Şimdi Ara

YENİ PHILIPS BDP7300/12 BLU-RAY / DVD / DiVx / MKV OYNATICI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
31.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam cahilliğimden soruyorum "NTFS olmayan FAT32 disk ile mkv izlemeye çalışmak neden işkence" cevaplarsanız sevinirim...
  • fat32 2 gb ve yukarısı büyüklükteki dosyaları desteklemez elimizdeki mkv filmler 4 gb ve üstü filmleri 2,4,8 e gibi bölmek zorunda kalırsın.
  • 2 değil 4 gb üstü desteklemez
  • cevaplar için teşekkür ederimmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperozlu

fat32 2 gb ve yukarısı büyüklükteki dosyaları desteklemez elimizdeki mkv filmler 4 gb ve üstü filmleri 2,4,8 e gibi bölmek zorunda kalırsın.

Lütfen yanlış bilgi vermeyin. Fat32 3.99Gb üzerindeki dosyaları desteklemez 2 Gb falan değil. 3.99 Gb a kadar büyüklükte dosya atabilirsin. Sizin öyle bilmenizin sebebi şu olabilir. Bazı USB portlu DVD-Divx playerlarda en fazla 2Gb a kadar AVI dosyası desteği var.
    Daha büyük olduğu zaman cihaz görmüyor. Sebebini bilmiyorum. Belki cihazın belleği sınırlıyordur veya donanımsal bir eksiklik.

Eğer yanlış söylediğimi söylersen flash diski takıp FAT32 ye çevirip içine 3.99 Gb dosya atıp resmini çekip koyabilirim.

Bu arada buradaki kişiler flash disklerine NTFS format atamadıkları için cihaz denemek için yanlarında Harddisk falan götürüyorlar.

Oysaki dünyadaki tüm flash disklere NTFS format atılıyor. Ben 3 yıldır tüm flashlarımı NTFS olarak kullanıyorum. Hatta 16Gb ımda şu anda 7.8 Gb tek dosya Prototype oyunu var iso halinde. Eğer bilmeyen varsa anlatabilirim nasıl yapıldığını..

Herkese iyi bayramlar bu arada.

• İster 2 olsun ister 3.99 olsun;fat32 *.mkv ler için uygun değil.Benim gördüğüm çizgi film,animasyon dışındaki hiçbir film 4.37 gb dan düşük değil.
  • Kesinlikle. Anca klip izleyebilirsin. Böyle bir cihaz da klip izlemek için alınmaz yani.

Ha şöyle olur. Ben denedim. Filmi Dual Layer DVD ye yazarsın koyarsın onu görmek zorunda o başka.
    Zira onda FAT32 veya NTFS olmadığı için sorun yok.

Sadece 1.8 lira herbir Dual Layer 8.5Gb. 8X Boş DVD parası var o sorun...
  • Bu cihaz nasıl NTFS desteklemez anlamıyorum benim Philps televizyon usb den taktıgım 500 gb NTFS HDD yi görüyor içindeki müzik ve mpeg2 dosyalarını oynatabiliyor
  • Aslında desdekler ama sanırım bir sonraki modelde bu özellik açılacak.
  • bende Philips HT3377 var, peki bu cihazı aldığımda, arkasında HT3377 için yeterli ses çıkışı var mı?

yoksa eğer bu cihazı HT3377 ye nasıl bağlıycaz?

720p Bluray DTS x264 ===> cihaz bu format filmleri usb den oynatıyor mu?

