Şimdi Ara

YENİ PHILIPS BDP7300/12 BLU-RAY / DVD / DiVx / MKV OYNATICI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
31.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dün BDP3000 modelini hepsiburada dan 299 tl.ye aldım ilk açtığımda flashdiskleri görmüyordu güncelleme yaptıktan sonra flahsdisk bölümü açıldı fakat cd ye atmış olduğum 6599 mb boyutundaki "The.Final.Destination.3D.2009.Blu-ray.Re.1080p.x264.DTS-MySiLU.dp.mkv" filmini açmadı forumda bazı mkv leri açtığı söyleniyor bendeki sorunun 1080p çözünürlükte olmasına bağlıyorum daha düşük çözünürlükte örneğin 480p filmi açacağını tahmin ediyorum hangi mkv leri açabildiği konusunda bir öngörünüz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: satking

7300 oynatıcı, High@4.1 kodlanmış mkv'ler haricindeki mkv'leri oynatmıyor. Diğerlerinin hepsini denedim.

High@4.1 kodlanmış MKV'leri de çalıştırmayabiliyor. Çok rahatsız edici bir alet bu :@
  • 6 Nisan tarihli yeni firmware çıkarmışlar V1006.5

Firmware Upgrade History
    This upgrade software solves the following:
    Version: 1006.5
    Resolved playback of certain Blu-Ray and DVD discs
    Improved playback of 24fps (frame per second) material in Blu-Ray Disc
    HDMI Audio output
    Select „Bitstream‟ under Audio Setup/ HDMI Audio:
    For best original performance Blu-ray audio experience, recommended when the player is connected to multi channels surround system via a HDMI HD audio reviver/ amplifier.
    However to enjoy audio from BonusView (also known as Picture-in-Picture), please select HDMI Audio to „Auto‟.

Güncellemek isteyenler için link:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpcontent.pl?scy=TR&slg=TUR&mid=Link_Software&sct=BD_PLAYERS_SU&cat=PLAYERS_RECORDERS_CA&grp=SOUND_AND_VISION_GR&session=20100408064654_91.212.178.250&ctn=BDP7300/12&dct=FUS&did=ENG&reldct=FUR&file=http://download.p4c.philips.com/files/b/bdp7300_12/bdp7300_12_fur_eng.pdf#toolbar=0&zoom=100

Bu arada bu hafta 2-3 defa başıma şöyle bir olay geldi , divx seyrederken yaklaşık 30 dakika sonra altyazılar kaybolmaya başlıyor. Durdurup tekrar aynı bölüme gelince altyazı gözüküyor bir süre sonra tekrar yazılar kayboluyor. Neden kaynaklı olabilir? usb ve dvd de de denedim aynı olay oldu.Başına böyle birşey gelen var mı ?
    Bu akşam yeni firmware 'i yükleyip bir daha deneyeyim. Bazen eski LG dvd player'ı arattırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: korcin

çözünürlükle ilgili problem de dün gece itibariyle düzelmiş gibi görünüyor.
    cihazdan 1080p/24hz seçince yatay çizgiler kayboldu.

Ben de detaylara çok dikkat ettiğim için aynı sorunun çözümünü arıyorum. Örneğin paralel(yatay veya dikey) çizgilerin olduğu görüntülerde hareket halinde hafif bozulmalar oluyor. Sanırım sizdeki TV full HD olduğu için 1080p/24hz'i seçince sorun çözülmüş, ancak bendeki TV HD yani 720p. Bütün çözünürlük seçeneklerini denedim ama sonuç değişmedi. TV'nin ayarlarından olmaması lazım çünkü önceki playerda bu sorun dikkatimi çekmemişti.
    Sorunun çözümü ile ilgili yeni bilgi veya fikirler var mı acaba? Atladığım bir ayar olabilir diye düşündüm ama görüntü ile ilgili çok fazla da ayar yok aslında.
    HDMI kablosundan olabilir mi diye aklıma geldi şimdi. Çünkü kaliteli birşeye benzemiyor. Başka bir kablo ile tekrar deneyeceğim.

• Başka kablo denedim,kablodan da değil.

Bir de, bu cihazda dahili DTS çözücü var mı?
    Ve dvd'ye doğrudan kopyaladığımız .vaw ses dosyalarını çalması için bir çözüm var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solestar -- 27 Mayıs 2010; 22:36:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozmo_90

quote:

Orijinalden alıntı: satking

7300 oynatıcı, High@4.1 kodlanmış mkv'ler haricindeki mkv'leri oynatmıyor. Diğerlerinin hepsini denedim.

