Şimdi Ara

Zorunlu Taşıt Sigortası Fiyatları Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kafamı kurcalayan bir konu hakkında fikirlerinizi almak isterim.

Yaklaşık 3 ay önce 2008 model 206 aracıma sampo japon firmasından 780tl fiyatla sigorta yaptırdık. Geçen hafta aracı sattım ve olması gerekenden 100 lira az şekilde kalan günlerin sigorta ücretini geri aldım.
    Dün itibariyle 2011 Skoda Yeti aldım ve bugün fiyat teklifi için sigortam.net le görüştüm. Çıkan en düşük rakam 1025 tl ve Sampo Japon 1400tl fiyat vermiş. Anlayamadığım şey hasarsızlığı bozacak herhangi bir durum yokken 3 ay sonra fiyattaki bu yükselişin kaynağı sadece zamlar mı?
    3 ayda nasıl oluyor da fiyat böylesine yükselebiliyor?

15 gün sigorta yaptırma süremiz var sizce biraz bekleyip tekrar fiyat mı almalıyım yoksa biran önce yaptırmalımıyım sigortayı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

• Merhaba hocam,

Geçmişten gelen hasarsızlık indirimi yoksa 3 ay içerisinde hasarsızlık indirimi kazanamazsınız maalesef bir yıl geçmesi gerekir hasarsızlığın tekabülü için.

Plaka kodları aynı mı? birde araçların geçen yıllara göre kaza istatistikleri ve sigorta şirketlerinin pazarlama stratejileri de önemli bazı sigorta şirketleri örneğin Skoda Yeti marka model araçlar istatistik olarak çok kaza yapmışsa yükse fiyat çekiyorlar.
    Acente sahibiyim arzu ederseniz bende bir fiyat araştırması seve seve yapabilirim.

Aracı aldıktan sonra aldığınız kişinin trafik sigortası 15 gün daha devam eder ve hasar anında sizi korur lakin trafik sigortası yapılması zorunlu olan poliçe olduğu için hemen kendi adınıza yaptırmanız da fayda var. Trafik çevirmesinde aracınız bağlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 9 Kasım 2016; 15:36:33 >
  • Yeti ruhsatta kamyonet mi geçiyor?
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Hocam alakanız için çok teşekkür ederim. 1 yıl 3 ayın sonunda sattık arabayı, 1 yıllık hasarsızlık vardı.
    Plaka kodları farklı sattığımız araç 35 aldığımız 06 plaka.
    05458458077 benim numaram hocam müsait olduğunuzda bilgileri size söyleyebilirim yada whatsap üzerinden yollayabilirim.
    Ben şu an için en uygun;
    Sigortada: sigortaladım.com üzerinden buldum 904 tl 50 tlde akaryakıt çeki yolluyorlarmış.
    Kaskoda bir tanıdığın acentesinde 1237tl axa sigorta

Sizden de bir fiyat alırsam çok memnun olurum hocam. Açıkcası baya kafa karıştırıcı bir sistem. sigortam net 1050tl fiyat veriyorken aynı başka bir acenta aynı sigorta şirketi için 904 tl diyor. ben anlayamadım açıkcası.
  • M-A-S M kullanıcısına yanıt
    Otomobil(steyşın) bu şekilde yazıyor ruhsatta hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa_09

Otomobil(steyşın) bu şekilde yazıyor ruhsatta hocam.

Kamyonetse fiyatın yüksek çıkması normaldir,diyecektim.Ayrıca plakadan ziyade araç sahibinin ikamet adresi fiyatı etkiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.