Şimdi Ara

Yalın hipernete geçememe sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar , öncelikle bugün yaşadığım macerayı anlatmak istiyorum , yalın hipernete başvurmak için öncelikle müşteri temsilcisiyle konuştum , telekom yeni fiber çalışmasında saha dolabını evimin önüne koydu ben de faydalanmak istedim. Bölgemde 50mbit'e kadar hipernet alabileceğim söylendi.Sonrasında vdsl2 modem olarak airties 5650 siparişi verdim. Bugün telekom müdürlüğüne gidip , ben yalın hipernet istiyorum dedim , adam bana hipernet var ama yalın veremeyiz , altyapınız buna müsait değil , bunun için yeni bir hat çekilmesi gerek , şu anda çalışma var 2 ay sonra biter dedi. Ben de bu çalışmayı yürüten kuruma yani telekom il müdürlüğü planlama teşkilatına gittim. Planlamadaki arkadaş yalın internet almak için ekstra bir durum olmadığını mevcut hat üzerinden verildiğini söyledi. Ayrıca bölgemde tüm fibere dönüşüm çalışmalarının gerçekleştiğini saha dolabımın evimin önünde olduğunu kendi bilgilerinden teyit ettim , yarın modemi alınca tekrar gidip bu bildiklerimi anlatıcam. Yine altyapınız müsait derse bu konuda yasal haklarım nelerdir ,hangi mahkemeye başvurmam gerekir ?

• Şimdi hipernete geçişi telekom bölge müdürü sayesinde sağladık ancak vdsl2 sinyali gelmedi. sistemde dönüşmüş gözüküyormuşum fakat sinyalim henüz yok.
  • Telekom bu aralar hiper vermemek için takla atıyor. Sebep bu. 15 20 güne gelir sinyal bu aralar bu konuda da yavaşlar malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible -- 11 Aralık 2014; 9:20:42 >
  • reverdy R kullanıcısına yanıt
    Yalın Vdsl için ayrı portlar gerekiyor, onlardan bahsetmişler size, takılması zaman alıyor söyledikleri gibi. Köprüsüz bağlantı bu neticede, kurulması PSTN den daha meşakkatli oluyor. Aslında sistemden ayarını sağlamak ve kurmak uzun sürüyor yoksa teknik olarak zor değil.
  • Aynı sorunu geçen yıl yaşadım, 16 mbps yalın ADSL kullanıyordum ne yaptıysam hipernete geçemedim. Ttnet çağrı merkezi bölgenizde hipernet yok, Türk Telekom müdürlüğü bölgenizde hipernet var ancak sistem geçişe izin vermiyor deyip durdular, bende iptal edin ozaman dedim. 6 ay 50 tlye ikna kampanyası kullanıp bittiğinde tamamen iptal ettim.

Sabit telefon aboneliği ile hipernet aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 11 Aralık 2014; 19:08:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Yalın Vdsl için ayrı portlar gerekiyor, onlardan bahsetmişler size, takılması zaman alıyor söyledikleri gibi. Köprüsüz bağlantı bu neticede, kurulması PSTN den daha meşakkatli oluyor. Aslında sistemden ayarını sağlamak ve kurmak uzun sürüyor yoksa teknik olarak zor değil.

yok farklı porta falan gerek yokmuş. o sistemler eskide kalmış. eve gelen kablom var bakır , ya yalın vericekler ya da telefonla birlikte. aslında çok kolaymış.
    not : hipernete geçtim , telekom bölge müdürlüğündeki insanlar gerçekten çok bilgisizler. hattın ancak 16mbps alır diyeni de gördüm , sen en iyisi değiştirme diyenide . sonuçta 50 mbps hızında vdsl2 alıyorum.
  • reverdy R kullanıcısına yanıt
    Ben size ayrı kablo çekiliyor ayrı kutu takılıyor demedim ki. Santralde ve dolapta PSTN ile yalın her zaman ayrıdır, teknolojileri farklı bir kere. Ondan bahsettim. Eğer mevcut sistem doluysa yenisinin bağlanması biraz zaman alıyor demeye getirmiştim, zaten bağlantınız sağlanmış hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.