Şimdi Ara

Zoom X5'te ses problemimi var acaba ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben evde Zoom X5 kullanıyorum; MSN'de arkadaşlarla konuşmak istediğimde maalesef sinleyen hep ben oluyorum çünkü sesim onlara gitmiyor, sorunu çözmek adına Eski Dial UP modemimi bağladım ve denedim ve sonuç mükemmel, yani sesim dial up'te gidiyor (birbirimizi duyabiliyoruz) ama ne hikmetse Zoom X5'te ben bu işi başaramadım.

Acaba içinizde aynı sorununu yaşan oldumu olduysa sorunu nasıl çözdü acaba ? çok merak ediyorum.

işin özü: bana acil yardım lazım

• bendede zoom x4 var dostum bendede var o sorun çözünde benimle paylasirsan sevinirim
  • Arkadaşlar sanırım sorunu çözdüm ama emin değilim, ihtiyacı olanlara aşağıdaki linki vereyim:

http://www.microsoft.com/athome/security/protect/ports.mspx

Port numaralarını Zoom X5'te açarsam sorun sanırım düzelir.
  • msn in kullandığı portu açmak gerek sanırım veya hangi programı kullanıyorsak.
  • Portu Zoom X5'te açmak gerekli olsa gerek; eve gider gitmez deneyeceğim.
  • Sonucu bildirin.. Bende X4 kullanıyorum ve bu sorun sıklıkla oluyor, genelde yani ama inatlaşınca çalışıyor işte.. Ben Outpost firevall var bende ondan oluyor diye düşünüyordum.. Genelde bu Firevall ı "exit end ShutDown" Yapınca düzeliyordu..
  • Birde MSN bağlantı sorununda bişi dikkatimi çekti. Tek sorun çıkaran ses bağlantısı. WebCam lar bile tak diye bağlanıyor dosya transferi görüşme filanda en ufak bir problem yok.. Ama ses de oluyor.. Bende Telekomdan şüpheleniyordum, sesli görüşmeleri için telefonu kullansın diye.. Günahlarını almışım anlaşılan
  • Arkadaşlar;
    ilk mesajımda da dediğim gibi dial-up'da hiç bir sorun yok, ses geliyor ve gidiyor (bizzat denedim) ama aynı bilgisayarı Zoom X5' ile nete çıkarınca ses gitmiyor, ama geliyor.

Yukarıda vermiş olduğum portları da DMZ'de açtım (MSN POrtlarını) ama sonuç nafile :(

Bu akşam maalesef bir yere misafirliğe gidecem, yoksa sabaha kadar uğraşır yapmaya çalışırdım, ama ne yapalım kısmet başka zamana imiş.

Kendinize iyi bakın ve sorunu çözebilenler ( şayet varsa ) lütfen buraya yazsınlar.

Utanmasam ağlayacam ya :'(
  • Birde PPP Half Bridge Enable yapmayı dene bakalım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.