High@4.1 kodlanmış MKV'leri de çalıştırmayabiliyor. Çok rahatsız edici bir alet bu :@

Merhaba, DVD medyalardaki 150 .mkv filmin hemen hemen yarısında desteklenmeyen görüntü modu uyarısı aldım, diğer yarısı sorunsuz. Bu sorun ilerde çıkacak yazılımlarla çözülebilecek birşey midir yoksa umudu keselim mi, görüşünüz nedir?

• benimde elime bugün ulaştı cihaz.340lira ya maloldu.lan bağlantısından güncelledim.elimde bulunan bütün medyaları sorunsuz bir şekilde çalıştırdı.okuması oldukça hızlı.arkadaştan ödünç aldığım milla jovovich in Ultraviolet blue ray diskiyle test ettim.sonuç olarak lcd im full hd olmadığından çok iyi diyebilirim.full hd lcd lerde mükemmel performans vereceğine eminim.şimdilik elimde mkv film olmadığından mkv konusunda bişey diyemeceğim.
  • SLMLAR , bende bugün itibariyle aranıza katıldım , haftasonu birkaç blueray edinip deneme yapacağım , ancak anladığım kadarıyla bütün mkv dosyalarını desteklemiyor , LAN bağlantısıyla yazılım yükledim ama bazılarını açmıyor,
  • Öncelikle yeni alanlara hayırlı olsun... Güle güle kullanın....

Açıkçası bilgisayara yükledikten sonra, USb disk aracılığıyla izleyebildiğim MKV formatlı videolarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım diyebilirim. Okuma hızından gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 30 Eylül 2010; 23:50:46 >
  • 2 adet blueray ile deneme yapabildim tekno marketlerdeki demo cdler dışında böyle uzun bir film izlemişliğim yoktu ve ağzım açık kaldı desem yalan olmaz , hellboy - the golden army filmini izledim ilk deneme için sanırım iyi bir seçim oldu inanılmaz güzel sahneler var. Cihazın blueray discini okuma hızı mükemmel daha önce sony-bdps300'ün uzun loading ekranıyla tanışmışlığım olduğundan 7300 bana jet gibi geldi. Birde sinema ses sistemi kursammı diye düşünmeye başladım stereo sisteme analog olarak bağlı şuan arka efektler için harici 2 hop. var onlarda analogtan bağlı , aslında fenada değil yani ama yinede insan merakediyor dts-hd ses nasıl bişeymiş diye :)
  • usb den film oynatıyormu
  • bende almayı düşünüyordum bu mkv player'i nette 230-250 lira arası satılıyor..fakat yorumlardan okuduğum kadarıyla sancılı bir cihaz..artık biraz daha paraya kıyıp bu işte profesyonel bir marka olan pionner bluray-mkv oynatıcısını alacağım..netekim artık net üzerinden indirilen 720p ve 1080p film-belgesel vs hep mkv.uzantılı-formatlı..bluray disc dünyanın parası..10 tane güncel yada istediğiniz bir bluray cd alsanız orjinal zaten 1 pionner mkv player parasına geliyor..alırım 50'li-100'lü 25gb boş dvd cd'lerinden istediğim filmleri zaten 720p ve 1080p olarak indiriyorum yazar yazar izlerim plazma'da lcd'de led tv'de eşle dostla..bu arada yorumlara bakıyorumda millet çok leşci be baba yok radyosu varmı yok usb'den okuyabiliyormu yok alarm'ı varmı yok takla atabiliyormu..amaç en düşük fiyatı verip boş yüksek kapasiteli dvd cd'lerine mkv formatlı filmleri pc den yazdırıp istediğiniz filmleri bu player'da izlemek mi yoksa oyuda olsun şuyuda olsun buyuda olsun mu?..eğer kıymalı seviyorsanız haliyle biraz daha parayı gözden çıkarıp ileri-geri hatta parende atan bluray-mkv player alabilirsiniz.............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santino Santorelli -- 18 Nisan 2012; 17:42:38 >

• Bende de 7500 modelinden var arkadaşlar. Görüntü kalitesi gerçekten çok iyi. Ama bazı kopya bluray disklerde sorun yaratıyor. Bunda oynamayan diski arkadaşımın Panasonic bluray playerı oynatıyor. Cihazda son güncelleme yüklü. Kopyalamada rjinal diski DVDFab ile 25 GB a düşürüyorum, daha sonra ise Nero/DVDFab/ImageBurn programlarından birisi ile yakıyorum. (Üç programı da denememe rağmen bazı diskleri okumuyor). Bunun sebebi ne olur acaba?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.