Şimdi Ara

Yeni sattığım aracın ilanını gördüm (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
4
Favori
29.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
378 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İsteyen istediğini yapar karışamayız... İster kullanır, ister ertesi gün satar kimene?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Link ver bizde arayalım soralım beş dk da bir. Rahatlasın :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    Alınıp satılmıyor. Alınıyor üstüne eklenip ilana koyuluyor bir keriz bulup kar etme düşüncesi ile sonra bende aynı araba diyelim bende sahibinden bakıyorum adam x fiyata koymuş bende 20 fazlasına koyuyorum ortalık karışıyor. :) 100 liralık araba bi bakıyorsun 150 den listelerde. Sonra neymiş efenim ikinci el piyasayı yükselmiş ahaha sırf bu yüzden sıfır alacam galiba 50 de ben koyar sıfır alırım yani kafa rahat yeni de araç

• özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    Tabiki zaten burada derdimiz o değil konuyu hiç anlamamissin

• aç gözlülük
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Tamam da suyunu çìkarmamak koşuluyla. Evkur dan pc alır 4000 ama sıkışıp 1700 e satan olur onun gibi bir şey olur o ayrı.Ama sen 3200 den satmaya kalkarsan 2600 edecek pc yi olmaz mesela.
    Adama araçta azıcık iz var diye tu kaka yapıp da ilana taş izi yoktur diye koymakta kişiliksizliktir.

Para istediği kadar değersiz olsun ama c segmenti arabalara da 250 istemek manyaklık bence.Zanzidar değil burası.

2. Elin ötv yüzdesi ile sıfırın ötv yüzdesi aynı olmaz kusura bakmayın. Olacaksa da ötv miktarının yüzde olarak yarısı olur.
    2. El en az yüzde 50 kayıp demektir bunu satıcı kabul edemiyorsa girmesin bu işlere. Ben al satçıların suyunu çıkaranlarına hakkımı helal etmiyorum.
    Bunların hepsi sıfır araba fiyatı ile alakalı.

• 2.el fiyatları sıfır fiyatlarını geçmiş. Aramayın ilanı, almayın arabalarını. Bu kanı bozuklardan kurtulacağız.

4 ayrı markanın bayileri ile görüşüyorum. Hemen hemen hepsi Mart Nisan gibi bir çok model geleceğini söylüyor. Piyasaya araç gelince bu ileri zekalı yurdum insanının araçları umuyorum ki ellerinde kalacak.

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Bayiler getirdikleri araçları doğrudan galerilere boşaltıp parayı cebine koyacağından değişecek bir durum olmaz. Bayilerin stoklarını boş tutup tüm sıfır araçları galerilere verdiği böyle bir dönemi hiç yaşamadık herhalde daha önce.
  • Devlet kontrolünde ekpertiz uygulaması olmasi gerek,
    Aracın ortalama fiyatı belirlenir , bu fiyat üzeri satmazsin gibi.
    Ayrıca sadece ehliyeti olanların araç almasida güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

Bayiler getirdikleri araçları doğrudan galerilere boşaltıp parayı cebine koyacağından değişecek bir durum olmaz. Bayilerin stoklarını boş tutup tüm sıfır araçları galerilere verdiği böyle bir dönemi hiç yaşamadık herhalde daha önce.
    Arkadaşım ezbere konuşma. Hiç bir bayi doğrudan aracını galeriye satmak istemez. Hatta satamaz! Bilir çünkü üzerine binlerce liralık kar koyup satılacağını. Ya da tam tersi olsa piyasasını düşürse marka algısı yerle bir olur.

Bayilerin bölge müdürleri her satışı denetler ve 0 km araç galeride olduğunda bayinin vay haline. Ciddi rakamda Primleri kesilir. Yüzbinlerce lira kaybeder.

Ayrıca bu işi yapan galeriler değil, büyük filo şirketleridir. Bu şirketlere hem özel fiyattan satış yapılır hem de 6 ay aldığı aracı hukuken satamaz.

Galeri dediğin 50 bin ₺ ödenmiş sermayesi olan esnaf bu şekilde kaç tane sıfır araç alacakta satacak? Bu yüzden 2.ele yöneliyorlar. Vatandaşın malını kötüleyip, 3’e aldığını 7’ye satmaya çalışıyorlar. Sıfır araçların azaldığı şu dönemde piyasayı yükseltip daha çok kazanma peşindeler.

Otomotiv de süreç tasarım analistiyim. X bir markada süreç anlattığım gibi geniş kapsamlı şekilde işler. Kestikleri her fatura sürecin daha da iyileştirilmesi, müşteri memnuniyeti açısından incelenir.

Sana şunu da söyleyeyim; galeri kazanacağına yetkili bayi kazansın. At hırsızı tipte herifler 3 olanı 7’ye satamasın.
    Tüm sıfır aracını galeriye satan bayi diye bir şey yok anlayacağın. Hele ki premium markalarda öperler :)

• Ben de Aralık ayında 130 bine aldığım aracı 155 bine ilana koydum. Maksat piyasa yükselsin. Küfür yemek hoşuma gidiyor.

Edit: Arkadaşım arabanın ilana koyulan fiyatıyla piyasa yükselir mi? Hiç mi ekonomi okumadınız arz talep hayatınızda duymadınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al-Yeleli Arslan -- 21 Şubat 2020; 23:10:39 >
  • Satın aldığı arabayı koymuş bu gene benim sahibinden deki ilanim daki resimler koyalayip 10 bin fazlasına letgo da ilan açmışlar iş arkadaşı gördü ilanı varın siz düşünün gerisini

• Kapının önünde değeri artan tek şey maalesef araç. Herkes tutturduğuna...

