Şimdi Ara

yağlı radyatör ısıtıcı patlama yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çalışırken içindeki yağa su damlamış gibi patladı ve sıçrama sesleri geldi, kapattım tekrar gelir mi bilmiyorum, sorun mu var acaba bilginiz var mı?

• selam.

korkulacak birşey yok. çok soğuk havalarda ilk çalıştırmada bu normaldir. bir kaç dakika sonra düzelir. bu bir arıza değildir.

radyotörün içindeki yağ çok soğuk, reziztansta aniden ısınınca bu ses gelir. aynı ses elektrikli fritözlerde de gelir. yağ ani ısınınca çıtırdar. sağ sola sıçrar. biraz ısınınca düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 17 Şubat 2009; 19:24:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

selam.

korkulacak birşey yok. çok soğuk havalarda ilk çalıştırmada bu normaldir. bir kaç dakika sonra düzelir. bu bir arıza değildir.

radyotörün içindeki yağ çok soğuk, reziztansta aniden ısınınca bu ses gelir. aynı ses elektrikli fritözlerde de gelir. yağ ani ısınınca çıtırdar. sağ sola sıçrar. biraz ısınınca düzelir.

teşekkür ederim, bu akşam da takayım o zaman :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: funq

çalışırken içindeki yağa su damlamış gibi patladı ve sıçrama sesleri geldi, kapattım tekrar gelir mi bilmiyorum, sorun mu var acaba bilginiz var mı?

Bunu önlemek için radyatörü açtığınızda tam güçte başlatmayın. 5 dk en az kademede çalıştırıp sonra istediğiniz kademeye getirirseniz bu ses olmaz.
    Ayrıca radyatörün sağına soluna iyice bir bakın, yağ kaçağı olmasın.. Kolay gelsin..
  • radyatörü dün gece açtım, 15 dakika geçti hiç ısınmadı, kapattım ben de yangın falan çıkar dedim, elden gitti galiba :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.