Şimdi Ara

yurtdışında iş nasıl bulabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi bir üniversitenin işletme bölümünden mezunum , ingilizcem de iyi seviyede Linkedin den 3 gündür başvurmadığım ülke , garsonluk bellboyluk işi kalmadı hiç geri dönen yok .

dubai ya da katar gibi ülkelerde calismak istiyorum . Nasıl iş bulabilirim?

• Eğer durumun müsaitse yüksek lisans veya staj bahanesiyle gidip part time işlerde çalışmaya başlayabilirsin, yurtdışında tutunabilmenin en iyi yollarından biri bu gördüğüm kadarıyla

• bu aralar yurtdışı işleri kolay değil

virüsten dolayı bir çok ülkede insanlar işinden oldu. adamlar kendi insanlarına iş bulamıyorken seni neden alsınlar bir bunu sor kendine öncelikle.

• Hocam kendi alanınla ilgili iş arasına garsonu niye başka ülkeden alsın adamlar?

Yanlış hatırlamıyorsam Romanya'da bir ilana denk gelmiştim Türkçe / İngilizce iyi bilen birini arıyorlardı. Danışmanlık şirketi gibi bir şeydi ona öylesine başvurmuştum geri döndüler CV'nizi beğendik diye (mülakat bile yaptık). Sonrasında korona yüzünden vazgeçtim ben. Yani bu tarz ilanlar kovalayabilirsin.

GlassDoor sitesine bakmanı öneririm. Genelde oradan geri dönüşler aldım. Olumlu dönüşler genelde Polonya / Romanya gibi ülkelerden oluyordu. O ülkeleri filtreleyip bakabilirsin.

2-3 ay önce bile korona yüzünden ortalık çok belirsizdi ve şuan durum daha kötü bence. Ben yaz aylarını bekliyorum bir daha araştırmak için.

Not = Son sınıf işletme öğrencisi (iyi bir üniversite değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 4 Mayıs 2021; 18:10:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

bu aralar yurtdışı işleri kolay değil

virüsten dolayı bir çok ülkede insanlar işinden oldu. adamlar kendi insanlarına iş bulamıyorken seni neden alsınlar bir bunu sor kendine öncelikle.

bunu kendime sordum hocam , dubainin yerlisi yani local olarak adlandırdığımız kesim zaten çok zengin doğduğu için hiç çalışmıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.