Şimdi Ara

YENİ PHILIPS BDP7300/12 BLU-RAY / DVD / DiVx / MKV OYNATICI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
31.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum. Sanırım sen bana film verip karşılığında cihazı almak istiyorsun. Maalesef öyle birşey yapamam. Zaten ben cihazı çok uygun söyledim. Almak isteyen olursa peşin fiyata o fiyattan verebilirim. Almak isteyen olmazsa canı sağolsun. Satmasam da olur.

Daha önce de söylediğim gibi satış yapmaya çalışmıyorum. Yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben de böyle bir cihazı çok beğendiğim için söyledim..
  • usb den blueray takıalbiliyor mu acaba?nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave34

usb den blueray takıalbiliyor mu acaba?nasıl oluyor?

Benim bahsettiğim cihazı soruyorsan takamayacağın şey yok gibi.

USB den Bluray Harici yazıcı bile takabilirsin. Hatta şöyle bir avantajın olur. İstediğin zaman çıkartıp PC ne takıp Bluray e kayıt yapabilirsin veya Bluray de okutabilirsin. Yani her yerde kullanabileceğin harici bir Bluray yazıcında olur.

Ama Philips alırsan sadece o cihazda okuma yapabilirsin. Başka yere bağlama şansın yok. Bir de cihaz zaten NTFS desteklemiyor. O çok kötü. Tüm filmler veya 1080p olanlar diyeyim 4Gb dan büyük..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

1. altyazı ekleyerek tekrar MKV formatına çeviriyorum ve eğer çözünürlükleri "1920x1080p veya 1280x720p" değilse BD edit HxD programlarıyla bu çözünürlüklere getiriyorum hex değerlerini değiştirerek. ve BDMV ve CERTIFICE dosyalarını yaratarak imgburn ile kaydediyorum

2. çünkü indirdiğim MKV filmin çözünürlüğü 1920x1040 veya 1280x 536 gibiyse olduğu gibi kaydettiğim zaman elimdeki blu-ray video playerlarda atlayarak ve takılarak gösteriyor.

3. Dosya boyutunu arttırmıyorum aksine istemediğim dilleri ve alt yazıları çıkartarak boyutunu ufaltıyorum. (Boş blu-raye yazık oluyor aslında. arkasına baktığımda filmin yarısını bile kaplamadığını görüyorum disk üzerinde)

benim indirdiğim bir blueray belgesel sadece bdmv dosyasından ibaret certificate dosyası yok bu dosyanın menülerini kaybetmeden diske nasıl kaydedebilirim yada certificate dosyasını nasıl oluşturabilirim bana bir yardımcı olabilirmisiniz konu hakkında Türkçe kaynak çok az yada ben bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 9 Aralık 2009; 21:46:50 >

• Overclockking dostum ;
    birşey dikkatimi çekti.bende harddiskli HD sony camera var.AVCHD kayıt yapyor.formatı M2t yanılmyosam.
    bu cihazı araştrdğmda bu formatı okuduğu yazmıyor bu konuda beilgi verirsen sevnrm.benm gibi HD camrea sahipleri de sanrm bu tür bir cvp.merakla bekliyordur..
    tşk.ler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

quote:

1. altyazı ekleyerek tekrar MKV formatına çeviriyorum ve eğer çözünürlükleri "1920x1080p veya 1280x720p" değilse BD edit HxD programlarıyla bu çözünürlüklere getiriyorum hex değerlerini değiştirerek. ve BDMV ve CERTIFICE dosyalarını yaratarak imgburn ile kaydediyorum

2. çünkü indirdiğim MKV filmin çözünürlüğü 1920x1040 veya 1280x 536 gibiyse olduğu gibi kaydettiğim zaman elimdeki blu-ray video playerlarda atlayarak ve takılarak gösteriyor.

