Şimdi Ara

Yazıcım bilgisayar tarafından tanınmıyor...(Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi yardım edin lütfen. Uzun zamandır kullandığım HP Deskjet 3550 Series yazıcım, geçen haftadan beridir bilgisayarım tarafından tanınmamaya başladı. Ne yaptıysam çare olmadı... Acaba ara kabloda sorun olabilir mi? Yazıcı bağlantısını çıkartıp tekrar taktığımda bildirim menüsünden şu uyarı geliyor : "USB Aygıtınız Tanınmadı" Yardım lütfen... Şimdiden teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRageful -- 21 Aralık 2006; 18:12:34 >

• Ağaç oldum yardım edecek olan yok mu acaba? Çok zor durumdayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRageful

Ağaç oldum yardım edecek olan yok mu acaba? Çok zor durumdayım...
    yazıcını tanıyamadım diyormuş işte. yazıcının yazılımını + driverını kaldır. makinayı kapat aç. yeniden kur. yendien kurarken arka planda çalışan tüm uygulamaları kapat.

yazıcı kitapçığını bulup test sayfası nasıl yazdırılıyor bak. bir tane yazdır. belki ayrıca yazıcıda problem oluşmuş olabilir. bu test sayfası yazdırması PC'den bağımızsızdır. pc kapalıyken bile yapabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvv_com

yazıcını tanıyamadım diyormuş işte. yazıcının yazılımını + driverını kaldır. makinayı kapat aç. yeniden kur. yendien kurarken arka planda çalışan tüm uygulamaları kapat.

yazıcı kitapçığını bulup test sayfası nasıl yazdırılıyor bak. bir tane yazdır. belki ayrıca yazıcıda problem oluşmuş olabilir. bu test sayfası yazdırması PC'den bağımızsızdır. pc kapalıyken bile yapabilirsin

Alıntıları Göster
    Arkadaş ilgin için saol ama galiba HP Deskjet 3550 hakkında fazla bilgin yok... Çünkü bu yazıcıda öyle PC den bağımsız bir örnek sayfa bastırmak gibi bir özellik yok. Bir de söylemeyi unutmuşum, yazılımı kaldırmak değil üstüne format bile attım şimdi o uyarıyı almıyorum ama bu sefer daha kötü hiçbir belirti olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRageful -- 8 Aralık 2006; 17:49:26 >

• quote:

Arkadaş ilgin için saol ama galiba HP Deskjet 3550 hakkında fazla bilgin yok... Çünkü bu yazıcıda öyle PC den bağımsız bir örnek sayfa bastırmak gibi bir özellik yok. Bir de söylemeyi unutmuşum, yazılımı kaldırmak değil üstüne format bile attım şimdi o uyarıyı almıyorum ama bu sefer daha kötü hiçbir belirti olmuyor...

Alıntıları Göster
    http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SupportTaskIndex.jsp?lang=tr&cc=tr&taskId=110&prodTypeId=18972&prodSeriesId=305946

• quote:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SupportTaskIndex.jsp?lang=tr&cc=tr&taskId=110&prodTypeId=18972&prodSeriesId=305946

Alıntıları Göster
    hayır o test yapma özelliği varmış: senin için arıyoz burda takma kafana

şimdi;
    Printing a test pageback to top of page

Perform a self-test on the printer to verify it is operational.

1. Press and hold the POWER example button.
    2. Open and close the top cover of the printer four times.
    3. Release the POWER button. A diagnostic page should print.

şimdiii; biraz garip bişey yazıyo burda.
    bu işlem için driverın kurulu olması gerekmez (diyor)
    1. power düğmesine bas, parmağını kaldırma, basılı tut.
    2. üst kapağı 4 defa aç kapa ( power düğmesine basılı tutuyosun hala)
    3. power düğmesinden parmağını çek. teşhis/tanı sayfası yazdırılmalı.

yazdırılmıyorsaa yazıcı problemi olabilir.

Test page does not printback to top of page
    eğer test çalışmadıysa
    Check the following:
    şenları yapın
    *

The power cord is firmly attached to the printer.
    elektirik kablosu takılımı
    *

The power light is on.
    power ışığı yanıyormu?
    *

The print cartridges are seated securely in their cradles.
    kartuşlar doğru düzgün takıldımı
    *

Tape or packaging material has not been left inside the printer.

