Şimdi Ara

1.3Cdti Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Astra j 1.3Cdti aracım 117 binde ve yazılımlı. şehir içi 8.5 9 lt civarı yakıyor,uzun yolda ise 5 lt. Şehir içi yakıtı fazla geldiğinden dolayı egr vs partikül temizliğini yaptırdım son bakımında aracın gidişine vs etki etti fakat yakıt tüketimi hala aynı.Sehirici yakıtı aşırı fazla geliyor sizce normal mi çözümü nedir?
    EDİT:SERVİSE GİTTİM BASKI BALATANİN BİTMEK ÜZERE OLDUĞUNDAN DOLAYI BU YAKIT TÜKETİMLERİNİ GÖRÜYORMUŞUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Rigby -- 6 Kasım 2019; 14:51:44 >

• Cevap sorunun içinde gizli
  • Trafik durumu ve yol güzergahınız yokuşlu ise normal.
  • 1350kg olan aveoda var 75lik modeli. Ortalaması 6.5. Dikkatli kullanırsanız, yazılım vs düzgün olduysa düşecektir.

Dpf temizlemek için araç ekstra gaz basıyor dpf tıkandıysa sorun oradan da kaynaklanabilir.

tabi, aracın bakımı tam, hava ve yağ filtresi mann/orijinal kabul ediyorum.
    yakıtı shellden mi alıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero-man -- 27 Ekim 2019; 23:44:54 >
  • O motor için kasa ağır geliyor ve yazılımlı olduğu için basıyorsanız tüketim normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kami Kaze -- 27 Ekim 2019; 23:46:10 >
  • 15 litre yakıyorum deseniz yine normal derler. 9 litre mazot normal olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

15 litre yakıyorum deseniz yine normal derler. 9 litre mazot normal olabilir mi?
    İstanbulda benim güzergahımda benzinli 1.4 araç 13 litre dizel araç 8.5 litre yakıyor. Güzergahım 20 trafik ışığı ve yolun %40 lık bölümü yokuş ve trafikten en fazla 2. Vitesi görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Trafik durumu ve yol güzergahınız yokuşlu ise normal.
    Hocam trafik var evet fakat insanlar şehir içi 5 6 ltden uzun yolda 3.5 4 den bahsediyor aracın bakımı filtreleri vs herşeyi tam castrol marka yağ kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

1350kg olan aveoda var 75lik modeli. Ortalaması 6.5. Dikkatli kullanırsanız, yazılım vs düzgün olduysa düşecektir.

Dpf temizlemek için araç ekstra gaz basıyor dpf tıkandıysa sorun oradan da kaynaklanabilir.

tabi, aracın bakımı tam, hava ve yağ filtresi mann/orijinal kabul ediyorum.
    yakıtı shellden mi alıyorsunuz?
    Aracı aldığımdan beri böyle,bakimlar eksiksiz tam yakıtı her zaman opetten alıyorum dpf vs her şeyi temizletmeme rağmen bir fark olmadı en sakin kullanimda 8 8.5 oluyor trafikte
  • astra j 1,3 dizel sport yol bil. 5,8 gösteriyordu pompa verisi 6,2-6,5 cıkıyor ortalama hız 28km bir depo ile şehir içi 850km yol yapıyorum. Siz yol bilg. sıfırlayın öyle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Rigby

Hocam trafik var evet fakat insanlar şehir içi 5 6 ltden uzun yolda 3.5 4 den bahsediyor aracın bakımı filtreleri vs herşeyi tam castrol marka yağ kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    Aracın ağırlığı değil hocam sorun motorun verimsizliği ve esasında az yakan bir dizel ünite olmayışı.

Ben de bakımları zamanında ve Castrol yağ ile yapıyorum aracım 100 bin oldu bu hafta.

Clio 4 dci aracım. Mesele kullanım ya da araçtan ziyade motor verimliliği ile ilgili. Fransız dizelleri ciddi anlamda çok az yakıyor.