3. Dosya boyutunu arttırmıyorum aksine istemediğim dilleri ve alt yazıları çıkartarak boyutunu ufaltıyorum. (Boş blu-raye yazık oluyor aslında. arkasına baktığımda filmin yarısını bile kaplamadığını görüyorum disk üzerinde)

benim indirdiğim bir blueray belgesel sadece bdmv dosyasından ibaret certificate dosyası yok bu dosyanın menülerini kaybetmeden diske nasıl kaydedebilirim yada certificate dosyasını nasıl oluşturabilirim bana bir yardımcı olabilirmisiniz konu hakkında Türkçe kaynak çok az yada ben bulamadım

@newfel Peki bu BDMV Dosyasını açtığınızda içinden ( AUXDATA-BACKUP-CLIPINF-STREAM-META-İndex.bdmv-MovieObjectbdmv ) diye Dosyalar çıkması lazım bu dosyalar yokmu? Eğer varsa normaldir. BDMV Dosyasını olduğu gibi eğer Veri olarak yazdıracaksanız yani BDPlayerlerde izlenmiyecek şekilde yazarsınız yada IMGBURN ile yazdırabilirsiniz Playerlerde izlemek için. CERTIFICATE Dosyasının olmaması bir şey değiştirmez bendede bir sürü BD var olmayan gayet güzel menülü olarak çalışıyor.

• bahsettiğin dosyalar tam olarak mevcut playerda izlemek için hangi seçenekle yazdırmalıyım
  • Ben şahsen yazdırmadığım için garanti olarak sana bir şey söyleyemiyorum fakat DivxPlanet'te dosyayı birebir BD'ye atıpta PS3'te izleyenler varmış. BDPlayer'den bahsedilmiyor. Şuda var BDMV Dosyasını PC'de PowerDVD yada TMH3 tarzı Playerler ile açtığımızda gayet güzel oynatıyor. Bahsettiğim arkadaşlar IMGBURN ile yazdırıyorlar imiş. Saygılar.
  • Bu kadar uğraşmak yerine yeni bir video player almaya karar verdim. Markası "TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER" Bu player'ı ilk olarakwww.buroteknik.com sitesinden sipari verdim fakat stoklarında gözüktüğü halde ellerinde olmadığını söyleyerek parayı kartıma geri iade ettiler bende aynı player'ı Pratikev.com sitesinden sipariş verdim ama 2 gündür hala "tedarik sürecinde" diye yazıyor. HD-DVD den riplenmiş filmler hiçbir şekilde boş blu-raye kaydedilmiyor. kaydediliyor ama elimdeki blu-ray playerlarda takılarak gösteriyor. Yani PHILIPS BDP 7300 ve SONY BDP S-550 bu diskleri okumuyor. PHILIPS BDP 7300 modelinde ön paneldeki USB girişine 1TB ve 350GB lık 2 farklı harici harddisk bağladım. ilk önce 2 diskide NTFS formatına çevirdim ve içlerine 4.64GB lık bir MKV dosyası yükledim ama bu harici harddiskleri PHILIPS BDP 7300 modelinin USB girişine takıp okutmak istediğimde "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıktı. 350GB olan diski formatlaman önce içinde 15-20 tane DVDrip yani avi formatında film vardı ve PHILIPS BDP 7300 modelinin USB girişine taktığımda bütün filmeri görüyordu. şimdi diski tekrar FAT32 ye çeviremiyorum, bunun yerine seçenekler arasında sadece exFAT var. Bu formata çevirdiğimde yine "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıkıyor. Yani bu cihazın üzerindeki USB girişi hiçbir işe yaramıyor. SONY BDP S-550 modelinde ise zaten USB seçeneği yok. POPCORN HOUR'un içindeki harddiske filmleri atıp ordan izlemekte baya zahmetli bir iş. ama PHILIPS BDP 7300 de DUAL LAYER yani çift katmanlı dvd'lere kaydettiğim MKV filmleri çok rahat izliyorum. Film adı ile atyazı dosyasının adı aynı olursa altyazı otomatikman çıkıyor ekranda ama bu dvd'yi PLAYSTATION 3 de izlemek istediğimde ekranın altında kalın yeşil bir bar ortaya çıkıyor. Benim şu an yapmak istediğim (artık başka birşey gelmiyor aklıma) Blu-ray'den riplenmiş MKV filmleri TSmuxer programı ile AVCHD oluşturup bunu çift katmanlı dvd'lere, dosya boyutu büyükse boş HD-DVD veya Blu-ray'e yazarak arşivlemek ama bunu nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. AVCHD formatındaki filmleri nasıl Boş DVD, HD-DVD veya Blu-ray'e yazmam gerekir? hangi programları kullanmam lazım? Blu-ray kaydederken imgburn programını kullanıyorum ama AVCHD dosyalarını nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum. Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?

