Şimdi Ara

Yeni sattığım aracın ilanını gördüm (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
4
Favori
29.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
378 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hunnkaar

Satın aldığı arabayı koymuş bu gene benim sahibinden deki ilanim daki resimler koyalayip 10 bin fazlasına letgo da ilan açmışlar iş arkadaşı gördü ilanı varın siz düşünün gerisini
    bu ara bunlar var kaporacılar
  • Hakli valla 390bine f33 aldim fiyati 500e yaklasiyor avantacilar sayesinde bu arac hayalimin araciydi 5 6 sene binesim vardi ama koyuo satip kar edesim geliyor. Boyle 2.el piyasasinin anasini satiyim her aracin fiyati ay basi 10 bin aritiyor saka gibi millet lanet olsun. Benim tek keyfim araba fkrsatim oldugunca degistirip farkli araclari deneyimlemek isterim ama bu ulkede bu mumkun dehil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakli valla 390bine f33 aldim fiyati 500e yaklasiyor avantacilar sayesinde bu arac hayalimin araciydi 5 6 sene binesim vardi ama koyuo satip kar edesim geliyor. Boyle 2.el piyasasinin anasini satiyim her aracin fiyati ay basi 10 bin aritiyor saka gibi millet lanet olsun. Benim tek keyfim araba fkrsatim oldugunca degistirip farkli araclari deneyimlemek isterim ama bu ulkede bu mumkun dehil

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Arkadaşım ezbere konuşma. Hiç bir bayi doğrudan aracını galeriye satmak istemez. Hatta satamaz! Bilir çünkü üzerine binlerce liralık kar koyup satılacağını. Ya da tam tersi olsa piyasasını düşürse marka algısı yerle bir olur.

Bayilerin bölge müdürleri her satışı denetler ve 0 km araç galeride olduğunda bayinin vay haline. Ciddi rakamda Primleri kesilir. Yüzbinlerce lira kaybeder.

Ayrıca bu işi yapan galeriler değil, büyük filo şirketleridir. Bu şirketlere hem özel fiyattan satış yapılır hem de 6 ay aldığı aracı hukuken satamaz.

Galeri dediğin 50 bin ₺ ödenmiş sermayesi olan esnaf bu şekilde kaç tane sıfır araç alacakta satacak? Bu yüzden 2.ele yöneliyorlar. Vatandaşın malını kötüleyip, 3’e aldığını 7’ye satmaya çalışıyorlar. Sıfır araçların azaldığı şu dönemde piyasayı yükseltip daha çok kazanma peşindeler.

Otomotiv de süreç tasarım analistiyim. X bir markada süreç anlattığım gibi geniş kapsamlı şekilde işler. Kestikleri her fatura sürecin daha da iyileştirilmesi, müşteri memnuniyeti açısından incelenir.

Sana şunu da söyleyeyim; galeri kazanacağına yetkili bayi kazansın. At hırsızı tipte herifler 3 olanı 7’ye satamasın.
    Tüm sıfır aracını galeriye satan bayi diye bir şey yok anlayacağın. Hele ki premium markalarda öperler :)

Alıntıları Göster
    Ben ezbere konuşuyorum.

Honda'nın bayilerinde sıfır araç yok ama galerilerde 2'şer 3'er tane var. Passat için Nisan'a tarih veriyorlar ama aynı galeri 3 tane sıfır araç listelemiş, bir galerinin elinde 8 tane Golf Highline var hepsi sıfır, bayide var mı?

Denetleyen, süreci analiz eden işini doğru yapmak yerine foruma hayatın gerçeklerinden kopuk yalan yanlış yazı yazdığı için bu rezillikler olmuyordur sanırım.

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Eskiden mobil operatör bölümünde tanıdığım kişi isen , çok üzüldüm senin adına. Bu konuda vurgulanmak istenen konu başka. Sanırım sen de al satcisin

• Otomobil genelde son bir haftada onlarca konu açıldı bununla ilgili, artık gına geldi. Saçma sapan konular üste çıkıyor, bilgi içeren konularsa altta kalıyor. Al satçı da değilim. Cidden birilerini itham etmek bu kadar kolay, Allah affetsin ne diyelim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onaral kullanıcısına yanıt
    Tahmin edeyim Ss motors mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 22 Şubat 2020; 2:20:15 >
  • Onlarında nefesini kesecekler.
    2.el araç satışlarına sınırlama ve vergilendirme düzenlemesi olabilir.
  • yahu sanane..
    10 tane sebep sayarım ilana koymak için.. al satçı olması dışında her şekilde koyabilir.. senin esas sattığın arabada ya gözün kalmış ya ucuza vermişsin ya aceleye gelmiş ya da adam ya 250 ye satarsa diye için içini yiyor..

