Şimdi Ara

Yüksek ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan kullandığımız tarife 16 mbit yalın ttnet.
    Online oyunlarda (CS GO, Heroes of the Storm) ping bazı bazı 500'ü geçiyor ve düşmek bilmiyor, dalgalanma da çok fazla oluyor.
    TTnet servisi gelip kontrol etti tesisatınızı yeniletin hattınızda sorun yok maximum alabilirsiniz dedi yenilettik ancak bir değişme olmadı.
    AKK'den kaynaklanıyor desem tek kişi tek cihaz bağlandığında da bu ping sorunu yaşanıyor.
    Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilecek var mı?
     Yüksek ping sorunu

AKK sıfırlandıktan sonra snr giden değerinin düştüğünü farkettim bu arada.
     Yüksek ping sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guilty Crown -- 1 Ekim 2015; 0:36:01 >

• Yarından sonra AKK sıfırlanıp 16mbit'i tam alacağım sanırım o zaman da karşılaştırmasını yaparım.
    Bir şey daha sorayım bu değerlerle hipernet alsam 100gb-200gb AKK'si olan paketlerden 50mbite kadar hız diyor da bana 16-20 gelse yeterli sadece ping sorunu olmasın.
    Yoksa doruknet, fixnet tarzı firmalardan akksiz paket mi alsam daha iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guilty Crown -- 30 Eylül 2015; 23:41:56 >
  • Pingin AKK ile pek alakası yok. AKK sadece maks. hızı kısıtlıyor, 1 Mbit hızınız olsa da iyi ping alan, VDLS bağlantılarında hızlı olsa da pinglerden şikayet edenler de var...
    Modem değerleriniz nasıl, bir koyar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Pingin AKK ile pek alakası yok. AKK sadece maks. hızı kısıtlıyor, 1 Mbit hızınız olsa da iyi ping alan, VDLS bağlantılarında hızlı olsa da pinglerden şikayet edenler de var...
    Modem değerleriniz nasıl, bir koyar mısınız?

İlk mesajdaki resimde değerleri koymuştum görünmüyor mu?
    Direkman donanımhaber'e yüklüyorum şimdi tekrardan.
  • Ping yüksek seyrettiği anda, başlat > çalıştır > cmd

Bağlandığınız oyun sunucusunun ip adresine tracert ipadresi şeklinde bir sorgulama yapıp buraya ekleyiniz.
  • Guilty Crown kullanıcısına yanıt
    modeme hız tanımlaması yapılmamış otomatik bağalanabildiği en yüksek hıza çıkıyor hatta oluşa dalgalanma ile pıng sorunu çıkartır. Çözüm olarak şuan bağlandığı hıza SNR değeri düşük kalıyor dalgalanma ile sorun oluşuyor 14 - 12 Mbps' e sabitlettirin daha stabil olarak bağlantı olur.
  • Modemler SNR ölçümünü kesin doğrulukta yapamıyor ama bu miktar da çok düşük. 6'nın altına inmemesi gerek aslında bu değerin. 20'den 1'e düşmesi mantıklı değil. Hızı biraz düşürme bağlantı kalitesini arttırarak daha verimli veri ve düşük pinge sebep olabilir.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben upload Snr 20 den 1 e düşmesini modem'e bağlıyorum. Fakat Upload hızı düşürülebiliyormu ? zaten çok düşük hızlar upload kısmında hızı kısınca dar boğaz yaparak tekrar ping yapması da bir etken oluyor bi yerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

modeme hız tanımlaması yapılmamış otomatik bağalanabildiği en yüksek hıza çıkıyor hatta oluşa dalgalanma ile pıng sorunu çıkartır. Çözüm olarak şuan bağlandığı hıza SNR değeri düşük kalıyor dalgalanma ile sorun oluşuyor 14 - 12 Mbps' e sabitlettirin daha stabil olarak bağlantı olur.

Haklısınız hat ilk aktif olduğunda 5-6 mbit arası bir hız alıyodum arayıp 16mbit alamadığımı söyledim onlarda maximuma ayarladıklarını ve alabileceğim en yüksek hızı alacağımı söylediler.
    Dün gece akk sıfırlandıktan sonra ölçüm yaptım 13mbit alıyorum. Söylenenler gibi 10~12 arasına sabitletmeyi ve pingin öyle düzelebileceği mantıklı geldi.
    İş çıkışı arayıp bir öğreneceğim bir değişiklik olursa buraya yine yazarım.

• TTnetle görüştüm sorunu tam olarak anlatmama rağmen bana dns güncelleme gibi işlemler yaptırdılar, bunlarla düzelicek olsa ben yaptığımda da düzelmiş olur zaten...
    12mbit'e sabitleyin öyle bir deneyelim diye önerdim sabitleme yapamıyoruz diye cevap geldi.
    Nasıl iş bu ben böyle mi kullanıcam bu interneti bi arıza kaydı yapmaya bi kontrol etmeye tenezzül etmediler, neymiş hattıma internet bağlı görünüyomuş bi sorun yokmuş bla bla...
    Taahhütüm şubata kadar devam ediyor başka bir sağlayıcıya da geçemem çözülmesi gerek
  • İnternet servisleri ile alakası olmayan insanları müşteri hizmetlerine alırlarsa bole durumlar çok normal bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.