• Yavu dostum kızma ama senin vaktin bu kadar mı bol ??
    boşver bu işleri, bunları yapmaya hayatından harcadığın zamana yazık, en kısa en kaliteli arasındaki ortak noktada izle filmlerini izle keyfine bak,

Hep demişimdir: FİLMLERİ HAZIRLAMAK YADA ARŞİVLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMAN, İZLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMANI AŞMAMALI...
    quote:

Bu kadar uğraşmak yerine yeni bir video player almaya karar verdim. Markası "TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER" Bu player'ı ilk olarakwww.buroteknik.com sitesinden sipari verdim fakat stoklarında gözüktüğü halde ellerinde olmadığını söyleyerek parayı kartıma geri iade ettiler bende aynı player'ı Pratikev.com sitesinden sipariş verdim ama 2 gündür hala "tedarik sürecinde" diye yazıyor. HD-DVD den riplenmiş filmler hiçbir şekilde boş blu-raye kaydedilmiyor. kaydediliyor ama elimdeki blu-ray playerlarda takılarak gösteriyor. Yani PHILIPS BDP 7300 ve SONY BDP S-550 bu diskleri okumuyor. PHILIPS BDP 7300 modelinde ön paneldeki USB girişine 1TB ve 350GB lık 2 farklı harici harddisk bağladım. ilk önce 2 diskide NTFS formatına çevirdim ve içlerine 4.64GB lık bir MKV dosyası yükledim ama bu harici harddiskleri PHILIPS BDP 7300 modelinin USB girişine takıp okutmak istediğimde "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıktı. 350GB olan diski formatlaman önce içinde 15-20 tane DVDrip yani avi formatında film vardı ve PHILIPS BDP 7300 modelinin USB girişine taktığımda bütün filmeri görüyordu. şimdi diski tekrar FAT32 ye çeviremiyorum, bunun yerine seçenekler arasında sadece exFAT var. Bu formata çevirdiğimde yine "UNSUPPORTED DEVICE" mesajı çıkıyor. Yani bu cihazın üzerindeki USB girişi hiçbir işe yaramıyor. SONY BDP S-550 modelinde ise zaten USB seçeneği yok. POPCORN HOUR'un içindeki harddiske filmleri atıp ordan izlemekte baya zahmetli bir iş. ama PHILIPS BDP 7300 de DUAL LAYER yani çift katmanlı dvd'lere kaydettiğim MKV filmleri çok rahat izliyorum. Film adı ile atyazı dosyasının adı aynı olursa altyazı otomatikman çıkıyor ekranda ama bu dvd'yi PLAYSTATION 3 de izlemek istediğimde ekranın altında kalın yeşil bir bar ortaya çıkıyor. Benim şu an yapmak istediğim (artık başka birşey gelmiyor aklıma) Blu-ray'den riplenmiş MKV filmleri TSmuxer programı ile AVCHD oluşturup bunu çift katmanlı dvd'lere, dosya boyutu büyükse boş HD-DVD veya Blu-ray'e yazarak arşivlemek ama bunu nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. AVCHD formatındaki filmleri nasıl Boş DVD, HD-DVD veya Blu-ray'e yazmam gerekir? hangi programları kullanmam lazım? Blu-ray kaydederken imgburn programını kullanıyorum ama AVCHD dosyalarını nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum. Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?

• ya arkadaşlar düzgün sorunuz bir optik okuyuculu mkv cihazı henüz yokmu?bu arada yazıcıoğlunun orda (altı mor v.s. kopya) olmayan blu-ray ler 20 tl ye düşmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

ya arkadaşlar düzgün sorunuz bir optik okuyuculu mkv cihazı henüz yokmu?bu arada yazıcıoğlunun orda (altı mor v.s. kopya) olmayan blu-ray ler 20 tl ye düşmüş.

