Şimdi Ara

Yüksek sıralama yapıp eve yakın diye düşük sıralamalı yere gitmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene yks de 1417. oldum. Başta Cerrahpaşa tıp düşünüyordum ama tercih döneminin sonlarına yaklaştıkça(iş ciddiye binince) biraz Akdeniz'e kaydım. Aşağıda 2 üniversitenin de kendimce avantajlarını yazacağım. Siz olsanız hangsini yazardınız, veya tavsiyeleriniz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Cerrahpaşa

+Köklü bir üniversite

+Eğitimi Akdeniz'den daha iyidir illaki.

+İstanbul(+ mı - mi bilemedim)

+Dönem 1 de cuma günleri de tatilmiş. 

Akdeniz

+Aileme yakın(Bir ihtiyacım olsa hemen halledilebilir)

+Antalya İstanbul'a göre daha ucuz.

+İlk 2000 e girenlere ayda 2000 tl burs veriyorlarmış, öğrenci için iyi para bence:)

Ben şu an Akdeniz'e daha yakınım(Biraz da İstanbul'dan korkuyorum, ulaşımı falan çok sıkıntı diyorlar) ama sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

• Son maddeye kadar İstanbul diyordum ama aylık 2k iyi para.Bunu kendini geliştirmek için harcarsan senin için iyi olur.Eğer ailenle güzel de anlaşıyorsan hiç sıkıntı çıkmaz evde kalman için.

Akdeniz diyorum
  • adamkararsız kullanıcısına yanıt

Hocam Akdeniz' e gitsem de ilk sene yurtta kalacağım maalesef. Okulun eve uzaklığı 70km civarı. Ama istediğim zaman eve gidip gelmesi kolay olacak(biraz aileme düşkünüm de , iyi anlaşıyoruz zaten problem yok) Teşekkür ederim cevabınız için.

• ne demek hocam
  • istanbulda ulaşım nasıl sıkıntı? bence istanbulda ulaşım çok rahat ve öğrenci için gayet ucuz. tek problemi iş gidiş-çıkış saatlerinde baya kalabalık olması. hele istanbulun metro ağına attığınızda kendinizi rahat ve hızlı yolculuk edebilirsiniz. metrobüse ve özel halk otobüslere bulaşmadığınız müddetçe sıkıntı olmaz bence.

• Aylık 2 bin burs veriyorlarsa akdeniz yazardım ben

• Dostum cerrahpaşa tercih etmezsen evet bişeyler kaybedersin çok doğru, ama 2k da güzel para, düzenli verielecwk mi? Ve antalya daha ucuz ve rahat bi şehir.
    Maddi durumunu bilmem ama bu şartlar altında antalyada daha lüx yaşayacaksın.
    Ve ben de akdeniz deyim, okulumuz bi cerrahpaşa etmese de güzel bi okul.

Seni yönlendirmek istemem, zor bi karar. Ama okulla ilgili sormak istediğin bişry varsa bana ulaşabilirsin.
  • an agony A kullanıcısına yanıt

Sadece bu sene youtube a attıkları videoda gördüm hocam, ayrıntısını bilmiyorum ama bu cuma gidip hem okulu gezeceğiz hem de bursun ayrıntılarını soracağız. Teşekkür ederim, akdeniz hakkında bazı sorularım var da özelden yazarım gün içinde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.