Şimdi Ara

ZTE ZXHN H168A V2.0 5GHz'de kopma ve (değiştiremediğimiz)SSID8 gizli ağ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
6
Favori
32.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    canı istemiş öyle güncellenmiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar gördüğünüz gibi hattım 50 mb download destekliyorken, 2 mb upload hızında bile 3.3 snr değerine geliyor ve bu sebepten internet kopuyor. Bu açıkça bir kablo sorunu ama turk telekom kablo ekibi yenilemiyor kabloları. Bende 0.5 mb upload degerine sabitleyip snr yukseltip daha stabil bir internet kullanmaya raziyim ama bu modem den nasil upload hizini sabitlerim bilen var mi? Telnet baglantisi falanda kuramadım.
    ZTE ZXHN H168A V2.0 5GHz'de kopma ve (değiştiremediğimiz)SSID8 gizli ağ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursatmetin67

Merhabalar H168 a modemi bende de var 1 ay önce yeni kullanıcı olaraktan türk telekom aldım. Aldığım günden beri internet kopma sorunu yaşıyorum. 24 saatte 26 kez giden bir internet sorunu. Müşteri hizmetlerini aradım eve ekip gönderdiler ancak birşey bulamadilar 2. Sefer geldiklerinde sorunun modemden kaynaklı olduğunu ve test modemi takıp test etmek istediklerini söylediler. Zyxelin 2.4ghzlik bir modemini taktılar 48 saat sonunda internetim hiç gitmedi. H168A da ise İnternet gidiyor dsl sönüyor internet ışığı kırmızıya düşüyor. Arada sırada da modem kendini yeniden açıyor

merhaba aynı model bende de var hergün 2-3 kez kopuyor net, resetleyince düzeliyor. Kaç kere arıza kaydı bıraktım altypıda sorun yok diyorlar. Zyxel T20B modelini aldım onda da kopma oluyor. Siz hangi model alıp sorunu çözdünüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkin91

merhaba aynı model bende de var hergün 2-3 kez kopuyor net, resetleyince düzeliyor. Kaç kere arıza kaydı bıraktım altypıda sorun yok diyorlar. Zyxel T20B modelini aldım onda da kopma oluyor. Siz hangi model alıp sorunu çözdünüz?

Alıntıları Göster

Konu başlığında yazan ZTE ZXHN H168A V2.0 modemi kullanıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: LeoparAsus

Konu başlığında yazan ZTE ZXHN H168A V2.0 modemi kullanıyoruz

Alıntıları Göster

ZTE ZXHN H168A V2.0 modelinde kopma oluyor diye zyxel aldım sonuç onda da kopma oluyor.

• SSID4 ve SSID8 konuk ağları olarak kullanıldığından, açık olduklarında yalnızca 12 saat boyunca etkili olurlar.

• Aynı modemi kullanıyorum. İlk aldığım zaman 5 GHz'de kopma sorunu vardı. Sonra galiba yazılım güncellemesi geldi. Modemi sıfırlayıp 2.4 GHz kapattım sadece 5 GHz'i açtım. Ondan sonra hiç kopmadı.

Ayarlarım;

• ZTE ZXHN H168A V2.0 5GHz'de kopma ve (değiştiremediğimiz)SSID8 gizli ağ

Bende modemi birinden yeni aldım.Sürümüm bu umarım yakın zamanda cihazım güncellenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: otostopcu97

Arkadaşlar gördüğünüz gibi hattım 50 mb download destekliyorken, 2 mb upload hızında bile 3.3 snr değerine geliyor ve bu sebepten internet kopuyor. Bu açıkça bir kablo sorunu ama turk telekom kablo ekibi yenilemiyor kabloları. Bende 0.5 mb upload degerine sabitleyip snr yukseltip daha stabil bir internet kullanmaya raziyim ama bu modem den nasil upload hizini sabitlerim bilen var mi? Telnet baglantisi falanda kuramadım.

modemden olmaz ki santralden sabitleyebilir onu TT, bina içi kabloları kendin yenile bence

• ZTE ZXHN H168A V2.0 5GHz'de kopma ve (değiştiremediğimiz)SSID8 gizli ağ

Dün akşam modem kendi kendine reset attı ve yazılım güncelledi.Şuan 5ghzde kopma sorunu yaşamıyorum.

• Misafir ağı dışında diğer ağlarda lan yalıtımı bir türlü yapamadım. Misafir ağının doğası gereği kendinde var ve çalışıyor ama ağ kendiliğinden kapandığı için işimi görmüyor. Bir tane lan grubu oluşturdum ssid2yi de yalıtımlı lan grubu olacak şekilde açtığım lan grubuna bağladım ama hala ssid2ye bağlanan cihazlar default lan grubundan ip alıyor? Bu konuda cihazda deneyimi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Kullandığım 16 yıllık USRobotics ve TPLink modemler bozulunca hem ADSL den VPN ye geçelim hem de modemi yenileyelim diye Telekoma gittim.Bana konudaki modemi verdiler.Kurulum için arayüzden girince karşılama ekranında V2.0 yazıyor.Sadece arayüz ve VLAN giriş ayarlarını değiştirdim.Başka bir şey yapmadım.

