Şimdi Ara

10.000 - 15.000 ytl civarında otomobil arıyorum, Tavsiyeleriniz nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomobile ancak misafir olarak binen bu kardeşiniz de inş. yakında otomobil sahibi olacak; ancak ne motordan ne de gerisinden anlamadığımdan siz tecrübeli arkadaşlarımdan destek almak istiyorum.
    Aradığım özellikler şunlar:

1. Aracın ikinci el olması
    2. Servislerde beni süründürmemesi
    3. Satmak isteyince ikinci elinin iyi olması
    4. Yakıt tasarrufunun olması (malum düşük maaşlı biriyim)
    5. Yılda 5-6 defa uzun (14 saat) yola gidilebilecek bir araç olması
    6. Karizmasının da fiyakalı olması
    7. Fiyatı 10.000 - 15.000 ytl arası olması gerekiyor...

Bu kriterlere uygun önerebileceğiniz araba modelleri varsa çok memnun olurum.
    Ben bu fiyata Nissan Almera Luxury (2001 model) görebildim, 15 milyar fiyatı. İş görür mü acaba bu araç? En iyisi siz tavsiye edin ben de alayım ve inş. size Allah razı olsun diyeyim daha sonra...

• lpg li bir toyota coralla olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geremy

lpg li bir toyota coralla olabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: geremy

tamam belki corolla fanatiği olabilirsin veya toyota önerdiğin için yazmış olabilirsin fakat,

corollanın o modellerindeki karizma nerde ?
    servis olayına katılmam ki 94-97 alırsın o fiyata o yüzden servise para illaki verirsin.

ama uzun yolda totoya gerçekten iyidir.
    corolla demiyorum, toyota iyidir.
    o modelde o fiyata bir corolla uzun yolda iyidir demiyorum çünkü uzun ylda gitmedim hiç corollada.

benim tavsiyem. eğer araca uzun zaamanda bineceksen iki tavsiyem var.
    birincisi mitsubishi colt
    ikincisi de proton gen 2

bu ikisi fiat performans açısından çok üst seviye araçlar. biraz araştır haklı bulacaksın.

artık bırakın megane, corolla, civic bilmem ne yaw. hep aynı araçları yüzlerce konuda tartıştık...

• quote:

Orijinalden alıntı: atayum

quote:

tamam belki corolla fanatiği olabilirsin veya toyota önerdiğin için yazmış olabilirsin fakat,

servis olayına katılmam ki 94-97 alırsın o fiyata o yüzden servise para illaki verirsin.

o modelde o fiyata bir corolla uzun yolda iyidir demiyorum çünkü uzun ylda gitmedim hiç corollada.

ikincisi de proton gen 2

bu ikisi fiat performans açısından çok üst seviye araçlar. biraz araştır haklı bulacaksın.

artık bırakın megane, corolla, civic bilmem ne yaw. hep aynı araçları yüzlerce konuda tartıştık...

Alıntıları Göster
    Clio ekonomi ve 2.el olarak çok iyidir. 2004-2005 model alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Clio ekonomi ve 2.el olarak çok iyidir. 2004-2005 model alabilirsin.

Alıntıları Göster
    porsche 944 al ya:)verdi de odemezsin ama 2.7 lik motorunu da clio motoru ile degistirmen gerek:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMobile

porsche 944 al ya:)verdi de odemezsin ama 2.7 lik motorunu da clio motoru ile degistirmen gerek:)

Alıntıları Göster
    Tavsiyeler için teşekkür ederim dostlar... Porshe dışındakiler güzel tavsiyelerdi. Hepsine baktım. "Atayum" kardeşim, önerdiğin araçlar gerçekten çok çekiciler ama benim bütçemin biraz üstünde bu araçların fiyatları.. Gerçi kış döneminde almayı düşünüyorum ve o zamana kadar fiyatlar düşer diye ümit ediyorum ama bilmiyorum yine de...

max 15.000 ytl edecek ikinci el ne önerebilirsiniz? Atayum?

• quote:

Orijinalden alıntı: atayum

quote:

ikincisi de proton gen 2

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: atayum

quote:

ikincisi de proton gen 2

10000-15000 e colt bulmak imkansızdır.

en az 18000 ytl gerekli 2005 modeli için.

bence 10-15000 e alınacak en iyi araba 99-01 toyota corolladır.

incelemenizi öneririm.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Eylül 2008; 23:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orjinalden alıntı: atayum

quote:

ikincisi de proton gen 2

10000-15000 e colt bulmak imkansızdır.

en az 18000 ytl gerekli 2005 modeli için.

bence 10-15000 e alınacak en iyi araba 99-01 toyota corolladır.

incelemenizi öneririm.

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    "tasshelhoff" önerin için teşekkür ederim. Ben de ilk olarak corolla düşünüyordum ama Ayatum biraz daha ufkumu açtı diyebiliriz; şimdi biraz daha ekleyip daha güzel bir şey almayı düşünüyorum ama 15.000 ytl'ye bulabilirsek de fena olmaz hani... ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: akinloji

"tasshelhoff" önerin için teşekkür ederim. Ben de ilk olarak corolla düşünüyordum ama Ayatum biraz daha ufkumu açtı diyebiliriz; şimdi biraz daha ekleyip daha güzel bir şey almayı düşünüyorum ama 15.000 ytl'ye bulabilirsek de fena olmaz hani... ;)

Alıntıları Göster
    18000 lere ulaşabilirsen arkadaşında dediği gibi colt çok makul bir fiyat\donanım\performans oranı sunmakta.

colt ile ilgili bilgi almak istersen bana ve mitsubishi takımına danışabilirsin.

hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

18000 lere ulaşabilirsen arkadaşında dediği gibi colt çok makul bir fiyat\donanım\performans oranı sunmakta.

colt ile ilgili bilgi almak istersen bana ve mitsubishi takımına danışabilirsin.

