Şimdi Ara

Zamanlanmış Görev

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstediğim bir dosyanın istediğim saatte çalışmasını istiyorum.Yani mesela bir script olacak php ile yazılmış.Haftada bir kez veritabanında kullanıcıların son giriş tarihlerini alacak ve eğer üstünden 7 gün geçmişse bu kullanıcıyı silecek.PHP kendime yetecek kadar biliyorum yani bu scripti yazabilirim.Ama her hafta mesela cuma günleri otomatik çalışmasını nasıl sağlarım.Tek yolu cpanel 'den yapmak mı?

• Dostum bunu admin paneline ufak bi kod ekleyerek de yapabilirsin

define("GUN",60*60*24);
    $son_giris; // bu değişken son giriş zamanının UNIX timestamp'ı olmalı .. ( veritabanından almalıyız ..)
    $gecen_gun = ( time() / GUN ) - ( $son_giris / GUN );
    $sorgu = "DELETE FROM uyeler WHERE $gecen_gun > 7";
    mysql_query($sorgu);

Gün bazından işleyeceği için hergün bu dosyayı bi kere çalıştırırsan işine yarar yada herhangi bir üye login olurken bu kodu işletebilirsin ... Ama kendi elinle 1 kere çalıştırman güzel olucaktır ;)

kodun mantığı böyle olabilir .. Hatalar varsa yazın ben DH Forumu olarak çözelim ve yeni mantıklar bulmaya çalışalım !

kolay gelsin :)
  • Kod mantığı böyle fakat arkadaş istediğim saatte çalışssın demiş.Eğer server "Cron Jobs" diye bir özellik destekliyorsa onla çok kolay yapılabilir.
  • kHuG evet dediğin şeyi ben de düşündüm ama dediğim gibi bu sadece bir örnekti başka işler içinde o scriptin bellirli bir gün ve saatte çalışması gerekiyor..
  • Bu tarz işler için windows service yazmak daha mantıklı
  • biraz daha açar mısın?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.