Şimdi Ara

Yeni Civic mi, Jetta mı, S40 mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sanırım dizel için focus benzinli için de civic iyi gibi geldi bana. internet sitelerinden baktım we donanımlarında bu iki araçta diğerlerine göre daha uygun fiyata yüksek donanımı sağlıyor..
    çok zor işmiş ya bu araba seçmek de
  • s40
  • JETTA
  • 1- Volvo S40

2- Jetta

3- Civic

• Canını seviyorsan Volvo al dostum.Ama daha hesaplı olsun diyorsan Honda derim.Volvo alırsanda garantisi bozulmasın diye servise götür garanti bitince sağlam bir ustayla anlaş.MASLAK-EVO servis'ten uzak dur.Adamı söğüşlüyorlar.Beni bol bol söğüşlediler sana yapmasınlar bari.
  • buraya kadar tamam parası olan volvo alsın volvo zaten cok masraflı bir araba. 2. el fiyatlarından haberiniz var mı. cok düşük fiyatlarda. bir anda değer kaybediyor. kontağı cevirdikten sonra bir iki yıl gecince arabanın fiyatı yerlerde geziniyor. Ama bir honda öyle değil bir jetta öyle değil. Ama Passat derseniz 2000 model passatların fiyatı 16 milyara kadar düştü.

bence yeni nesil toyotayı denemenizi tavsiye ederim. Toyota bence bu arabaların üzerine biraz daha yol katetti.

bence Toyota
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimmiles

buraya kadar tamam parası olan volvo alsın volvo zaten cok masraflı bir araba. 2. el fiyatlarından haberiniz var mı. cok düşük fiyatlarda. bir anda değer kaybediyor. kontağı cevirdikten sonra bir iki yıl gecince arabanın fiyatı yerlerde geziniyor. Ama bir honda öyle değil bir jetta öyle değil. Ama Passat derseniz 2000 model passatların fiyatı 16 milyara kadar düştü.

bence yeni nesil toyotayı denemenizi tavsiye ederim. Toyota bence bu arabaların üzerine biraz daha yol katetti.

bence Toyota

sende arabadan anlıyosan bende bişey bilmiyorum yoruma bak yav bikere volvo çok masraflı demişsin neye istinaden bunu söyledin onu öğrenmek isteriz sonra 2. eli fiyatının çok düşük olması çok masraflı olması anlamınamı geliyo bu sence ülkemizde çok tutulmadığı için olabilirmi bu aklına gelmedimi jettada öyle değil demişisin ama passatın 200 modelinin örneğini kendin vermişsin yani kendi tezini kendin çürütmüşsün zaten benim bişey söylememe gerek yok toyota diyosun volvo honda ve vw varken toyotadan bahsetmek kulvar dışı olur bence
    imzamdaki aracı almanı tavsiye ederim olmazsa 2007 model honda civiclerde harika fakat dizeli yok malesef

• tartıişmasız CIVIC
  • sana 8 yıllık civic kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim;

civici bir kez alırsın yıllarca sorunsuz bir şekilde binersin, bakımlarını serviste yaptırırsan bakım ve kaza dışında servise uğramazsın. ikinci elde en az değer kaybeden araçlardandır. sınıfının en az yakan ve en performanslı araçlarındandır. süspansiyon konforu ve ses yalıtımı konusunda jetta ve S40 kadar iyi değildir sanırım. parçalarının S40 ve jettadan daha pahalı olacağını sanmıyorum.
  • tereddütsüz JETTA...
  • slmvr

volvo acaba turkiyede neden tutulmadı? yoksa tutuldu da benim haberim mi yok. benim gözlemlediğim bir kere volvonun fazla yakıt tuketmesi ayrıca servis ucretlerinin pahalı olmasından kaynaklanan sebepler var. hatta saat ucreti servis aldıklarını duydum saat x 80 ytl. masraflı dememdeki kasıt buydu. bunda yanılıyor isem beni aydınlatırsın. bir de türkiyede volvonun iyi bir servis ağının olmaması. doğuda bir kere hiç servisi yok. iç anadoluda dersen sayısı fazla değil. volvonun güvenilir olması konusunda hic suphem yok. sınıfının en iyilerinden. fakat türkiye şartlarında bu araba pahalı diyorum. zaten sıfır ile 2. el fiyatlarına baktığında arada dağlar kadar fark var. hemen deger kaybediyor . bu arabayı alan masrafını gorunce hemen satısa cıkartıyor gibi... fakat bir honda civic öyle değil hem degeri dusmuyor hemde turkiyede her yerde servisi var..arkadasım sonucta hersey paraya bakıyor. param olsa elbette volvoya binerim. ozellikle s60 cok görkemli duruyor. bunun sonu yok hersey para...

• kesinlikle civic. Ayırca civiclerin fazla yaktıgıda yok. İlk 4000km den sonra her zamanki gibi tum rakiplerine yakıtta fark atıyor.

Bide araba dergilerinin sozlerine fazla guvenmeyin. Onlarda cıkarlarına gore hareket ediyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakNSX

kesinlikle civic. Ayırca civiclerin fazla yaktıgıda yok. İlk 4000km den sonra her zamanki gibi tum rakiplerine yakıtta fark atıyor.

Bide araba dergilerinin sozlerine fazla guvenmeyin. Onlarda cıkarlarına gore hareket ediyolar

Görüntü Olarak civic çok Hoşuma gidiyor ama yakıt konusu biraz kafamı karıştırdı şehir içi yakıt tüketimi 100 km 9.1 lt yazıyor sitesinde pekte ekonomik sayılmaz o zaman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rickhunter

Görüntü Olarak civic çok Hoşuma gidiyor ama yakıt konusu biraz kafamı karıştırdı şehir içi yakıt tüketimi 100 km 9.1 lt yazıyor sitesinde pekte ekonomik sayılmaz o zaman.

O verilerden bişe anlamadım. Bende 2004 civic var şehir dısında maxium 100km de 5,1 lt tuturdum,

ortalama kullanımda da 6,5 civarı. Bu yeni motorların benim aractanda az yakıyo olması lazım.
  • Volvo için bişey diyemem yer uçağıdır tüm modelleri fakat yeni Corollaya bakmadan Civic alma derim
  • haklısınız corollanın dizelini almak civicten daha mantıklı gibi geldi bana da. çünkü forumdaki bazı arkadaşların yeni civic ile aşırı yüksek tüketim sergilediklerini öğrendim. yeni corolla 1.4dizel elegant modeli de 43.000 YTLmiş. civic in yerine tercih edilebilir. tek fark performans beklememek gerekir sanırım. bide jetta tsi da baya iyiymiş...
  • bence bi octavia ya bakın karar vermeden önce
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.