'dayim mesela, yine de zevk alamiyorum nedense.Sanirim aliskanliktan, Ingiltere liginden baska lig sarmiyor ( gercekte de en sevdigim ligdir, bana gore en kaliteli-seyir zevki en yuksek futbola sahip lig ).Zaten bilinen oyuncularla oynamam, Udinese'de Agostino, Natale, Felipe alayini gonderdim, doldurdum 16-17 yasindaki yeni yetmeleri takima...O yuzden ligin kalitesi cok onemli.

Bu arada az cok takip ediyorum, artik bilinc altima kazidin uzun uzun kariyerler yaptigini, buyuk bir oranda basarili oldugunu, her sezon sonu col sayida acayip transferler yaptigini (Iyi, aferin)

quote:

Orijinalden alıntı: LsR

Ajax zaten eski günlerinde suarez her hafta gol atıyo resmen şampiyonluga oynayan bi takım PSV'yi yendin mi bi zevki kalmıyo alıyosan FEYENOORD'u al eski günlerine döndür

Dogrudur, gercegi soylemek gerekirse cok takip edemiyorum ben yurtdisindayim,evde de Tv yok(sanmayin ki oyle her yutdisina giden bir elinde bal bir elinde kaymak yasiyor) ama ajax bir efsanedir, sizlerde bilirsiniz.Gecmiste bir ton dunya yildizi cikardi, Avurapada kupalar kazandi, en meshuru da Milan'dan aldigi kupadir...

http://www.itusozluk.com/goster.php/94+95+sezonu+efsanevi+ajax+kadrosu

Kastettigim bu linkteki takimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AssKickeRJr -- 6 Kasım 2009; 10:28:55 >

• İzlendiğini bilmek güzel, olumlu ya da olumsuz yorumlara açık biri olarak beğenildiğimi bilmek daha güzel. Dediklerine katıldığımı, benim de en beğendiğim ligin İngiltere ligi olduğunu söyleyecektim ama son yazdığına yorumumu başta yapayım dedim. Ne de olsa mükemmelliyetimi tevazuma borçluyum

Oynarken tekdüze oynamadığını; takımın geçmişini, takımın gerçekteki potansiyelini, taraftar desteğini ve başarılarını göz önünde bulundurduğunu düşünüyorum. Yani hayal gücünle oynadığını. Ben de öyle oynamayı başarabilenlerdenim. Önceden sadece başarı için oynardım, artık başarı ile beraber takımın içinde gerçekten menejer olduğumu düşünerek oynuyorum. Böylece attığım her adımı değerlendirip başarı ve başarısızlıkları ölçüp biçiyorum.

Bence uzun soluklu bir kariyer için Hollanda ligi çok uygun değil, yerine İngiltere'den istediğiniz herhangi bir takım ile başlayabilirsiniz. Eksiklikleriyle, fazlalıklarıyla en iyi lig açık ara İngiltere. Hele bir de orta seviye bir takım alırsanız tadından yenmiyor. Düşmemeye oynayan bir takım ile de çok zevkli oluyor, gol sayınıza bakmadan aldığınız her puana çok önem veriyorsunuz. Ve takımın tamamını geliştirmek için attığınız her adım size çok, çok ayrı bir haz veriyor. Work permit olayı da çok sıkmıyor, ileri yıllarda work permit için aldığınız feeder club ile aranızdaki sözleşmeyi iptal ederek İspanya ligi'nden bir takımı feeder club olarak seçme ihtimaliniz var. İspanya'da iki yılı biraz geçince oyuncular İspanyol vatandaşlığına geçiyor. Feeder Club önerisi siz istedikten yanlış hatırlamıyorsam 15 ya da 20 gün sonra geliyordu. Buna göre save alıp beklediğiniz ligden takım gelene kadar save/load yapabilirsiniz. İngiltere ligini niye uzun vadede önerdiğimi sorarsanız ligin kalitesi üst düzey olunca seçtiğiniz takım ne kadar düşük reputationa sahip de olsa başarıyı sürekli hale getirdiğinizde Real Madrid'den fazla üne sahip olabilir ve bunu sabitleyebilirsiniz. Ama bir Hollanda liginde bu çok zor. Çünkü başarılarınız dünya klasmanında olsa bile ününüz yeni sezon başladığıda düşüyor. Ligin kalitesi ve zorluk katsayısı ile alâkalı bir durum.

Ben de Ajax ile oynamıştım dört beş sezon. Ya FM 2008'di ya da 2009. Hayvan gibi bir genç kadrosu yaratıp database'den Hollanda'yı seçmiştim, zaten Hollanda ligini seçmiş olmama rağmen (Zaten seçmesen Ajax'ı nasıl alacaksın bre mel'un?). Ben de eski Ajax ruhunu yansıtmak için gençleri takıma direkt monte etmiştim, ve abartı derecede geliştirmiştim. 17-18 yaşındaki oyuncuyu as oynatmaya başlayınca mevkisine özgü özellikleri bir sezonda 3, forvet ya da kanatsa 4 artabiliyordu ki bu çok iyi bir değer. Eğlenceli bir kariyerdi.

Ama Ajax ile yapılan kariyer yalnızca bir amaç uğruna yapılıyor. O da eski günlerine döndürmek. Tamam çok güçlü oldunuz, Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırdınız. Bunu üç dört sezon daha yaptınız ve bitti. Artık dünya'nın en gözde, en büyük klüplerindensiniz. Sonra lige geliyorsunuz göttingen belediyespor kıvamında takımlarla maç yapmaya devam.. Hollanda liginde takımlar kendini geliştir(e)miyor. Lig de bayıyor artık, formalite icabı oynuyorsun gibi geliyor. Bırakıyorsun yardımcı antrenöre. Öyle bir oyunu da oynamanın amacı kalmıyor.

• Portoyu alabilirsin bu konuda biçilmiş kaftandır her sene portoyu alır güney amerikalı gençleri yetiştirir italya ispanya ingilterenin üst düzey takımlarına satarım gerçekten güzel bir kariyer olur porto
  • hollanda ligi ve portekiz ligi transfer için en güzel ligler ama aynı şey kalite ve zorluk açısından iyi değil. eğer sağlam bir defans hattı ve ortanın üzerinde bir kaleci varsa gol yemeyi unutuyorsunuz. ileride de ortalama bir forvet varsa gollerde arka arkaya geliyor. ayrıca elinizdeki oyuncuları satabileceğiniz klüp de yok.psv,feyenoord,ajax-benfica,sporting cp,porto arasında transfer var. çünkü diğer klüplerde bütçe yok. böyle olunca avrupa'da şampiyon olmadan eldeki oyuncuların değerlenmesi de zor. mesela epl veya serie a gibi liglerde bütçeler yeterli böyle olunca satmak istediğiniz her adama talip çıkıyor. ayrıca bu liglerin birbiri arsında transferi de kolay. portekiz ligindeki bir takımın ancak world-class veya wonderkid tabir edilen adamları piyasada rağbet görüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.