Şimdi Ara

YENİ PHILIPS BDP7300/12 BLU-RAY / DVD / DiVx / MKV OYNATICI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
31.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Usb den başka mkv ler denedim bu sefer oynattı. Demek bendeki bir iki mkv de sorun varmış. Şu anda cihazın tek sorunu Ntfs desteğinin olmaması. Türkçe karkaterlerde sorun yok, menuler çok başarılı, kullanımı rahat ve cihaz oldukça hızlı.
  • Şuada ki Hizlial.com fiyatı 299,- TL olmuş, yinede iyi fiyat. Ama almaya değer mi acaba? NMT plater alsak daha mı iyi olur? Bu BVP-7300 bluray diske yazılmış 4 GB'den büyük .mkv leri okuyabiliyor mu (usb'den oynatmayı kastetmiyorum)?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Şuada ki Hizlial.com fiyatı 299,- TL olmuş, yinede iyi fiyat. Ama almaya değer mi acaba? NMT plater alsak daha mı iyi olur? Bu BVP-7300 bluray diske yazılmış 4 GB'den büyük .mkv leri okuyabiliyor mu (usb'den oynatmayı kastetmiyorum)?

Bunu satan sitede fiyat istikrarı yok... Bir cihazı TL bazında satıyorsunuz son 200 adet diyorsunuz %50 indirim yazıyorsunuz.. 3 gün sonra yine aynı şartlar haiz.. %50 indirim yazıp 299 TL fiyat koyuyorsunuz.. nerede HB nerede bu site .. yazık valla tutturabildiğine fiyat mı olur...
  • arkadaşlar mkv leri boş dual dvd lerede yazdırıp izlemekte mantıksız geliyor bence.o zaman ne anlamı kaldı ki usb çıkışının olması ?
    Bu arada arkadaşlar dts audio cd lerde durumu nedir bilgisi olan varmı yada deneyen ? gerçek ev sinema sistemi sahipleri cevaplarsa sevinirim..
  • Valla biraz önce bende Hizlial'dan verdim siparişi. Fiyat halen 299,- iken alayım dedim. DVP 720SA artık emekli olacak.
  • Benim "PHILIPS BDP7300" marka blu-ray player'a son firmware'i yüklediğim halde, elimdeki 1TB'lık tosbiba marka harici harddiski Blu-ray player'ın USB girişine bağlayıp menüden USB yi seçince hala "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıkıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, yardımcı olacak bir arkadaş varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

Benim "PHILIPS BDP7300" marka blu-ray player'a son firmware'i yüklediğim halde, elimdeki 1TB'lık tosbiba marka harici harddiski Blu-ray player'ın USB girişine bağlayıp menüden USB yi seçince hala "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıkıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, yardımcı olacak bir arkadaş varmı?

HDD FAt32 formatlı mı? Sadece fat32 formatlı HDD'leri görebilir cihaz..
  • Teşekkürler, bende bu sonuca varmıştım. Harici harddiskim NTFS formatlı olduğu için blu-ray player'ın USB girişi NTFS diskleri görmüyor.
  • Yeri burasımı bilmiyorum ama konuyu nereye açacağımı bulamadım. daha önce birkaç forumdan yardım istemiştim fakat kimseden cevap gelmedi çünkü benim ilgilendiğim olay daha burda çok yeni sayılır ve çoğu kişi anlamıyor. Sorum şu: HD DVD'den riplenmiş MKV formatındaki 9-12 GB arasındaki filmleri
    tsmuxer ile tr altyazısını ekledikten sonra bu filmleri çözünürlüklerini blu-ray player'larda gösterecek şekilde "1920x1080p veya 1280x720p" ayarladıktan sonra boş blu-ray disklere yazarak arşiv yapıyorum. (blu-ray video player'larda okuyacak şekilde) ama BDrip olmayan, HDrip olan MKV filmleri boş blu-ray disklere kaydetsem bile video player'lar takılarak gösteriyor. bu sorunu nasıl çözebilirim? HDrip filmleri convert edip blu-ray çözünürlüğüne getirsem bile değişen birşey olmadı. bien bir arkadaş varsa yardım edebilirmi?
  • quote:

Yeri burasımı bilmiyorum ama konuyu nereye açacağımı bulamadım. daha önce birkaç forumdan yardım istemiştim fakat kimseden cevap gelmedi çünkü benim ilgilendiğim olay daha burda çok yeni sayılır ve çoğu kişi anlamıyor. Sorum şu: HD DVD'den riplenmiş MKV formatındaki 9-12 GB arasındaki filmleri
    tsmuxer ile tr altyazısını ekledikten sonra bu filmleri çözünürlüklerini blu-ray player'larda gösterecek şekilde "1920x1080p veya 1280x720p" ayarladıktan sonra boş blu-ray disklere yazarak arşiv yapıyorum. (blu-ray video player'larda okuyacak şekilde) ama BDrip olmayan, HDrip olan MKV filmleri boş blu-ray disklere kaydetsem bile video player'lar takılarak gösteriyor. bu sorunu nasıl çözebilirim? HDrip filmleri convert edip blu-ray çözünürlüğüne getirsem bile değişen birşey olmadı. bien bir arkadaş varsa yardım edebilirmi?

" filmleri çözünürlüklerini blu-ray player'larda gösterecek şekilde "1920x1080p veya 1280x720p" ayarladıktan sonra boş blu-ray disklere yazarak arşiv yapıyorum."

1. hangi formatta convert ediyorsunuz?
    2. çözünürüğü ile niye tekrar oynuyorsunuz?
    3. dosya boyunu arttırıyormusunuz?

bu soruların cevabımı yazabilirseniz çok daha rahat anlaşılabilir...
    sizde cevabını daha çabuk alırsınız.

burada bu işlerden anlayan onlarca insan var yeter ki gerekli doneleri veriniz.

• 1. altyazı ekleyerek tekrar MKV formatına çeviriyorum ve eğer çözünürlükleri "1920x1080p veya 1280x720p" değilse BD edit HxD programlarıyla bu çözünürlüklere getiriyorum hex değerlerini değiştirerek. ve BDMV ve CERTIFICE dosyalarını yaratarak imgburn ile kaydediyorum

2. çünkü indirdiğim MKV filmin çözünürlüğü 1920x1040 veya 1280x 536 gibiyse olduğu gibi kaydettiğim zaman elimdeki blu-ray video playerlarda atlayarak ve takılarak gösteriyor.

3. Dosya boyutunu arttırmıyorum aksine istemediğim dilleri ve alt yazıları çıkartarak boyutunu ufaltıyorum. (Boş blu-raye yazık oluyor aslında. arkasına baktığımda filmin yarısını bile kaplamadığını görüyorum disk üzerinde)
  • Sadece HD DVDrip olan filmleri yukarda anlattığım gibi yapsamda değişen birşey olmuyor. blu-ray video player'larda yine atlayarak ve takılarak gösteriyor. birde çözünürlüğü 1920x1040 olan filmlerde çözünürlüğünü 1920x1080p yapsam bile farketmiyor. 1040p olan filmler blu-raye kaydedildiğinde devamlı atlama ve takılma olarak gösteriyor.
  • aylardır çoğu foruma yazdım fakat kimseden cevap gelmedi. sanırım sorumun cevabını kimse bilmiyor.
  • quote:

Yeri burasımı bilmiyorum ama konuyu nereye açacağımı bulamadım. daha önce birkaç forumdan yardım istemiştim fakat kimseden cevap gelmedi çünkü benim ilgilendiğim olay daha burda çok yeni sayılır ve çoğu kişi anlamıyor. Sorum şu: HD DVD'den riplenmiş MKV formatındaki 9-12 GB arasındaki filmleri

Arkadaşım sorununu yazdığın satırları dikkatlice okuyunca bu işten anladığın belli oluyor. Arada bir püf nokta var, O da diğer sastırların arasında kaybolmuş. Senin sorunun HD videolarda. Blu-ray videolarda sorun yok diyorsun.
    Ben de "ESİR BELGESELLERİ'ni (Earth Planet Belgeselleri) MKV formatında indirdim. Ama henüz MKV formatını okuyacak playerim olmadığından TOSHİBA HD EP playerda izlemek üzere HD DVD ye dönüştürdüm. Aynen söylediğin gibi izlerken kesintisiz akış olmadığını atlamalar olduğunu gördüm. Tekrar tekrar denedim. Bildiğim tüm yöntemleri uyguladım ama nafile. Sonra farkettim ki sorun "kare sayısında" elimdeki MKV belgeseli 29,976 ancak benim " Ulead DVD Movie Factory" programını kullanarak yazdığım DVD 25 kare sayısına sahip. Ben PAL 25 olarak kaydettiğim için sorun yaşadım. Çünkü aynı film diğer 29,976 kare sayısında akıcı olarak izlenebiliyor.

