Şimdi Ara

Yardım ! Sistemle ilgili sorunum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bayram tatil dönüşü pc yi açtım, açtıktan sonra nette gezinirken 5 dk içerisinde sistem aniden kapandı. Tekrar açmak istediğimde fanlar çalıştı, ledler yandı ama 1-2 sn ye sonra kapandı ve sistem açılmadı. Kendi kendine 5-10 sn aralıkla bu şekilde devam etti. Bileşenleri kontrol ettiğimde, sistemi açmaya çalıştığında anakart üzerindeki cpu ledinin kırmızı yandığını gördüm. İşlemciyi çıkarttığımda şöyle bir manzara ile de karşılaştım.

Yardım ! Sistemle ilgili sorunum var

İşlemcide overclock yok. Daha önce başıma böyle bir olay gelmediği için bilgim yok, acaba işlemci mi yandı yoksa farklı bir problem mi var?

Ayrıca soğutucuyu takıp vidalarını sıktığımda yukarıda bahsettiğim olay meydana geliyor, soğutucuyu takmadığımda da sistem sorunsuz açılıyor. Bu seferde sıcaklıktan olaki birkaç dk içerisinde tekrar kapanıyor.

Sistemim;
    i7 6700k
    Msi z170a Pc Mate
    8+8 Corsair Ddr4
    Msi Gtx 1060
    High Power Elements 80+ Bronze 600W
    Xigmatek Gaia II

Yapmam gerekenler konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bence işlemcinin yuvasının olduğu bölümde bir çatlak,arıza yada soğuk lehim durumu olabilir. Soğutucuyu taktığında sorun baş gösteriyorsa ilgili alanda vidaları sıkmakla alakalı bir alerji olabilir. Tavsiyem mümkünse işlemcini ikinci bir sistemde test et. O anakartta farklı bir işlemci test etmeni tavsiye etmem zira onun da başını yiyebilirsin. En son baktın olmadı anakartı at fırına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz tatildeyken yakinlara yildirim dusmus ya da surekli elektrik kesintisi olmus olabilir mi?makineler kapaliyken durduk yerde de yanabilir bizim basimiza gelmisti 2 kere yildirim yuzunden.o yuzden simdi tv'ye bile akim korumali priz aldim.arkadasin dedigi gibi elinizdeki islemciyi bi bilgisayarci veya arkadas vasitasi ile deneyin garantisi suruyorsa direkt de gonderebilirsiniz saglam mi degil mi iyi test ederler ve yenisini gonderebilirler ama ben olsam yeni gelirse o anakarta tekrar takmazdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.