• adamlara bak ya komedi ülkesi olduk resmen :)
    sana ne kardeşim araba onun değil mi ,ister aldığı gün satışa çıkartır ,ister 1 ay sonra

aslında konu sahibinin meramı hemen anlaşılıyor
    adam kısa sürede 250 bin tl.ye satarsa o zaman ben kahrımdan ölürüm demek istiyor :)

birkaç gün içinde 30 bin tl. kar hiç fena değil yani :)

birkaç ay önce aldığı arabayı 2 günde 15 bin tl. kadar karla sattı bizim komşu
    ne diyelim adamlara ,ama bu kadar kısa sürede bu karla araba satamazsın ayıp mı diyelim ?

sattığı araba için ,neden satışa koydun diye hesap soran adam çok normal sanki ,gülelim mi ağlayalım mı bilemiyoruz
    birde demez mi "hasta mısın ,sapık mısın" ,sattığı araba üzerinde hakkı hukuku var zannediyor

adam inşallah kısa sürede 250 bin tl.ye satar o aracı :)

3-4 ay önce 1 gr.altını 270 tl.den alıp 320 tl.den satanlar içinde bir sözünüz var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 22 Şubat 2020; 2:55:15 >

• Eski arabamı 2016 aralıkta 35e ilana koydum 34 sattım alıcı vatandaş yok söyle yok böyle anneme alıcağım vs diyip aldıktan 2 gün sonra 39a satmış arkadaş linkini atmıştı böyle bir anımdır

• Devlet ikinci ele hiç birşey yapamaz devletin sıfır araç piyasasını düşürmesi gerekir yoksa ilerleyen zamanlarda ev parasından daha fazla olacak modelli bir arabanın fiyatı malesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    +1

Acaba konu sahibi alan kişi 200 milyara arabayı aldıktan sonra 150 milyara ilana koysa acil para gerekti dese geri alır mıydı yoksa gene aynı şekilde hasta sapık diye konu mu açardı ? Her konuda işinize geldiği gibisiniz.

Hayatımda hiç araba sahibi olmadım almadım satmadım 5 marka bilmem arabadan anlamam zerre ilgimde yok peşin olarak yazayım da sendemi araba satıyorsun diye cevap gelmesin.

Adam istediğin parayı vererek almış istediği fiyata satar satmaya çalışır isterse çok daha altına satar sana ne kardeşim. Dolandırılmaya bu kadar tepki vermiyorsunuz dolandırılan insana havale yapmasaydın, bunu nasıl yuttun, siz hakediyorsunuz diye tepkiler veriyorsunuz. Adam 200 e alır 250 ye ilana koyar satılırsa kar ederim satılmazsa binerim der kime ne bundan. Yani bu sapık hasta birinin işi değil akıllı parasını kullanmayı bilen bir insanın işidir çok istese de ticarete aklı basmayıp buna sinir olanlarda böyle depremden gider karakterden çıkar.

ve gene bu insanlar evim 500 milyar ediyordu bu sene 600 milyar, düğünde takılanlar 50 milyardı 80 milyar oldu diye sevinen insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Multistrada

Denemeden araştırma yapmadan almayın sizde
    Sağlık sorunu Vs gibi acil durumdan araç sattığınızı ispat edersiniz vergi ödemesiniz
    Bunlar düzenlenebilir
    Tabii grip oldum paraya ihtiyacım var diyenler ile gerçekten ihtiyaçtan satanı ayırt etmek lazım

Yoksa tümden bir vergi gelse, ayırt etmeksizin herkes 2. El vergisi ödeyecek dense daha mı iyi ?

Alıntıları Göster
    İkinci el tüm satışlara vergi gelirse olacakları söyleyeyim.
    Arabanın fiyatı 100 bin diyelim yüzde 5 vergisi var.
    Satıcı 105 e satar yine vergisini çıkarmış olur.

Al sat çıyı durdurmanın bir yöntemi değil ne yazık ki...

En sert çözüm alınınca 6 ay elden çıkaramamak olur.
    Tabi bu durum birçok mağduriyeti beraberinde getirir. Aracı aldınız illet birşey çıktı sorunu var , 3 5 zarar edip satacaksınız ama satamıyorsunuz.
    Büyük geldi küçük geldi vs
    Borç harç çıktı ödeme durumları sıkıntı oldu vs.

Tüm bunlar birçok kişinin yaşayabileceği sorunlar.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    konu sahibinin yazdıklarını okuyunca ,ya adam 250 tl.ye satarsa diye uykuları kaçmış bu çok belli oluyor :)

birde doğruları söyleyenleri al satçı diyerek yaftalamaya çalışmaları ise ondan daha komik :)
    madem piyasayı düşürecekler o zaman 2. el arabaya 200 bin tl. istemek hangi insafla açıklanır ?
    ben olsam 2. el arabaya 200 bin tl. vereceğime ,daha düşük bir marka model sıfır araç alırdım

gördüğünüz gibi renkler ve zevkler farklı oluyor :)
  • 2 hafta önce arkadaş arabayı satıyorsan alayım dedi. Ver 94 bin senin olsun dedim, biraz bakayım dedi.

Bugün sahibindende ilanlara bakıyorum 110-120 bin tl arası olmuş fiyatlar. Yuh dedi altı üstü 2015 astra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Hocam bak alsat yaparsın adam ticaret yapıyor sonuçta yalansız dolansız yapmak kaydı ile al satçı değilim onu söyleyim alsat yapman için uyguna alıp değerinde satman lazım zaten alırken kazanman lazım,
    2. Elin bu durumda olmasının en büyük nedeni acaba arabam bu para edermi diye 150 etmeyecek arabayı 170 e, sıfırı 160 olan arabayı 165 e koyanlardır gerçek satıcı bakıyor piyasa bu benim arabam daha çok eder diyor buyrun cenaze namazına

Alıntıları Göster
    Kime sorsan al satci degil zaten bu kadar araci kim topluyor?

Ilave : al satci ile zevkine aracini ilana koyan ayni araca sahip olsun. Aracin gideri de 150 olsun, zevkine 170-175 e satisa koyan 2-3 gereksize bakip al satci da 160-165 cekiyor. Kimse melek degil kardesim herkes kolay para pesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Namaste. -- 22 Şubat 2020; 5:50:58 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.