Ben Kadıköy DMS firmasından 25'lik paketler şeklinde alıyorum boş blu-ray'leri. 25'lik paket fiyatı 140YTL. Üzeri printable.
  • Sonunda bende TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER alarak aranıza katıldım. Bu öğleden sonra Doğubanka giderek altkattaki Gizem Elektronikden 285 YTL ödeyerek aldım, yanında ayrıca 4 tane de HD-DVD hediyesi vardı. Maalesef 2.sipariş verdiğim pratikev.com sitesininde stoklarında kalmamış bu player. burasıda kartıma parayı geri iade etti. Aslında en baştan Doğubanka gitseydim hiç uğraşmayacaktım bu kadar. Bu playerla ilgili bazı sorularım olacak ilerki günlerde. daha cihazı fazla inceleyemedim ama dikkatimi çeken ilk şey arkasında 5.1 ses çıkışı olmamasıydı, sadece stereo ses çıkışı var ve ilk denemem dual layer dvd ye kaydettiğim bir MKV filmi denemek oldu ama maalesef bu player bunu okumadı.
  • FİLMLERİ HAZIRLAMAK YADA ARŞİVLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMAN, İZLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMANI AŞMAMALI...

güzel bir tespit ancak; arşivlemeyincede doğru düzgün film izleyemiyorsun zaten film izlemek için arşiv yapılır arşiv de duruma kişiye göre bir yerden sonra doyum noktasına ulaşırki yeni filmleri de eklemek zaten çok kolay olur mühüm olan eskiyi bitirebilmektir onuda hallettikten sonra istediğin zaman istediğin filmi izle dur artık

arşiv yapmak ii dir ii

• [quote]Orijinalden alıntı:  Thai-Fun 

Yavu dostum kızma ama senin vaktin bu kadar mı bol ??
    boşver bu işleri, bunları yapmaya hayatından harcadığın zamana yazık, en kısa en kaliteli arasındaki ortak noktada izle filmlerini izle keyfine bak,

Hep demişimdir: [b]FİLMLERİ HAZIRLAMAK YADA ARŞİVLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMAN, İZLEMEK İÇİN HARCADIĞIMIZ ZAMANI AŞMAMALI[/b]...

Maalesef benim yaptığım iş sadece bu tip şeylerle ilgilemek diyebilirim. Zamanımın çoğu boş geçiyor ve bu encode işleride olmasa nasıl kendimi oyalarım bilmiyorum. çünkü tek zevk aldığım konu bu.
    Başka ne söyliyim bilemiyorum. Belkli çalışan biri olsaydım bunlara hiç zaman bulamazdım.
  • quote:

Sonunda bende TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER alarak aranıza katıldım. Bu öğleden sonra Doğubanka giderek altkattaki Gizem Elektronikden 285 YTL ödeyerek aldım, yanında ayrıca 4 tane de HD-DVD hediyesi vardı. Maalesef 2.sipariş verdiğim pratikev.com sitesininde stoklarında kalmamış bu player. burasıda kartıma parayı geri iade etti. Aslında en baştan Doğubanka gitseydim hiç uğraşmayacaktım bu kadar. Bu playerla ilgili bazı sorularım olacak ilerki günlerde. daha cihazı fazla inceleyemedim ama dikkatimi çeken ilk şey arkasında 5.1 ses çıkışı olmamasıydı, sadece stereo ses çıkışı var ve ilk denemem dual layer dvd ye kaydettiğim bir MKV filmi denemek oldu ama maalesef bu player bunu okumadı.

sevgili Tufan74 TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER dört filimle beraber realda 99 tl ye satıyorlardı.ankarada iki şubesi var realın.en son 2 ay önce gitmiştim şimdi varmı yokmu bilmiyorum.satan adamda çok vijdansızmış.ayrıca mkv okumaz hiç bir şekilde usb özerindende okumaz.neleri okuyup okumadığını anlamak için kullanma klavuzuna bak.

• HD-DVD oynatıcıya neden para veriyorsunuz ki ? HD-DVD bitti artık. Bu cihazın mkv oynatmadığını dünya alem biliyor. Bluray disk arşiviniz yoksa , mkv oynatmak için mkv oynatıcı alacaksınız. Blu-ray oynatıcı'ya medya player parası verip USB'den disk bağlamaya çalışmak son derece anlamsız ve gereksiz.