Dışarısı 12 derece iken soğuk motor ile 6 km gidiş ve 6 km dönüş bolca trafik lambası olmasına rağmen sakin bir sürüşle ortalama 4.1 lt

Araçta 3 yetişkin ortalama 200 kg ağırlık demek artı aracın kendi ağırlığı 1146 toplamda 1346 kg ağırlık ile bu böyle. Yine aynı ağırlık ile şehir dışı sabit 110 km hız ile 140 km ortalaması 3.4 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnerman -- 28 Ekim 2019; 10:51:3 >

• H kasa vardı bende. Sakin kullanımda (çok sakin, 90 ile şehir içine girmeden) 3.8-3.9 litre gördüm, bunu sürekli görmek aşırı sabır gerektirir tabi. Şehirlerarası 105-110 aralığı kullanınca 4.2-4.4, şehiriçi sakin sürüş ile 5.5-6 litre tüketimi vardı. Fakat kasa ağır, motor hacmi küçük olduğundan hantallık vardı ve basınca yakıt bir anda yükseliyordu. Ben alışkanlık olarak ışıklarda sakin kalkıyordum, ani hızlanma yapmıyordum vs. Motor ekonomik kullanımda çok iyi (ya da yeterli diyelim), seri kullanımda ise bir o kadar sıkıntılı.
  • günlük 5km işe git 5 km dön şeklinde kullanıyorum uzun dönem yol bilgisayarı 5,5lt gösteriyor üstüne hiç çıkmıyor,bana göre 6lt civarı yakıyor. Uzun yol içinde araç ortalama 4.5 lt gösteriyor standart kullanım 90-120 km arası,ara ara daha yüksek hızlara da çıkılıyor.
  • Astra J şehir içinde çok yakar. Şehir içi benimde 8 lt gördüğüm oldu ama bir çevreyoluna bağlandığınız an 6.0-7.0 dolaylarına düşer. Çevreyolunda seyir oranı arttıkça 6.0-6.5 lt civarına oturuyor araç. Uzun yolda ise 5.0-5.5 civarı.

Şehir içinden kastınız İstanbulda ortalama 15 km/sa hız ise sonuç normal. Ama çevreyoluna bağlanıyorsanız bu tüketim çok fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataince

Astra J şehir içinde çok yakar. Şehir içi benimde 8 lt gördüğüm oldu ama bir çevreyoluna bağlandığınız an 6.0-7.0 dolaylarına düşer. Çevreyolunda seyir oranı arttıkça 6.0-6.5 lt civarına oturuyor araç. Uzun yolda ise 5.0-5.5 civarı.

Şehir içinden kastınız İstanbulda ortalama 15 km/sa hız ise sonuç normal. Ama çevreyoluna bağlanıyorsanız bu tüketim çok fazla.
    çevreyoluna baglaninca evet o degerlere düşüyor.15 20 km hız civarı şehir mahalle içi vs 8.5 dan aşağı inmiyor agresif bir kullanim soz konusu değil.Kimileri normal diyor kimileri ben 5 6 yaktiriyorum diyor anlam veremedim açıkçası.Araci alali 7000 km oldu her turlu sifirlayip vs denedim bundan aşağı yakmıyor aracım.Enjektörlerde bir problem olma şansı var mı sizce araçta hiç bir problem yok görünürde.

• .Rigby kullanıcısına yanıt
    Dur kalk trafikte motor 90 derece sıcaklığa erişmiyorsa 5 km yol gidiyorsan klimada açıksa 8 yakıyor hocam. Takma kafana.
  • Bugun astra j spor modelini kullandım çok begendim yakıtı umrumda degil ne yakarsa helal :)
  • En az yakıyor denen dizel clioyu da uzun süre kullandım. Şu an 1.3 dizel corsa kullanıyorum. En çok yakıyor denen accent blueyu da kullandım. Belki aralarında bir miktar fark var ama arada dağlar yok. Bence b ve c sınıfı dizel araçların yakıt mevzusu gereğinden fazla abartılıyor.
  • 5 yıl astra j ecoflex sport kullanıldım profilimde resimleri var 6.5 lt yi geçmedi ne yapsam. Kullandığım trafikte Anadolu yakası trafiği.
  • ataince kullanıcısına yanıt
    motor sıcak o kmlerden fazla gideyim yinede 8.5 altina düşmüyor neyse sağlık olsun.Benzinli araç alsa mıydım diyorum tsi lar da bu civar yakıyor zaten arada pek bi fark yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.