*

Try printing a test page again.
    yenidne deneyin.

eğer bu işlemlerde işe yaramıyorsa muhtemelen yazıcı bozulmuştur. yada başka bir usb problemi de olabilir tabi. başka bir usb girişine tak makinayı. son zamanlarda yüklediğin bir program donanim falanda sorun çıkarmış olabilir. (formattan sonra gene yüklediysen tabi bu yeni donanim ve yazilimi)

benden bu kadar. kolay gelsin.

• quote:

hayır o test yapma özelliği varmış: senin için arıyoz burda takma kafana

şimdi;
    Printing a test pageback to top of page

Perform a self-test on the printer to verify it is operational.

1. Press and hold the POWER example button.
    2. Open and close the top cover of the printer four times.
    3. Release the POWER button. A diagnostic page should print.

şimdiii; biraz garip bişey yazıyo burda.
    bu işlem için driverın kurulu olması gerekmez (diyor)
    1. power düğmesine bas, parmağını kaldırma, basılı tut.
    2. üst kapağı 4 defa aç kapa ( power düğmesine basılı tutuyosun hala)
    3. power düğmesinden parmağını çek. teşhis/tanı sayfası yazdırılmalı.

yazdırılmıyorsaa yazıcı problemi olabilir.

Test page does not printback to top of page
    eğer test çalışmadıysa
    Check the following:
    şenları yapın
    *

The power cord is firmly attached to the printer.
    elektirik kablosu takılımı
    *

The power light is on.
    power ışığı yanıyormu?
    *

The print cartridges are seated securely in their cradles.
    kartuşlar doğru düzgün takıldımı
    *

Tape or packaging material has not been left inside the printer.

*

Try printing a test page again.
    yenidne deneyin.

eğer bu işlemlerde işe yaramıyorsa muhtemelen yazıcı bozulmuştur. yada başka bir usb problemi de olabilir tabi. başka bir usb girişine tak makinayı. son zamanlarda yüklediğin bir program donanim falanda sorun çıkarmış olabilir. (formattan sonra gene yüklediysen tabi bu yeni donanim ve yazilimi)

benden bu kadar. kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Ooo yani ne marifetler varmış bu benim yazıcıda yav sanki kriptex aç kapa aç kapa... Saol kardeş bi deneyeyim bakayım...

• quote:

Ooo yani ne marifetler varmış bu benim yazıcıda yav sanki kriptex aç kapa aç kapa... Saol kardeş bi deneyeyim bakayım...

Alıntıları Göster
    ehehehe tamam dene bakalım işe yarayacakmı. : )))
  • quote:

ehehehe tamam dene bakalım işe yarayacakmı. : )))

Alıntıları Göster
    Tamamdır denedim, sanırsam sorun yok yazıcıda... Ama bu deneme sayfası üzerinde yazanlardan anlarım diyosan, kağıt üzerindekileri yazabilirim. Fakat sorunsuz çıktı almayı başardım. Benim için büyük bir adım! Demek ki bir USB problemim var veya ara kabloda bir sorun...
  • quote:

Tamamdır denedim, sanırsam sorun yok yazıcıda... Ama bu deneme sayfası üzerinde yazanlardan anlarım diyosan, kağıt üzerindekileri yazabilirim. Fakat sorunsuz çıktı almayı başardım. Benim için büyük bir adım! Demek ki bir USB problemim var veya ara kabloda bir sorun...

Alıntıları Göster
    sabah şerifleriniz hayır olsun, günaydın. bu saatlerdemi uyanıyosunuz hep

testte yazan model nosu şu bu önemli değilde hata mesajına benzeyen birşey varsa yaz.

test te hata yoksa (-ki kağıda yazdırdığına göre yoktur %99) bunun anlamı;
    artık yazıcıda problem olmadığını biliyoruz.
    şimdi dediğim gibi win xp'de usb cihazlarla ilgili bir problem olduğunu düşünmeye başladım.

win XP kullanıyosun
    SP1 mi yoksa SP2 mi?.

aloooo millet! bu usb ayarlarını güncelleyen bir XP yükseltmesi varmıydı???

