Şimdi Ara

Yeni sattığım aracın ilanını gördüm (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
4
Favori
29.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
378 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada kime ne yazanların çoğu aynı şekilde yolunu buluyor sanırım jdkanxns. Aksi halde adamın eleştirisinden size ne o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o zaman yüce devletimize diyeceksin ki bu adamlara bu hakkı verme, 1 araç min. 1 yıl kullanılacak diye süre koy.
    yoksa burada senin ağlamanın hiçbir faydası yok emin ol.
  • Çözümü öyle limitleme sınırlama ile. İlgili değil bizim para takip sistemimiz yok adama. Sınır limit koysan neye yarar annesi kardeşi abisi babası üstüne alıyor..

Tam aksine araç alım satımını değil araç alım satım üstünden dönen para hareketini takip etseler ki bu dünyanın en kolay işi çünkü noter üstünden artık satış yapılıyor kim al satçı kim normal arabasını satan vatandaş kabak gibi ortaya çıkar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce gördüm 3 gün önce 54 bine aldığı arabayı nakite sıkıştıgımdan acil satlık başlıgıyla tekrar 62 binden koymuş
  • Tarcanlar varsa işin içinde geçmişe yönelik ilan BİLE veririz

• quote:

Orijinalden alıntı: CalMan

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Nasıl zoruna gidiyor? Adam kimseye soracak değil ki satarken.

• Şahit olduğum bir olayı yazayım. Birebir gerçek. Patronun aracı 2011 model, rubicon lardan 60.000 km de tertemiz. Belki 1 parça lokal önemsiz boya var. Neyse 320.000 tl den ilana koyduk. Piyasada fazla olmadığından hemen de satılmaz diye 20.000 tl fiyatına göre uygun yazdık. Uzatmayayım. Çok müşteri oldu ama bir tanesi kapıyı 275.000 den acarak 295.000 e kadar günler boyu telefon konusmalarından sonra aracı vermeye karar verdik. Bize bu pazarlık günleri boyunca yiğenime alıcam, çok istiyor kırmızı sizinki gibi istiyor nolur vs vs eh kıramadık bizde neyse 295.000 tl ye kadar fiyat geldi. Arabayıda verdik arkadaşa verdik yiğenine hayırlı olsun diye.

Sadece iki gün sonra arabayı ben meşhur sarısitede 425.000 tl den ilana koyulduğunu gördüm. Ve dedimki yuh artık. Demekki bu arac piyasasının bu kadar yükselmesinin nedeni bu. Adam 130.000 tl kar payı koymus hadi bunun 10.000 masraf deyeyim. 120000 tl kar. Eh sarısite de araç alırken artık dikkat edersiniz. Bu birebir yaşadığım bir durumdur. O araçta yakın zamanda satıldı. Hatta birşey Motors du, BRB motors mu MTM motors mu ne satan galerinin adı. Öyle profesyone fotolar falan çekmiş koymuş.

• Din iman yalan tek gercek paradır sadece kabullenmek istemiyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dunyanin en hakli hareketi. Eger ucuza aldigini daha iyi fiyata satabilecegini dusunuyorsa ilana koyar. Ucuza mi aldim pahaliya mi anlamak icin de koyar/ isin kotusu 220k araba alip bunu ilana koyup aramalara cevap verecek kadar bos kalabilecek ne is yapiyor acaba
  • piyasa iyiden iyiye galericilerin eline düştü.
    bu konulardan bende muzdaribim fakat serbest piyasa diye bir olay adam isterse 50 ye alır 550'e koyar.
    bana kalırsa araba al/sat olayına yıl şartı getirilmeli aracı alan 1 yıl boyunca satamamalı.
    Rent a car'larada el atılması lazım bir çoğu boş marka araçları sıfıra alıp belli bir yaşa ve km'ye getirdikten sonra galerilere aldığı fiyatın üzerinde satıyor.
  • Çok basit bir denklemi var aslında. Sadece 2 şeye bakmanız yeterli.

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Tamam da suyunu çìkarmamak koşuluyla. Evkur dan pc alır 4000 ama sıkışıp 1700 e satan olur onun gibi bir şey olur o ayrı.Ama sen 3200 den satmaya kalkarsan 2600 edecek pc yi olmaz mesela.
    Adama araçta azıcık iz var diye tu kaka yapıp da ilana taş izi yoktur diye koymakta kişiliksizliktir.

Para istediği kadar değersiz olsun ama c segmenti arabalara da 250 istemek manyaklık bence.Zanzidar değil burası.

2. Elin ötv yüzdesi ile sıfırın ötv yüzdesi aynı olmaz kusura bakmayın. Olacaksa da ötv miktarının yüzde olarak yarısı olur.
    2. El en az yüzde 50 kayıp demektir bunu satıcı kabul edemiyorsa girmesin bu işlere. Ben al satçıların suyunu çıkaranlarına hakkımı helal etmiyorum.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    böyle al sat yapanların kara para aklaması olasılığını niye görmüyorsunuz başınızı mali polisle derde sokmak hoşunuza gider mi?
  • Geçen Ekim ayında eşim için bir araç alayım dedim. Malum sitede 1-2 ay kadar ilanlara baktım, bir sürü ilanı favoriye ekledim filan neyse. Öyle durumlar var ki, ilan süresi dolup satılmayan ilanı üzerine 10bin koyup tekrar açanlar, aldığı arabanın ilk ilanı daha yayından kalkmadan kendi ilk sahibiymis gibi ilan açanlar. Adama diyorsun aynı arabanın 10 gün önce açılmış ilanı var adam böyle böyle yazmış. Yok benzetmissinizdir diye bir de üste çıkanlar.

Bir de al satcilarin "eşim Manuel kullanamıyor" yalanıyla açılan ilanlar var ki gördükçe " alma pezemenk, sanki bilmiyorsun alırken kadının kullanamayacagini da aldıktan sonra süpriz oluyor.

Velhasıl kelam, doğru dürüst satıcı çok yok. Ama piyasada tam küfürlük. Kasım başında 70bine aldığımız arabanın şimdi en ucuzu 85binden başlıyor. Aldıktan sonra kasko yaparken 90 kusur bin değer girdi sigorta şirketi. 2 ay sonra o değerin üzerine çıkacak araba. Ne deyim Allah bu ülkede yaşayanlara sabır versin...

• Muhtemelen araba ticareti yapılıyor. Kârlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Sonuçta serbest piyasa var.
  • Birde opsiyonlanmıştır yazıp, cidden o fiyata satıldığı algısı yaratılmaya başlandı. Onu gören daha da artırıyor kendi aracının fiyatını piyasa böyle böyle yükseliyor

Ve bu durum milletde para yok denilmesine cevap hazırlıyor bazılarına ve insan gerçekten düşünmeden edemiyor millet bu paraları nereden buluyor saçma sapan markaların B segmenti araçlar bile 150-200 K
  • tövbestagfurullahminelcebberough töbe töbe sümmehaşa
  • Gerçekten arabalar böle vızıR vızır alınıp satılıyor mu? Yoksa algımı yaratılıyor??
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.