teşekkürler
  • Bu cihazı (philips bluray oynatıcı) ben de takibe aldım.Teknosalar-medyamark-bimeks-spot piyasalar... Hemen hemen hepsinde araştırdım
    sordum ve de denedim.
    Satıcılar bu cihazın özelliklerini doğru dürüst bilmiyorlar.İlk etapta her şeyi oynatabildiğini,harici usb diskleri desteklediğini
    söylüyorlar.Denemediğim yer kalmadı.Ama maalesef usb üzerinden-harici diskten film oy-nat-mı-yooor.
    Satıcı mağazalara bin bir rica minnette yanımda götürdüğüm harici flash bellek ve diskleri denettirdim.
    Hiçbirini açmadı,tanımadı.En sonunda teknosa da rica minnet kutusunu açtırıp,(eğer filmleri oynatırsa satın alacağımı söyleyerek)
    kullanım kitapçığını okudum.Arkadaşlar kitapçıkta usb için sadece servis amaçlı olduğu ve medya göstermediği yazıyor.
    Yani konulan usb sadece makinanın güncellemesinde kullanılabiliyormuş.
    Kısacası bu alet sadece disk sürücüsünden bluray diskleri oynatıyor.
    Herkesin bilgisine sunulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo

Bu cihazı (philips bluray oynatıcı) ben de takibe aldım.Teknosalar-medyamark-bimeks-spot piyasalar... Hemen hemen hepsinde araştırdım
    sordum ve de denedim.
    Satıcılar bu cihazın özelliklerini doğru dürüst bilmiyorlar.İlk etapta her şeyi oynatabildiğini,harici usb diskleri desteklediğini
    söylüyorlar.Denemediğim yer kalmadı.Ama maalesef usb üzerinden-harici diskten film oy-nat-mı-yooor.
    Satıcı mağazalara bin bir rica minnette yanımda götürdüğüm harici flash bellek ve diskleri denettirdim.
    Hiçbirini açmadı,tanımadı.En sonunda teknosa da rica minnet kutusunu açtırıp,(eğer filmleri oynatırsa satın alacağımı söyleyerek)
    kullanım kitapçığını okudum.Arkadaşlar kitapçıkta usb için sadece servis amaçlı olduğu ve medya göstermediği yazıyor.
    Yani konulan usb sadece makinanın güncellemesinde kullanılabiliyormuş.
    Kısacası bu alet sadece disk sürücüsünden bluray diskleri oynatıyor.
    Herkesin bilgisine sunulur.

dostum zaten güncelleme yapmadan okumadıgını bir önceki sayfada bir cok kişi yazmış söylemiş usbden arkadaşlar harici hdd bağlamış bunu söyleyen ilk kişisin hala yeterli cevapları alamadık sanırım.

• MKV 'yi DVD'den de olsa izleyebilmek güzel olsa da 530 TL bence çok yüksek.
  • İlgilenenler varsa duyurulur.

http://forum.donanimhaber.com/m_34737296/tm.htm
  • Kim demiş usb üzerinden mkv oynatmıyor diye.1 TBlık 4'e bölünmüş harici diski takıyorum, hepsini ayrı birer disk gibi görüyor.Tek dezavantajı Fat32 formatlı diskleri tanıyor.Maalesef NTFS okumuyor.Hatta ben deneme amaçlı 4.7 GBlik dvd diske yazdığım mkv dosyasını ki o da 4.37 GBlik 720p olan bir filmi çok rahat bir şekilde okudu.Çift katmanlı da denemedim ancak sorun olacağını sanmıyorum.Dosyaları açarken çok seri bir şekilde açıyor.
  • Çift katmanlı dvd-r kaydedilmiş .mkv'leri de okuyor, önceki sayfada yazmıştım.
    Selamlar..
  • Arkadaşlar Mersin'de ikamet ediyorum. Bu cihazı Mersin'de ya da en yakın başka hangi ilden ve adresten temin edebilirim. internet harici olursa iyi olur.
  • NTFS destekli bir ürün olsa gerçekten hiç düşünmez hemen alırdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandwoywoy

NTFS destekli bir ürün olsa gerçekten hiç düşünmez hemen alırdım..

Aynen.. Fat32'nin sınırı 5 GB olsa gene 720P'leri kurtarırdı
  • ARKADAŞLAR MERHABA
    ACABA 7300 ÜN ARKA GİRİŞİNDE SCART BÖLÜMÜ VARMI
    YOKSA BAĞLANTIYI TV NİN SCART GİRİŞİNE NASIL YAPABİLİRİM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.