• quote:

sabah şerifleriniz hayır olsun, günaydın. bu saatlerdemi uyanıyosunuz hep

testte yazan model nosu şu bu önemli değilde hata mesajına benzeyen birşey varsa yaz.

test te hata yoksa (-ki kağıda yazdırdığına göre yoktur %99) bunun anlamı;
    artık yazıcıda problem olmadığını biliyoruz.
    şimdi dediğim gibi win xp'de usb cihazlarla ilgili bir problem olduğunu düşünmeye başladım.

win XP kullanıyosun
    SP1 mi yoksa SP2 mi?.

aloooo millet! bu usb ayarlarını güncelleyen bir XP yükseltmesi varmıydı???

Alıntıları Göster
    İkiside değil, XP ama Build 2600 mü ne öyle bişey tam olarak bilmiyorum belki bu SP1 oluyo... Bu arada avlanmaya çıkcaktımda bi DH a uğrayayım dedim... Ayrıca tüm yamalar yüklü sadece SP2 yüklü deil, onu da denemiştim ama ürün anahtarı geçersiz dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRageful -- 11 Aralık 2006; 3:35:25 >

• quote:

İkiside değil, XP ama Build 2600 mü ne öyle bişey tam olarak bilmiyorum belki bu SP1 oluyo... Bu arada avlanmaya çıkcaktımda bi DH a uğrayayım dedim... Ayrıca tüm yamalar yüklü sadece SP2 yüklü deil, onu da denemiştim ama ürün anahtarı geçersiz dedi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: serkande

quote:

Orjinalden alıntı: sarapci

usb de sorun olabılır ayrıca kabloda sorun olabılır diger usb girislerinide kullan

cok tesekkurler arkadasım bir haftadır denemedıgım sey kalmadı sorunun kabloda olabılecegı hıc aklıma gelmedı..ben baya bı komplex dusunuyomusum demekkı arada bı yuzeysel dusunmek lazımmıs...yardımların ıcın cok tesekkurler..

bak burda böyle çözmüşler bu işi.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serkande

quote:

Orjinalden alıntı: sarapci

usb de sorun olabılır ayrıca kabloda sorun olabılır diger usb girislerinide kullan

cok tesekkurler arkadasım bir haftadır denemedıgım sey kalmadı sorunun kabloda olabılecegı hıc aklıma gelmedı..ben baya bı komplex dusunuyomusum demekkı arada bı yuzeysel dusunmek lazımmıs...yardımların ıcın cok tesekkurler..

bak burda böyle çözmüşler bu işi.

Alıntıları Göster
    başka bir bilgi.
    quote:

Orjinalden alıntı: madpirates

usb tanımadıgında dıdıdın diye bi ses olur eger oraya daha evvelden takmıs oldugun bi başka usb aparat olduysa onun driverını kurmus ve onu aradıgından dolayı sana o hatayı verir ve bilinmeyen aygıt veya aygıt tanınmadı der sen aygıt yoneticisine gir ve o takılı oldugu andaki driver ordan kaldır sonra yenien tanıt bakalım duzelecekmi

bide bu var;
    http://forum.donanimhaber.com/m_8851927/mpage_1//tm.htm#8912457 benzer bir usb problemi. hepsini dene.

• quote:

başka bir bilgi.
    quote:

Orjinalden alıntı: madpirates

usb tanımadıgında dıdıdın diye bi ses olur eger oraya daha evvelden takmıs oldugun bi başka usb aparat olduysa onun driverını kurmus ve onu aradıgından dolayı sana o hatayı verir ve bilinmeyen aygıt veya aygıt tanınmadı der sen aygıt yoneticisine gir ve o takılı oldugu andaki driver ordan kaldır sonra yenien tanıt bakalım duzelecekmi

bide bu var;
    http://forum.donanimhaber.com/m_8851927/mpage_1//tm.htm#8912457 benzer bir usb problemi. hepsini dene.

Alıntıları Göster
    vvv_com, seni de çok yordum saolasın. Ama benim durum biraz farklı mı ne?

