Şimdi Ara

Yürümem de sıkıntı var galiba paçalarım sürekli çamur ve ıslak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba yıllardır yakındığım bir konu yürüken hava yağışlı karlı veya ıslak bir yerden geçince paçalarım hep ıslanıyor evden çıktıktan 5 dk sonra paçalar ıslak çamurlu bıktım artık her gün paça silmekten.geçen fark ettim benim gibi paçaları çamurlu olanlar var ama az sayıda.ne denediysem olmadı.bende kafayı yürüyüşüme taktım genelde hızlı yürüyen birisiyim ve hızlı yürüyeyim derken bacaklarımı çok kasıyorum uzun süre hızlı yürüyünce baldırlarım ve baldırın ön kısmı yanıyor hatta kilitleniyor taş gibi oluyor acıyor.ben yürürken ayak tabanıma çok bastırıyorum yani adım atınca kendimi ayak tabanına kuvvet uygulayarak ittiriyorum buda ayaklarımı acıtıyor.dün akşam botumun tabanı hani o kendimi ittirmek için kullandığım bölgenin eridiğini gördüm oha dedim kesin bende sorun var.yani millet yürümek için bacaklarını kullanırken ben ayak tabanımı kullanıyorum bu yüzden olduğunu düşünüyorum.buna çözüm üretebilecek var mı? hem yürürken baldırlarım yanıyor kilitleniyor hemde çamur oluyor allah rızası için bir şey deyin delirecem artık.yeni pantolon alıyorum 10 dk sonra çamur şantiyeden çıkmış gibiyim.lütfen yardımcı olun şuna bir çare bulun en son ayaklarımı kesecem artık

• Allah uçak kazası vermesin kardeş
  • MrCaner kullanıcısına yanıt
    hocam olay bildiğin gibi değil bıktım diyorum her gün paça silmekten yok mu bir çare en son doktora gideceğim deli zannedecekler.bu sıradan ama artık can sıkıcı hale gelen bir konu oldu yoksa buraya konu açmazdım her ne kadar konu dışı boş muhabbet olsada
  • Yavaş yürü ve ayaklarını çok kaldırma düzelir bence
  • MrCaner kullanıcısına yanıt
    yavaş yürüyemiyorum acelem oluyor genelde ayaklarını kaldırma diyorsun ama yavaş yürürken bile oluyor.galiba bacaklarımı çok attırıyorum.ama cevabın için teşekkür ederim
  • ayni sorun bende de var bayagi kuduruyodum ben de. ben de hizli yuruyen biriyim, paca baldir damla damla camur oluyo. artik umursamamaya basladim. yani yavas yuruyup ayagi fazla kaldirmazsan sicramaz da kim yavas yuruycek simdi
  • ne yaparsam yapayım olmuyor millete bakarak yürüyeyim diyorum olmuyor bir yerde sorun var ama anlayamadım yardımcı olun nolur.çorabım deliniyor ayakkabı tabanı eriyor.milletin senelerce kullandığı ayakkabıyı ben birkaç ay sonra taban yüzünden eskitiyorum
  • Hocam acele etmenin sebebi zamansa daha erken çıkmayı denesen.İnsan acele ile hızlı yürümekten normal yürümeyi unutur hale geliyor.
  • Hocam bende de az çok aynı sorun var. Yavaş gitmeye çalışıyorum ve ayak parmakları kısmından ittirmeye çalışıyorum kendimi. Bir süre sonra zaten alışkanlık değişiyor. Bu sizin yürümeyi öğrenirken yanlış öğrenmenizden dolayı
  • o bende de oluyordu ortaokul lise zamanlarında. Şimdi olmuyor. Şimdi adımlarımı daha emin atıyorum ondan olmuyo heralde :d
  • işim acele olmasa bile hızlı yürüyorum yavaş yürüsemde aynısı oluyor adım atışımı değiştirmem gerekiyor ama olmuyor şuan yine aynısı oldu paçalar hep çamur bıktım artık
  • Ayağının ön kısmıyla yere fazla kuvvet uyguluyor ve kendini yürürken öne doğru fırlatıyorsundur. Böyle olunca ön ayağın yürürken arkaya doğru yeri sıyırarak arkaya gidiyordur, bu da yerdeki suyu çamuru fırlatıyordur.
    Anlatması zor ancak böyle bi cümle çıktı
  • Bende hızlı yürüyorum ve paçalarım hep çamur çok takma ne olabilir
  • Bende de oluyor fakat benim sol pacam diz kapağına kadar sağ ise paçadan 10 cm i geçmiyor bende buna çok ayar oluyorum.
  • Olay basit orta okul lisede bende öyle idim

Kısa adımlar yavaş yürüyüş ve ayağını yerden fazla kaldırma böyle kendini zorla kontrol et yürü 1-2 haftaya alışırsın zaten yaz ın da ver vere bildiğin kadar çoşkuyu
  • Bence altına kaçırıyorsun sorun bu
  • Yere ilk topuğunla bas
  • Ayakkabıların çamur fırlatıyodur yavaş yürü
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Bende de oluyor fakat benim sol pacam diz kapağına kadar sağ ise paçadan 10 cm i geçmiyor bende buna çok ayar oluyorum.
    aynısı bende de oluyor sol komple sağ biraz kafayı yediriyor bakalım ne olur bunları bir deniyeyim.şimdi eve geldim yine paça siliyorum bıktım kuran çarpsın.her şeyi deneyeceğim artık hayırlısı sanırım sorun ayağımı hızlı geriye atmamda
  • Benim sağda da solda da diz hizasına kadar, fakat solda nispeten biraz daha fazla oluyor, etrafımdan gördüğüm kadarıyla genellikle küçüklükten hızlı yürümeye alışmış insanlar bunu yaşıyor. Sebebi ise çözdüm ama çözüm bulamadım, olay şu şekilde gerçekleşiyor, biz hızlı yürümeye ve ya koşmaya alıştığımız icin adım atarken ayağın ucu dışa, tabanı içe bakıyor, yani yamuk oluyor dik değil, örneğin sağ ayağı ileri atarken sağ ayağin parmak tarafı sağa bakarken taban tarafı sola bakıyor, yere bastığimız ayakkabı da ister istemez yerdeki suyu-çamuru tuttuğu için ayağımızı atarken özellikle topuk bölümünden yukarı doğru fırlıyor, bunun sonucu olarak sağ ayağı ileri atarken sağ ayağın içe bakan ve bu yüzden sol bacağa fazla yakın olan topuk bölümünden fırlayan su-çamur o ara otomatikmen arkada kalan sol bacağı, sol ayağı ileri atarken sol ayağın içe bakan topuk bölümünden fırlayan su-çamurda arkada kalan sağ bacağı ıslatıp kirletiyor.

Yavaş yürümeye çalışmak ilk başta komik olabiliyor ve penguen gibi adım attığınızı hissediyorsunuz ama derin nefes alıp kendinizi yürüyüş yerine nefesinize odaklarsanız yavaş yürümeye alışma süreciniz hızlanıyor, diğer yöntemler ise adımları sağa sola genişletmek veya ayağı düz atmaya çalışmak, bu sayede sağ ile sol ayak-bacak arasındaki münakaşayı kesmek ki bunlar bizim için biraz daha zor, alışkanlığı tamamen değiştirmeyi gerektiriyor. Son ve kökten çözüm araba sahibi olup suya çamura değmemek, o da profesörlerin bile zar zor düzgün araç alabildiği ülkemiz şartlarında ne kadar kolaydır tartışılır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 6 Ocak 2019; 9:9:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.