Bu arada ısararla bu işi yapacağım diyenler için, Türkiye'de satılmıyor ama LG BD390 bluray player USB'den NTFS destekliyor ve mkv oynatıyor. Gelmesini bekleyin, paranızı çöpe atmayın.
  • HD-DVD Player'ı elimdeki netten indirdiğim HD-DVD'den riplenmiş MKV filmlerin encode işlemerini yaptıktan sonra, boş HD-DVD disklere kaydedip bu player'dan izlemeyi düşündüğüm için aldım. Aslında elimde POPCORN HOUR A-110 adındaki cihazda var ama ben arşivini yaptığım filmleri kutulu ve kapaklı olarak arşivlediğim için POPCORN HOUR'un içindeki harddiske atıp ordan izlemek cazip gelmiyor. Dün bu HD-DVD player'ı alırken Western Digital'in ürettiği WD TV™ LIVE MEDIA PLAYER WDBAAP0000NBK-EESN adlı 2.nesil
    cihazıda inceledim ve baya hoşuma gitti. içine harddisk takmadan sadece USB girişinden harici bir harddisk bağlanarak MKV formatındaki filmeri oynatıyor. Dün gece Hepsiburada.com sitesinden bu cihazı da aldım. KDV dahil 305,95 TL ye geldi. Yarın elime geçtikten sonra inceleyip alet hakkındaki düşüncelerimi yazarım.
  • ....aslında elimde POPCORN HOUR A-110 adındaki cihazda var ......

WD live da olupta POPCORN HOUR A-110 olmayan, okutamadığınız, yada makinenin yapamadığı nedir?
    Niye gerek duydunuz WD almaya...
    Disk işleriyle uğraşıyordunuz ne diye iki tane USB den film oynatmak için cihaz stokladınız?

NOT: Bunu bir WD LİVE sahibi olarak merak ettim.

quote:

HD-DVD Player'ı elimdeki netten indirdiğim HD-DVD'den riplenmiş MKV filmlerin encode işlemerini yaptıktan sonra, boş HD-DVD disklere kaydedip bu player'dan izlemeyi düşündüğüm için aldım. Aslında elimde POPCORN HOUR A-110 adındaki cihazda var ama ben arşivini yaptığım filmleri kutulu ve kapaklı olarak arşivlediğim için POPCORN HOUR'un içindeki harddiske atıp ordan izlemek cazip gelmiyor. Dün bu HD-DVD player'ı alırken Western Digital'in ürettiği WD TV™ LIVE MEDIA PLAYER WDBAAP0000NBK-EESN adlı 2.nesil
    cihazıda inceledim ve baya hoşuma gitti. içine harddisk takmadan sadece USB girişinden harici bir harddisk bağlanarak MKV formatındaki filmeri oynatıyor. Dün gece Hepsiburada.com sitesinden bu cihazı da aldım. KDV dahil 305,95 TL ye geldi. Yarın elime geçtikten sonra inceleyip alet hakkındaki düşüncelerimi yazarım.

• dostum o cihaza çok ama çok fazla para vermişsin maalesef parana yazık,
    çok kolaylıkla ben sana daha iyi koşullar ile 3 te bir fiyatına alırdım,

böyle cihazları madem foruma giriyorsun sormadan almamak lazım,

o cihazı incelediğimiz ne yapar ne yapmaz ne kadar eder kaça alınır vs incelediğimiz bir başlık vardı hiç bakmadın mı ?

http://forum.donanimhaber.com/m_21997086/mpage_1/key_HD-EP30/tm.htm

quote:

Sonunda bende TOSHIBA HD-EP30KE HD DVD PLAYER alarak aranıza katıldım. Bu öğleden sonra Doğubanka giderek altkattaki Gizem Elektronikden 285 YTL ödeyerek aldım, yanında ayrıca 4 tane de HD-DVD hediyesi vardı. Maalesef 2.sipariş verdiğim pratikev.com sitesininde stoklarında kalmamış bu player. burasıda kartıma parayı geri iade etti. Aslında en baştan Doğubanka gitseydim hiç uğraşmayacaktım bu kadar. Bu playerla ilgili bazı sorularım olacak ilerki günlerde. daha cihazı fazla inceleyemedim ama dikkatimi çeken ilk şey arkasında 5.1 ses çıkışı olmamasıydı, sadece stereo ses çıkışı var ve ilk denemem dual layer dvd ye kaydettiğim bir MKV filmi denemek oldu ama maalesef bu player bunu okumadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 25 Aralık 2009; 13:51:18 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.