1. si burdaki bu Publisherın ne alakası var? (Bilgisayarımda kurulu bile değil.)
    2. si Sürücüyü Kaldır diyip, orjinal driverı yüklemeyi çok denedim ama tekrar aynı sürücü şıp diye yüklendi.
    3. sü yazıcının bağlı olduğu portta hiçbir zaman başka bir donanım kullanmadım...
    4. sü de acaba yazıcıdan sonra bilgisayara eklediğim webcamin bir etkisi olabilir mi ? ( Bu arada markası modeli = Apache - AWC 550 belki bu modelden aynı şikayeti olan vardır... )
    Tekrar saol kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRageful -- 11 Aralık 2006; 17:05:07 >

• quote:

vvv_com, seni de çok yordum saolasın. Ama benim durum biraz farklı mı ne?

1. si burdaki bu Publisherın ne alakası var? (Bilgisayarımda kurulu bile değil.)
    2. si Sürücüyü Kaldır diyip, orjinal driverı yüklemeyi çok denedim ama tekrar aynı sürücü şıp diye yüklendi.
    3. sü yazıcının bağlı olduğu portta hiçbir zaman başka bir donanım kullanmadım...
    4. sü de acaba yazıcıdan sonra bilgisayara eklediğim webcamin bir etkisi olabilir mi ? ( Bu arada markası modeli = Apache - AWC 550 belki bu modelden aynı şikayeti olan vardır... )
    Tekrar saol kardeş.

Alıntıları Göster
    arkadaşım bende hp fsc 1410 var. aldığımda bende aynı sorunu yaşadım.driver'ı yüklerken bilgisayara bağlama yazıcıyı.komut gelince bağlaman gerekiyor.bide yüklerken yeni ayğıt bulundu falan yazıyo onlara aldırma sadece driver ı yükle....

• quote:

Orijinalden alıntı: enis1024

arkadaşım bende hp fsc 1410 var. aldığımda bende aynı sorunu yaşadım.driver'ı yüklerken bilgisayara bağlama yazıcıyı.komut gelince bağlaman gerekiyor.bide yüklerken yeni ayğıt bulundu falan yazıyo onlara aldırma sadece driver ı yükle....

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

Bu safha çoktan geride kaldı kardeş dikkatli oku lütfen bu daha karmaşık bi işin içinden çıkılmıyo... Benim yazıcıya

• quote:

quote:

Bu safha çoktan geride kaldı kardeş dikkatli oku lütfen bu daha karmaşık bi işin içinden çıkılmıyo... Benim yazıcıya

Alıntıları Göster
    " 4. sü de acaba yazıcıdan sonra bilgisayara eklediğim webcamin bir etkisi olabilir mi ? "

evet evet. kuvvetle muhtemel problemi başlatan bu oldu. onu kaldırıp herşeyi baştan yapmayı denedinmi?

quote:

sen yinede bu yukardaki arkadaşın dediğinide kontrol et. benim yazcıdada aynısı yazıyordu kitapında.

• quote:

" 4. sü de acaba yazıcıdan sonra bilgisayara eklediğim webcamin bir etkisi olabilir mi ? "

evet evet. kuvvetle muhtemel problemi başlatan bu oldu. onu kaldırıp herşeyi baştan yapmayı denedinmi?

quote:

sen yinede bu yukardaki arkadaşın dediğinide kontrol et. benim yazcıdada aynısı yazıyordu kitapında.

Alıntıları Göster
    Zaten yazılım setupında uyarıyor sizden istenmedikçe yazıcıyı bağlamayın diye... Onu biliyorum fakat webcami deneme fırsatım olmadı onu da deneyeyim. E ama sıktı artık tanıyacaksa tanısın...

• quote:

Zaten yazılım setupında uyarıyor sizden istenmedikçe yazıcıyı bağlamayın diye... Onu biliyorum fakat webcami deneme fırsatım olmadı onu da deneyeyim. E ama sıktı artık tanıyacaksa tanısın...

Alıntıları Göster
    bencede

• quote:

bencede

Alıntıları Göster
    Selamlar! Kamerayı kaldırıp tekrar yazıcıyı kurmayı denedim de bi haber veriyim dedim. Çok oldu hatta ama fırsat bulamadım. Her neyse; maalesef sonuç aynı Daha nababilirim acaba, gidip satıversem yazıcıyı, nasılım!?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.