Sonuç olarak sorun çok büyük olasılıkla kare sayısında.

Kolay gelsin.

DİPNOT: Ben kendi sorunumu çözebildim mi? Hayır. pes ettim. Fazla keyif vermese de öyle izliyorum.

• Filmi 29,976 kare olarak yeniden kaydedemiyormusunuz ? bilgim olmadığı için soruyorum.
  • Arkadaşlar bu cihaz ile dosya adı uzantısı mpg olduğunda yani normal bildiğimiz, örneğin "film.mpg" dosyalarını izleyebilirmiyiz.
    CD ya da DVD ye kaydetmeden ya da data CD ya da DVD si olarak kaydederek, veyahut Flash bellekten ya da harici harddiskten izleyebilirmiyiz.
    Çünkü bazı filmleri edit etmek için wmv den ve Avi den mpg formatına çevirmiştim. Tekrar avi ya da wmv yapmak için uğraşmak istemiyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rampage4u

Filmi 29,976 kare olarak yeniden kaydedemiyormusunuz ? bilgim olmadığı için soruyorum.

Tam emin değilim ama Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde televizyonlar PAL 25 formatına göre üretiliyor. Ve bunun dışında yani NTSC formatında yayın yapılmıyor. Durum böyle olunca PAL 25 dışında bir bir görüntünün televizyonda düzgün görünlenemeyeceğini düşünüyorum. Oysa 29,976'yı NTSC formatı olarak biliyorum. ve bu nedenle PAL 25 dışında bir formatta , yani NTSC 29,976 formatında izlenebileceği hakkında tam ve yeterli bilgiye sahip değilim. Şayet bu konuda bilgi alışverişi olursa da memnun olurum. Ben de öğrenmiş olurum.
    Teşekkürler.
  • yeni güncelleme çıkmış ancak ntfs formatı tanıma sorunu halledilmiş değil.

Tıkla
  • Arkadaşlar kendinizi boşuna yormayın daha iyi bir söyleyeceğim var...

Kendisini kullanma, görme ve alkışlama imkanım oldu. Şimdi ne o diyeceksiniz. Konuda geçen Philips Bluray player sanıryorum 530 TL.

Bir cihaz var. Cihaz şu:
    http://www.hepsiburada.com/dark-media-mania-full-hd-1080p-3.5-sata-hdd-network-mkvdts-media-player-/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd84566

Fiyatı Hepsiburada da 306 TL. Yani 225 TL daha ucuz. Bir harici bluray USB okuyucu yapmak 108$ okuyucu için + 25$-30 da USB 5.25" kutu için toplamda 138$ + KDV yani ortalama 240 TL ye mâl oluyor.

306 + 240 = 546 TL ye geliyor. Şimdi gelelim linkteki cihaz Dark Media Mania ya. Cihazı kullandım. Dünyadaki tüm formatları destekliyor. Hatta evde indirdiğim 43Gb. lık Transformers gerçek Bluray filmini götürdüm. 43Gb tek dosya onu bile açtı veee bir gram takılmadan bile oynattı.

Gelelim esas konuya. Cihaz hakkında etrafta fazla bilgi yok. Ben kullandığım için ve sattığım için biliyorum. Altyazı konusu...

İncelerken altyazıları, Türkçe karakterleri nasıl gösteriyor diye baktım. Tüm Türkçe karakterleri canavar gibi gösteriyor. Üstelik altyazının boyutunu istediğiniz kadar bütüyebiliyorsunuz kumandasından. Hatta ekranın yarısını kaplayacak kadar büyük yapabiliyorsunuz. Bir de altyazıyı istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. İsterseniz ekranın ortasına alın.

NTFS te dahil olmak üzere harici tüm diskleri tanıyor ve USB diskten tutun isterseniz harici 2 tane USB portunun birisine Wireless bağlayın kablosuz oluyor. Üzerindeki ethernet portunu PC ye taktığınız zaman veya Switch e PC nin harddiskini de okuyabiliyor aynı zamanda internetten Torrent filmleri de indirebiliyor.

