Şimdi Ara

Yeni konfigürasyon + ilgili bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1. soruma geçiyorum hemen.
    daha önceden amd3200 939 vardı elimde. bundan önce p4 3.2 ve p3 650 oldu... ama hiç birinde amdden aldığım zevki alamadım. merak etmeyin amd intel savaşı başlatmayacağım. sadece topladığım amd sistemi hakkında bir iki sorum var...

anakart---asus m2n32 sli delux wifi
    işlemci----amd 6000 x2 veya 6400 black edition ki 6400 ü önerirseniz işlemci fanı olarak sağlam birşey ne önerirsiniz?
    ekran kartı---ASUS EN8600GT/HTDP/512MB/SLINT/DDR3/PCI-E
    ram---- 2x1 kingston 800 mhz
    hdd---- var
    kasa------- feel hurricaneII 550 w power ( bu sistem için psu öneriniz? üzerindeki gerçek 550 değil de :) )
    ----------yukaıda verdiğim ekran kartı sli mı ve tek olarak çalıştırabilir miyim. bi arkadaşım sli tek başına çalışmaz demişti onun için sorayım dedim.

-----------------------------

2. sorum.
    bugün arkadaşa amd 6000 x2 2x1 gb 800 mhz ram gigabyte ın s serisinden bi anakart kurduk. asus ta951 kasa 350 w power. lg sata dvd wr ve 320 gb lık hdd.asus 8600 gs ekran kartı 256mb
    bu pc güvenlik kamralarının izlenmesin için hazırlandı.16 kamera bağlanacak. sorum şu amd 6000 ilk defa topladım ve harcadığı gücü ve içinde gelen fanı görünce baya şaşırdım. cayır cayır yanıyor işlemci anakart :) araştırma yapıp okuyunca normal olduğunu gördüm. sistemi krduk sorunsuz çalışıyor ancak korkum şu.
    2 tane dvr kamera kayıt kartı takacam. bu kartlara 16 tane kamera bağlanacak. acaba 2 dvr kartı+1 256 pci-ex ekran kartını+ 320 gb sata hdd+ sata dvd write+anakart+ramler+ ve en önemlisi işlemciyi bu power kaldırabilir mi? dvr kartları henüz takmadım. danışıp ondan sonra takayım dedim nolur olmaz.asus kasaları bilenler ve de kullananlar psuların nın gerçek olduğunu bilirler.

arkadaşlar bu 2 konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese iyi geceler diliyorum...

saygılarımla

• biraz sınırda olabilir hocam güç kaynağını değiştirmekte fayda var...

bu arada almadığın sisteme gelince, bence 6000+ gibi bir işlemciye boşa para verirsin, gidip 4000+ almak daha mantıklı o kadar paran cebinde kalır çokta inanılmaz bir hız farkı hissetmez hız aştırma ile aradaki farkı kapatırsın...
  • arkadaştaki 6000 nin hızını performansını görünce hayran olmamak elde değil. amdnin bir hastası olarak hemen hemen bütün serisini kullanmış bulunmaktayım. sağdan soldan elime geçenler vs. ama özellikle x2 işlemcilerde ve de 1 gb da ram takarsanız performans asıl olarak 5000 ve ötesinde başlıyor.

topladığım konfigürasyonda 6000 ve 6400 arasında kaldım. işlemci fanı ve feelin powerı yeterli olur mu ki?
  • feel power a pek bir şey emanet etmeyin, amdnin gücünü biliyoruz hocam ama anlamadığın nokta 190 küsür dolar vereceğine 70 dolar ver işlemciyi 3.0 a hız aştır paran cebinde kalsın sonra düşük model bir 4 çekirdek alırsın
  • sorun da o ya hocam overclock yapmayı bilsem eywallah.derinelere girecek kadar sistem bilgim yok ne yazık ki eldeki buldurdan olmak istemiyorumm çünkü ki o kadar da param yok.sebebim budur kısacası
  • bios a girmeyi biliyorsan gerisi kolay, neyse ister yaparsın ister yapmazsın, ben tamamen yol gösteririm, iyi geceler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.