• Ben aracımı 1 ay önce sattım. Alan kişi abi öğretmenim yeni atandım valla billa param yok borç alacam şu bu diye diye pazarlık yaptı. Biraz masrafı olduğu için zaten uygun fiyat verdiğim aracımı ederinin 5 bin aşağısına verdim. Halden anladım çünkü bende yeni atandığımda kredi mredi zar zor denk getirip almıştım. Üstüne 11/11 de kuponla aldığım sıfır daha hiç takılmamış 4 tane Hankook Ventus Prime 3 lastik ve bir sonraki bakım için aldığım hava ve yağ filtresi verdim. Aracı 21 inde benden aldı ertesi günü ilana koymuş 23 ünde ilan yayına girmiş. Pazarlığı kopardığımızda ona söylemiştim bak al satçiysan bu aracı benden alma ben aracımın biniciye gitmesini istiyorum. Halden anladım bende alırken biraz sıkıntı yaşamıştım o yüzden indirim yaptım bu aracı yarın öbür gün ilanda görürsem sana hakkımı helal etmem demiştim. Ertesi günü ilana koymuş. Benden 67 ye aldı 77500 e ilana koymuş. Temizine 80 istiyorlar. Aracın 10 bin hasar kaydı ve kaput ve ön çamurluk değişeni vardı ekstradan kaputta bolca taş izleri amortisörde ses on camda iki büyük çatlak sol arka kapıda göçük vardı. Tamponda macun çatlağı vardı elden geçmesi gerekiyordu ve sağ ön sis farı kırıktı. Evet bu arabayı temiz kazasızindan 2500 lira aşağısına ilana koymuştu. Şimdi ise fiyatı 82000 e çıkarmış temizi hâlâ 80 Ben alsatci olduğunu bilsem o lastikleri yakar yine vermezdim. O kadar zoruma gitti ki. İyi niyet gösterdim beni pişman etti. İlk arabamdi 3 yıl kullandım ilk defa araç sattım. Bundan sonra araba başta olmak üzere mal satışında kimseye iyi niyet göstermem babamın oğlu olsun ederi neyse o işine gelirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 21 Şubat 2020; 23:47:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Ben aracımı 1 ay önce sattım. Alan kişi abi öğretmenim yeni atandım valla billa param yok borç alacam şu bu diye diye pazarlık yaptı. Biraz masrafı olduğu için zaten uygun fiyat verdiğim aracımı ederinin 5 bin aşağısına verdim. Halden anladım çünkü bende yeni atandığımda kredi mredi zar zor denk getirip almıştım. Üstüne 11/11 de kuponla aldığım sıfır daha hiç takılmamış 4 tane Hankook Ventus Prime 3 lastik ve bir sonraki bakım için aldığım hava ve yağ filtresi verdim. Aracı 21 inde benden aldı ertesi günü ilana koymuş 23 ünde ilan yayına girmiş. Pazarlığı kopardığımızda ona söylemiştim bak al satçiysan bu aracı benden alma ben aracımın biniciye gitmesini istiyorum. Halden anladım bende alırken biraz sıkıntı yaşamıştım o yüzden indirim yaptım bu aracı yarın öbür gün ilanda görürsem sana hakkımı helal etmem demiştim. Ertesi günü ilana koymuş. Benden 67 ye aldı 77500 e ilana koymuş. Temizine 80 istiyorlar. Aracın 10 bin hasar kaydı ve kaput ve ön çamurluk değişeni vardı ekstradan kaputta bolca taş izleri amortisörde ses on camda iki büyük çatlak sol arka kapıda göçük vardı. Tamponda macun çatlağı vardı elden geçmesi gerekiyordu ve sağ ön sis farı kırıktı. Evet bu arabayı temiz kazasızindan 2500 lira aşağısına ilana koymuştu. Şimdi ise fiyatı 82000 e çıkarmış temizi hâlâ 80 Ben alsatci olduğunu bilsem o lastikleri yakar yine vermezdim. O kadar zoruma gitti ki. İyi niyet gösterdim beni pişman etti. İlk arabamdi 3 yıl kullandım ilk defa araç sattım. Bundan sonra araba başta olmak üzere mal satışında kimseye iyi niyet göstermem babamın oğlu olsun ederi neyse o işine gelirse
    sizi tebrik ediyorum hocam. "iyilik yap at denize balık bilmezse halık bilir"derler. niyetinizi bozmayın derim hocam.

• Sahibindende deli gibi sıfır km 2008 var. Bayilerde yok ama galericiler almış satıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bsn33

sizi tebrik ediyorum hocam. "iyilik yap at denize balık bilmezse halık bilir"derler. niyetinizi bozmayın derim hocam.

Alıntıları Göster
    Hocam öyle ama yine de insanın zoruna gidiyor. Aracı iyi niyetli efendi bir mühendis arkadaştan almıştım araca iyi bakmıştı bende iyi baktim. O aracın alsatçilarin eline düşmesini istemezdim. Kullanıcısına gitsin isterdim. Sıfır araç almayı düşünüyorum ama eğer kısmet olmazsa ikinci el alırsam
    Umarım halık beni iyi insanlara denk getirir.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.