Aslında bayağı memnunum. Down hızı 22 up hızı 5 civarında.Pek kopma yaşamıyorum. 40 gündür 24 saat açık.

Ev bodrum +2 katlı ve modem bodrumda.2.Kattaki PC ye netmaster USB bağlantıyla sorunsuz bağlanıyorum.

Tek sorun IPTV bağlantılardaki yavaşlık.LG TV ve PC den NetFlix, Youtube akıcı bir şekilde izlenirken m3U free İPTV de biraz sıkıntı yaşıyorum.Bozulan USRobotics ve TPLink modemimde 1-2 saniyede açılan IPTV linklerinin açılış hızı çok uzadı.Zgemma uydu alıcısında kanal listesinde bulunan basit m3U webcam larda bile bazen 15-20 saniye bekliyorum.

Bu modemde IPTV leri hızlandırmak için bir ayar var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 1 Eylül 2021; 16:0:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Misafir ağı dışında diğer ağlarda lan yalıtımı bir türlü yapamadım. Misafir ağının doğası gereği kendinde var ve çalışıyor ama ağ kendiliğinden kapandığı için işimi görmüyor. Bir tane lan grubu oluşturdum ssid2yi de yalıtımlı lan grubu olacak şekilde açtığım lan grubuna bağladım ama hala ssid2ye bağlanan cihazlar default lan grubundan ip alıyor? Bu konuda cihazda deneyimi olan var mı?

o olayı ben de bir türlü beceremedim. eğer çözerseniz, bana da bilgi verirseniz süper olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Selamlar,

Kullandığım 16 yıllık USRobotics ve TPLink modemler bozulunca hem ADSL den VPN ye geçelim hem de modemi yenileyelim diye Telekoma gittim.Bana konudaki modemi verdiler.Kurulum için arayüzden girince karşılama ekranında V2.0 yazıyor.Sadece arayüz ve VLAN giriş ayarlarını değiştirdim.Başka bir şey yapmadım.

Aslında bayağı memnunum. Down hızı 22 up hızı 5 civarında.Pek kopma yaşamıyorum. 40 gündür 24 saat açık.

Ev bodrum +2 katlı ve modem bodrumda.2.Kattaki PC ye netmaster USB bağlantıyla sorunsuz bağlanıyorum.

Tek sorun IPTV bağlantılardaki yavaşlık.LG TV ve PC den NetFlix, Youtube akıcı bir şekilde izlenirken m3U free İPTV de biraz sıkıntı yaşıyorum.Bozulan USRobotics ve TPLink modemimde 1-2 saniyede açılan IPTV linklerinin açılış hızı çok uzadı.Zgemma uydu alıcısında kanal listesinde bulunan basit m3U webcam larda bile bazen 15-20 saniye bekliyorum.

Bu modemde IPTV leri hızlandırmak için bir ayar var mı arkadaşlar?

açıkcası bilmiyorum, ama qos ayarlarında bir şeyler vardır diye düşünüyorum. zira tivibu çalışırken download hızım 18mbpsyi geçmiyor. ağ yük altındayken tivibuda kanal geçişleri yavaşlasa da tv izlemeye devam edilebiliyor. fakat qos menüsü çok kafa karıştırıcı.

• merhaba beyler huawei modem bozulunca superonline bu modemi taktı . hızım 18-19mb idi , bu modemden sonra 12mb nin üzerini göremiyorum . sebep nedir sizce

• Bende de bu modemden var uzun bir süre sıkıntısız kullanıyordum ama artık günde 20 defa internet ışığı sönüyor ve modemi açıp kapatınca düzeliyor. Başka modem denediğim zaman hiçbir kopma yok. Yazılım sürümüm: TTN.18T1_210414

Şu an en son yazılım sürümünü mü kullanıyorum?

Her hangi bir çözüm önerisi olan var mı?

• Slash3316 kullanıcısına yanıt

1) vdsl tanımlamamış olabilir

2) arada tam 6mbps hız farkı olması bana tivibu'yu hatırlattı. qos ayarlarına falan bakın isterseniz?

onun dışında aklıma bir şey gelmiyor

• ssariaydin kullanıcısına yanıt

sizdeki yazılım güncel. büyük ihtimalle modem cırtlamıştır. değişim isteyin hocam uğraşmayın hiç.

• pcislocked kullanıcısına yanıt
    Haklısın üstat başka bir modeme geçtim, uğraşılacak gibi değil, kronik sorunlarla dolu ve üzerindeki yazılım üzerinde çok oynanmış.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Beyler modemin teknik özelliklerini bulamıyorum ben Wi-Fi 5 ve 5 Ghz bandında maksimum 867 mbsp'mi bu yoksa 1gbit üzeri mi? Özellikle 2.0 olan modeli bu yani.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.