Şimdi Ara

YENİ HP LAPTOP ALDIM SABİT DİSK NASIL BÖLERİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aldığım Yeni Laptop'ta sabit disk bölünmeden geldi. birde recovery die bir bölüm açılmış 20 gb'lık. tek parça c olarak kullanmak istemiyorum. bunu nasıl hallederim. sorun çıkarır mı birde ? daha önce bilgisayardan programsız bu bölme işlemini ama c'yi en az 300 gb küsür kadar bırakmama izin verdi sonra pc'de bir yavaşlama oldu bi tavsiyeniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tenten16

Aldığım Yeni Laptop'ta sabit disk bölünmeden geldi. birde recovery die bir bölüm açılmış 20 gb'lık. tek parça c olarak kullanmak istemiyorum. bunu nasıl hallederim. sorun çıkarır mı birde ? daha önce bilgisayardan programsız bu bölme işlemini ama c'yi en az 300 gb küsür kadar bırakmama izin verdi sonra pc'de bir yavaşlama oldu bi tavsiyeniz var mı ?

logical bölüm oluşturabilirsiniz.. böylece diski dinamiğe cevirmeden işlem yapabiliyoruz..
  • dediğinizden pek birşey anlamadım açıkçası ben 2. bir alan oluşturmak istiyorum çökmelere karşı verilerimi korumak için
  • quote:

dediğinizden pek birşey anlamadım açıkçası ben 2. bir alan oluşturmak istiyorum çökmelere karşı verilerimi korumak için

Bilgisayar sag tık - Yönet - solda depolama-Disk Yönetimi - c disk sag tıkla birimi küçült diyip yönergeleri takip ederek disk olusturabilirsiniz.
  • ilerde bir sorun oluştururmu hata vs bu yöntem ?
  • tekrar tekrar denemelerimle böyle yapabildim bi bakarmısınız sorun olur mu ?

• tamamdır uygun şekilde kendi bölmüş ondan daha aşağıya sistem izin vermez ancak format yada recovery yaparken ayar çekebilirsin.
  • quote:

tekrar tekrar denemelerimle böyle yapabildim bi bakarmısınız sorun olur mu ?

bi dahaki sefer cd den format attıktan sonra recovery silmezsen daha iyi olur.. hp tools bölümünü sil.. sonra birimi küçült.. mantıksal sürücü oluştur uzatılmış. daha sonra hp sitesinden uefi dosyasını indir.. temel disk olarak kalacak diskin hp tools geri gelecek ve recovery yaptığında f11 den partition duracak..

ayrıca ebabil bir kuşsa saka daha kuştur.. kuştunuz kuşarlar..

• teşekkürler konuyu dikkate alıcam ama umarım bir daha formata ihtiyaç duymam uzun bir süre :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.