Şimdi Ara

Z2 - G3 - G2 Kararsızlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Sony Xperia Z2, LG G3 ve LG G2 modelleri arasında kararsız kaldım ve sizden beni yönlendirmenizi rica ediyorum.

Öncelikle bir Android telefonda benim için önemli olan arayüzde takılmaların olmayacağı, yüksek oyun performansı, yüksek şarj performansı ve alacağım telefonun 2-3 sene kullanacağımdan ötürü ileriye dönük performans düşüşü yaşamak istemiyorum ayrıca aklımda birkaç soru var bu sorular üzerinden de cevaplayabilirsiniz :

1) Eğer G3 alırsam Snapdragon 801 ve Adreno 330 için 2K ekran çözünürlüğü performans anlamında yetersiz kalır mı?

2) Eğer Z2 alırsam 16 GB dahili hafızası ve cihazın ısınması nedeniyle ileride sorun yaşar mıyım?

3) Eğer fazla para harcamaya gerek yok G2 al diyorsanız da performans anlamında bu iki amiral gemisi telefonun altında sönük kalır mı?

• Z2 almalısın ısınma sorunu ilk serilerde vardı artık yok. Kamerada manuel ayarlarda mükemmel şeyler cıkarabilirsiniz. Sarjı 2 güne yakın gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

Z2 almalısın ısınma sorunu ilk serilerde vardı artık yok. Kamerada manuel ayarlarda mükemmel şeyler cıkarabilirsiniz. Sarjı 2 güne yakın gider

Hocam G3 ün Z2 ye göre artıları eksileri nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiveBrothers

quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

Z2 almalısın ısınma sorunu ilk serilerde vardı artık yok. Kamerada manuel ayarlarda mükemmel şeyler cıkarabilirsiniz. Sarjı 2 güne yakın gider

Hocam G3 ün Z2 ye göre artıları eksileri nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim

İşlemcisi 2k ekranı ne yazıkki kaldıramıyor sarjı az gidiyor ara sıra geçişlerde sorunu var bide kasa çatlama sorunu var onun dışında güzel telefon ama bence z2 bi kaç tık daha iyi
  • Arkadaşımda aynı kararsızlığı yaşadı.. z2 tavsiye ettim.. 1300 tl ye gittigidiyordan aldı.. çok memnun.. pişman olmazsın Lg den uzak dur.. ben g2 ye 1 ay anca tahammül ettim sonunda vurdum yere.. z2 al dua et bana..
  • ben lg g2 kullanıyorum z2 çok güzel bir telefon ama ben lg hakkındaki görüşlerimi söyliyeceğim 3000 mah batarya var oyun oynamazsam 2 günü tam olarak çıkartıyor oyun performansı çok iyi kasılma yok telefonun arayüzü çok iyi knock özelliği çok işlevsel ekrana şifre tıklayabiliyosun g3 tede ekran kalitesi daha yüksek 32 gblik modelde 3 gb ram var arayüzü ve kamerasıda biraz daha gelişmiş son karar senin
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemis

ben lg g2 kullanıyorum z2 çok güzel bir telefon ama ben lg hakkındaki görüşlerimi söyliyeceğim 3000 mah batarya var oyun oynamazsam 2 günü tam olarak çıkartıyor oyun performansı çok iyi kasılma yok telefonun arayüzü çok iyi knock özelliği çok işlevsel ekrana şifre tıklayabiliyosun g3 tede ekran kalitesi daha yüksek 32 gblik modelde 3 gb ram var arayüzü ve kamerasıda biraz daha gelişmiş son karar senin

Aslında bende başta g2 alma taraftarıydım şöyle söyliyim baya araştırdım benchmarklar testler falan z2 nin daha üstün olduğunu gördüm bide 3 gb ram biraz daha ileriye dönük olacaktır diye düşündüm bide malum z4 geliyor nisan ayında onu bekleyip z2 biraz daha uygun fiyata inecek tam f/p olacak g3 e gelecek olursak baya konu okudum forumlarda arayüzde takılmalardan tut da çatlama problemi 2k ekranın getirmiş olduğu şarj sorunu, işlemci ve gpu nun yetersizliği gibi şeyler duyunca insan biraz soğuyor tabi

• G3
  • fiveBrothers kullanıcısına yanıt
    G2'nin kesinlikle sönük kalmayacağını düşünüyorum. iPhone 5S kullandım 7-8 ay gittim G3 32 GB hafızalı yani 3 GB ramli modeliyle kafa kafaya takas ettim 2-3 ay G3 kullandım şimdi de yaklaşık 3 aydır G2 kullanıyorum. Arayüzü muhteşem. G3'te yaşadığım takılmaları G2'de yaşamadım. G3 Android L ile daha da kötü bi hal aldı diye biliyorum. G2 şu an 4.4.2 var benim Android L gelince ne değişir bilemem. G2'de G3 romu yükleyip kullandım o da gayet stabildi. Knock Code da muhteşem bi avantaj telefonun çerçevesi çok ince ekran büyük ama telefon kaba durmuyor. Oyunlarda ısınma oluyor ama. Z2 kullanmadım ama merak etmiyo değilim. Tavsiye eder misin diye sorucak olursan G2'yi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansolak

G2'nin kesinlikle sönük kalmayacağını düşünüyorum. iPhone 5S kullandım 7-8 ay gittim G3 32 GB hafızalı yani 3 GB ramli modeliyle kafa kafaya takas ettim 2-3 ay G3 kullandım şimdi de yaklaşık 3 aydır G2 kullanıyorum. Arayüzü muhteşem. G3'te yaşadığım takılmaları G2'de yaşamadım. G3 Android L ile daha da kötü bi hal aldı diye biliyorum. G2 şu an 4.4.2 var benim Android L gelince ne değişir bilemem. G2'de G3 romu yükleyip kullandım o da gayet stabildi. Knock Code da muhteşem bi avantaj telefonun çerçevesi çok ince ekran büyük ama telefon kaba durmuyor. Oyunlarda ısınma oluyor ama. Z2 kullanmadım ama merak etmiyo değilim. Tavsiye eder misin diye sorucak olursan G2'yi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
    G3 de bu sorunlar da varmış. Daha çok araştırmam gerekiyor. Paylaşımlar için teşekkürler.

• Hocam g2 de kullandim g3 de sinirlamayi sevmedigim icin g2 mi sattim baska modelleri al sat derken g3 e denk geldim benim icin karli bir tanisma oldu g3 le servise verdim degisim karari cikti :)

Ama g2 ile g3 arasinda benim hissettigim tek fark acikcasi g3 un bataryasinin daha az gittigi. Kagit ustunde g3 un cok artisi var ama belkide tum ozellikleri kullanmadigin icin g3 un o artilarini goremedim.

Simdi aklimda ekran kamera artisi icin s5 almayi dusunuyorm o tipsizligine ragmen.

Aklimi celen baska model de z2. Sony arayuzu pek hosuma gitmesede denemek istiyorum kisacasi kararsizliklarimiz ortak sayilir:)
  • Size uygun olan telefon Z2'dir.Bu üçü arasından en stabili odur.Isınma sorununu fazla dert etmeyin G3 daha fazla ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan1715

Arkadaşımda aynı kararsızlığı yaşadı.. z2 tavsiye ettim.. 1300 tl ye gittigidiyordan aldı.. çok memnun.. pişman olmazsın Lg den uzak dur.. ben g2 ye 1 ay anca tahammül ettim sonunda vurdum yere.. z2 al dua et bana..

G2'de beğenmediğiniz yönleri söyleyebilir misiniz?
  • G2'ye bakma bu cihazları alabiliyorsan. G3'ün ve Z2'nin kendine göre avantajları var. Z2 senin için daha uygun gibi. Ben de Z2'yi daha başarılı buluyorum. G3'ün en büyük avantajı çıkarılabilir batarya, eğer senin için önemli değilse Z2 al düşünme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinekli Bakkal

quote:

Orijinalden alıntı: ozan1715

Arkadaşımda aynı kararsızlığı yaşadı.. z2 tavsiye ettim.. 1300 tl ye gittigidiyordan aldı.. çok memnun.. pişman olmazsın Lg den uzak dur.. ben g2 ye 1 ay anca tahammül ettim sonunda vurdum yere.. z2 al dua et bana..

G2'de beğenmediğiniz yönleri söyleyebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    z2 daha ıyı,g3 mlaesef 2k sacmalaıgından dolayı arayuz kasmaları ve bataryası sıkıntı hatta koredekı ıkısınınde androıd 5 almıs vıdeosunda g2 g3 ten cok daha serı calısıyor,bu ucu arasından z2 alırım ben sonrasında g2 32lık

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

z2 daha ıyı,g3 mlaesef 2k sacmalaıgından dolayı arayuz kasmaları ve bataryası sıkıntı hatta koredekı ıkısınınde androıd 5 almıs vıdeosunda g2 g3 ten cok daha serı calısıyor,bu ucu arasından z2 alırım ben sonrasında g2 32lık

Şimdilik aynen sizin gibi düşünüyorum hocam
  • Z4 çıkınca Z2 almayı düşünüyordum fakat Z3 de düşecek sonuçta. Ama Z2 ile sadece işlemci farkı var gibi görünüyor, hatta işlemci frekansları bile aynı sadece biri 2,3ghz biri 2,5ghz sizce değer mi?
  • fiveBrothers kullanıcısına yanıt
    Sony z2
    htc E8
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Sony z2
    htc E8

Hocam HTC E8 önerdiğiniz için inceledim, teknik detaylarına falan da baktım, baya güzel gibi. Sizden ricam ikisi arasında birbirine olan üstün özellikleriyle birlikte değerlendirme yapabilir misiniz kabataslak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiveBrothers -- 9 Mart 2015; 23:54:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiveBrothers

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Sony z2
    htc E8

Hocam HTC E8 önerdiğiniz için inceledim, teknik detaylarına falan da baktım, baya güzel gibi. Sizden ricam ikisi arasında birbirine olan üstün özellikleriyle birlikte değerlendirme yapabilir misiniz kabataslak

SONY Z2 ; SIVI SOĞUTMA VE 3 GB RAM İLE ÖN PLANDA,
    HTC E8 DE SENSE ARAYÜZÜ VE 2500 MHZ İŞLEMCİSİ İLE.
    SONY NİN ANA KAMERASI, HTC NİN ÖN KAMERASI BİR MİKTAR DAHA İYİ.
    SONY NİN EKRANI VE BATARYASI BİR MİKTAR DAHA BÜYÜK.

http://www.devicespecifications.com/tr/comparison/652711207

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.