Şimdi Ara

Yangın Tüplerinizin durumu ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ara sıra aklıma gelir ama kontrol etmişliğim yada götürüp yeniletmişliğim yok hiç. Aracı alalı neredeyse 4 sene olacak. Aynı tüp hala. Aralıkta araç muayeneye girmişti. Muayenede bakıyorlar mı tüpün tarihine falan? Yada bu işin sağlıklı olanı nedir?

• Valla muayeneyi yapan elemanla alakalı, benim muayenede hafif kusur yazmışlardı tarihi geçik diye, genelde var mı diye bakıyorlar sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Valla muayeneyi yapan elemanla alakalı, benim muayenede hafif kusur yazmışlardı tarihi geçik diye, genelde var mı diye bakıyorlar sadece.
    Bu kadar kafanıza takıyorsanız 20 liraya alın yenisini kafanız rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

Bu kadar kafanıza takıyorsanız 20 liraya alın yenisini kafanız rahat olsun.

Alıntıları Göster
    ben geçen ay yeni aldım ,eskisininde 6 ay kadar tarihi geçmiş,sokakta azıcık bastım,her yer bembeyaz toz oldu.

yani eskiside çalışıyordu ama sanırım bu kimyasalların yangını söndürme etkisi azalıyor zamanla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyll

ben geçen ay yeni aldım ,eskisininde 6 ay kadar tarihi geçmiş,sokakta azıcık bastım,her yer bembeyaz toz oldu.

yani eskiside çalışıyordu ama sanırım bu kimyasalların yangını söndürme etkisi azalıyor zamanla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4ACEB015E

quote:

Alıntıları Göster
    Fiyatını bilmiyordum 20 lira gerçekten uygunmuş ihmal ettiğimize deymez yenilemek lazım tez zamanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: T1973

Fiyatını bilmiyordum 20 lira gerçekten uygunmuş ihmal ettiğimize deymez yenilemek lazım tez zamanda.

Alıntıları Göster
    hiç kullanmadım inş kullanmamız gerekeceği bir durum olmaz, tarihi iyi hatırlattınız bende bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 26 Eylül 2014; 15:10:49 >
  • quote:

• Yangın tüpü arabanın neresinde oluyo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

quote:

bende apartmandakini denedim bembeyaz oldu ortalık .

ertesi gün yöneticiye rastladım bunları az yukarı asın çoluk çocuk oynuyor dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: freelander2001

Yangın tüpü arabanın neresinde oluyo?

Benimki bagajda duruyor ama muayenede yangın tüpü sürücüye uzak diye hafif kusur yazmışlardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

quote:

bende apartmandakini denedim bembeyaz oldu ortalık .

ertesi gün yöneticiye rastladım bunları az yukarı asın çoluk çocuk oynuyor dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun73

quote:

Orijinalden alıntı: freelander2001

Yangın tüpü arabanın neresinde oluyo?

Benimki bagajda duruyor ama muayenede yangın tüpü sürücüye uzak diye hafif kusur yazmışlardı..

Hayır mesela pikaplarda arka koltuğun arkasında oluyo binek araçlarda bölmesimi var acaba
  • Annemin aracını muayeneye götürdüğümde babama sordum var mı diye . 2006 da bitmis . Kendi aracından tup verdi babam oda 2011 de bitmis muayenenin orada kucuk cocuklar vardı tüp satıyorlardı aldım onlardan 2016 gibi biten tüp .

Sag on koltuğa koydum ilk yardım çantasıyla beraber geçtim gittim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

hiç kullanmadım inş kullanmamız gerekeceği bir durum olmaz, tarihi iyi hatırlattınız bende bakayım

Dediğiniz gibi insallah kullanmak gerekmez. Ama ne zaman lazım olacağı da belli olmaz o yüzden ihmal etmemek gerek.

7-8 yıl kadar önce Başakşehir Depositenin önünde yürürken ışıklarda bekleyen eski model bir şahinin motorun altından duman çıktığını gördüm. Hemen sürücüye söyledim. Sürücü inip kaputu açtığı anda motorun üzerinde bir alev topu oluştu. Adam panikle üzerindeki montu çıkarıp ateşe vurmaya başladı. O sırada diğer araçlardan 2-3 kişi yangın tüpleriyle koşup anında söndürdüler yangını. Allah korusun daha ıssız bir yerde olsa araç komple yanabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T1973

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Dediğiniz gibi insallah kullanmak gerekmez. Ama ne zaman lazım olacağı da belli olmaz o yüzden ihmal etmemek gerek.

7-8 yıl kadar önce Başakşehir Depositenin önünde yürürken ışıklarda bekleyen eski model bir şahinin motorun altından duman çıktığını gördüm. Hemen sürücüye söyledim. Sürücü inip kaputu açtığı anda motorun üzerinde bir alev topu oluştu. Adam panikle üzerindeki montu çıkarıp ateşe vurmaya başladı. O sırada diğer araçlardan 2-3 kişi yangın tüpleriyle koşup anında söndürdüler yangını. Allah korusun daha ıssız bir yerde olsa araç komple yanabilirdi.

Alıntıları Göster
    yangın tüpü üstündeki gösterge yeşil kısımda olmalı. tarihini de muayeneden muayeneye kontrol etseniz yeter.
    bu tüplerin zorunlu olmadığı dönemde aracımız yanmaya başlamıştı. kaput kabardı, motorun bazı parçaları tutuştu derken. yoldan geçen beton mikseri söndürmüştü ucuz atlattık. araçta lpg yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 26 Eylül 2014; 17:37:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

yangın tüpü üstündeki gösterge yeşil kısımda olmalı. tarihini de muayeneden muayeneye kontrol etseniz yeter.
    bu tüplerin zorunlu olmadığı dönemde aracımız yanmaya başlamıştı. kaput kabardı, motorun bazı parçaları tutuştu derken. yoldan geçen beton mikseri söndürmüştü ucuz atlattık. araçta lpg yoktu.

Alıntıları Göster
    Geçende muayeneye girdim, tarihi geçmiş hafif kusur yazdılar.
    Kontrol ettirmek veya yenilemek lazım. Hiç ummadık anda lazım olabilir ve var ama işe yaramıyor olması insana çok koyar.

• quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

Geçende muayeneye girdim, tarihi geçmiş hafif kusur yazdılar.
    Kontrol ettirmek veya yenilemek lazım. Hiç ummadık anda lazım olabilir ve var ama işe yaramıyor olması insana çok koyar.

Alıntıları Göster
    Genelde dikkat edilmez bagajda yangın setinin içinde sürünür ama allah korusun ihtiyaç olduğunda büyük öneme sahip kontrol ettirmek lazım. Hatta 1 boy büyüğü daha işlevli bile olur trafik setinde standart gelen minnacık bişi

• Ben arabadakini sürekli yeniliyorum..
    Tarihi geçenleri ise evde biriktiriyorum.
    Acil durumda (mesela tarihi henüz 1 yıl geçmiş olan) kesin işe yarar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Ben arabadakini sürekli yeniliyorum..
    Tarihi geçenleri ise evde biriktiriyorum.
    Acil durumda (mesela tarihi henüz 1 yıl geçmiş olan) kesin işe yarar..
    basınç durumuna ve tarihine bakarım geçmişse / basınç düşmüşse değiştiririm nerede ne zaman gerekeceği belli olmaz, hatta 3 kuruşluk şey ama pratik diyerek eve mutfak kapısının arkasına duvara da monte ettim bir tane bulunsun zararı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 26 Eylül 2014; 18:43:53 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.