Cihazın performansı çok iyi. DTS dahil tüm sesleri çözüyor. İçerisine 1.5 Terabyta a kadar büyüklükte harddisk koyabiliyorsunuz.

Cihaz hakkında sadece şunu diyebilirim. Hep böyle bir cihazın hayalini kurmuştum. Hayalimdeki cihazı yapmışlar diyebilirim.

NOT: Eğer desteklemediği dosya formatı var ise bana söylersiniz içerisine ekletirim. O derece yani.

Almak isteyeniniz varsa 270 TL den ayarlayabilirim. Haberiniz olsun. Satış yapmaya çalışmıyorum. Sadece MKV lerle çok ilgiliyim. Bir dolu da filmim var. Ve 4.35 Gb Full HD film olmadığı için ve piyasadaki cihazlar NTFS i desteklemediği için uyuz olan birisiyim. Hepsi bu... Eğer cihazı aldıktan sonra USB den Bluray okuyucu falan takmak isteyen de olursa kendisine her türlü yardımcı olurum. Amacım kâr etmek değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Arkadaşlar kendinizi boşuna yormayın daha iyi bir söyleyeceğim var...

Kendisini kullanma, görme ve alkışlama imkanım oldu. Şimdi ne o diyeceksiniz. Konuda geçen Philips Bluray player sanıryorum 530 TL.

Bir cihaz var. Cihaz şu:
    http://www.hepsiburada.com/dark-media-mania-full-hd-1080p-3.5-sata-hdd-network-mkvdts-media-player-/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd84566

Fiyatı Hepsiburada da 306 TL. Yani 225 TL daha ucuz. Bir harici bluray USB okuyucu yapmak 108$ okuyucu için + 25$-30 da USB 5.25" kutu için toplamda 138$ + KDV yani ortalama 240 TL ye mâl oluyor.

306 + 240 = 546 TL ye geliyor. Şimdi gelelim linkteki cihaz Dark Media Mania ya. Cihazı kullandım. Dünyadaki tüm formatları destekliyor. Hatta evde indirdiğim 43Gb. lık Transformers gerçek Bluray filmini götürdüm. 43Gb tek dosya onu bile açtı veee bir gram takılmadan bile oynattı.

Gelelim esas konuya. Cihaz hakkında etrafta fazla bilgi yok. Ben kullandığım için ve sattığım için biliyorum. Altyazı konusu...

İncelerken altyazıları, Türkçe karakterleri nasıl gösteriyor diye baktım. Tüm Türkçe karakterleri canavar gibi gösteriyor. Üstelik altyazının boyutunu istediğiniz kadar bütüyebiliyorsunuz kumandasından. Hatta ekranın yarısını kaplayacak kadar büyük yapabiliyorsunuz. Bir de altyazıyı istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. İsterseniz ekranın ortasına alın.

NTFS te dahil olmak üzere harici tüm diskleri tanıyor ve USB diskten tutun isterseniz harici 2 tane USB portunun birisine Wireless bağlayın kablosuz oluyor. Üzerindeki ethernet portunu PC ye taktığınız zaman veya Switch e PC nin harddiskini de okuyabiliyor aynı zamanda internetten Torrent filmleri de indirebiliyor.

Cihazın performansı çok iyi. DTS dahil tüm sesleri çözüyor. İçerisine 1.5 Terabyta a kadar büyüklükte harddisk koyabiliyorsunuz.

Cihaz hakkında sadece şunu diyebilirim. Hep böyle bir cihazın hayalini kurmuştum. Hayalimdeki cihazı yapmışlar diyebilirim.

NOT: Eğer desteklemediği dosya formatı var ise bana söylersiniz içerisine ekletirim. O derece yani.

Almak isteyeniniz varsa 270 TL den ayarlayabilirim. Haberiniz olsun. Satış yapmaya çalışmıyorum. Sadece MKV lerle çok ilgiliyim. Bir dolu da filmim var. Ve 4.35 Gb Full HD film olmadığı için ve piyasadaki cihazlar NTFS i desteklemediği için uyuz olan birisiyim. Hepsi bu... Eğer cihazı aldıktan sonra USB den Bluray okuyucu falan takmak isteyen de olursa kendisine her türlü yardımcı olurum. Amacım kâr etmek değil.

dostum muhtesem arsıvımdekı fılmlerdem 400adet sec sende bana bu cıhazdan ayarlarsan cok sevınırım:)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.