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    Tamamdır üstad. Kulübün sayfasına sorularımı yazıyorum. Ordan devam ederiz...
  • iyii günler bende bu forma yeni üye oldum benimde bikaç sorum olcak 20.000 ytl bütçem var araba alıcam am ne alcağıma karar veremedim megan2 hb wv polomu yoksa chervolet lacettimi bunların arasında kararsız kaldım bana yardımcı olursanız sevinirim veya daha baska önerileriniz varsa onlarıda merakla bekliyorum ve bu sorular içibn kendime ayrı bi bölüm nasıl açabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekürler......
  • quote:

Tamamdır üstad. Kulübün sayfasına sorularımı yazıyorum. Ordan devam ederiz...

Alıntıları Göster
    Servislerde süründürmesinden kasıt sanırım parça fiyatlarından ziyade aracın sorunsuzluğu. Toyota'nın sorunsuzluk konusunda ün yapmış olduğunu hatırlatırım.

Honda Civic 98-2000 model arası.
    Ford Focus 99-2000 model. (Bütçeyi az aşmak gerekebilir.)
    Toyota Corolla (GLİ+Special) (Karizma konusuna uymuyo olabilir. Evet daha çok orta yaşlı ve ağır abilerin bindiği bir araba. Ama alışınca en karizmasından daha karizma geliyo, ikinci eli de en iyi araçlardan biridir)

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Servislerde süründürmesinden kasıt sanırım parça fiyatlarından ziyade aracın sorunsuzluğu. Toyota'nın sorunsuzluk konusunda ün yapmış olduğunu hatırlatırım.

Honda Civic 98-2000 model arası.
    Ford Focus 99-2000 model. (Bütçeyi az aşmak gerekebilir.)
    Toyota Corolla (GLİ+Special) (Karizma konusuna uymuyo olabilir. Evet daha çok orta yaşlı ve ağır abilerin bindiği bir araba. Ama alışınca en karizmasından daha karizma geliyo, ikinci eli de en iyi araçlardan biridir)

Alıntıları Göster
    bence üzerine biraz daha ekleyin bu kriterlere uyan ford focus'u alın birde alternatif olarak 17-18 e bora bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

bence üzerine biraz daha ekleyin bu kriterlere uyan ford focus'u alın birde alternatif olarak 17-18 e bora bulabilirsiniz

Alıntıları Göster
    ben Colt almaya karar verdim ya... Allah'tan bir aksilik olmazsa Colt alcam inş.

• quote:

ben Colt almaya karar verdim ya... Allah'tan bir aksilik olmazsa Colt alcam inş.

Alıntıları Göster
    Eğer senin yerinde olsaydım direk gider temiz 2001 model bi FIAT BRAVO alırdım. Çünkü ben bu arabanın hastasıyım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazsobasi

Eğer senin yerinde olsaydım direk gider temiz 2001 model bi FIAT BRAVO alırdım. Çünkü ben bu arabanın hastasıyım:)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Bravo olsun;Focus olsun;bunlar benzinliğe gelindiği vakit insanı üzen araçlar!!Devir ekonomi devri;ben de o yüzden japon olsun diyerekten oyumu kullanıyorum arkadaş için..Japon olsun da çamurdan olsun!! Bu arada fikrin olsun diye söylüyorum;bu da benim 2005 kasımdan beri kullandığım aracım; dilersen bir bak:http://www.daihatsuaskina.com/forum/genel-bilgiler-kisa-kisa-t2.html Üstelik 15000 ytl civarına da temiz birkaç seçenek bulabilirim sana internetteki ilanlar arasından..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 23 Eylül 2008; 16:29:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_Law

Arkadaşlar Bravo olsun;Focus olsun;bunlar benzinliğe gelindiği vakit insanı üzen araçlar!!Devir ekonomi devri;ben de o yüzden japon olsun diyerekten oyumu kullanıyorum arkadaş için..Japon olsun da çamurdan olsun!! Bu arada fikrin olsun diye söylüyorum;bu da benim 2005 kasımdan beri kullandığım aracım; dilersen bir bak:http://www.daihatsuaskina.com/forum/genel-bilgiler-kisa-kisa-t2.html Üstelik 15000 ytl civarına da temiz birkaç seçenek bulabilirim sana internetteki ilanlar arasından..!

Alıntıları Göster
    corolla dostum tabi bulabilirsen

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_avalon

corolla dostum tabi bulabilirsen

Alıntıları Göster
    98-00 model arası Honda Civic'lerde güzel arabalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

98-00 model arası Honda Civic'lerde güzel arabalar.

Alıntıları Göster
    LPG'li 2000-2005 model SEAT Toledo 1.6 8V 100HP, 1.6 16V 105 HP ve 1.8 20V 125 HP (özellikle bu motor) şiddetle tavsiye ederim. 13.000 YTL'ye 1.8 20V 125 HP bulmuş ve almıştık, araştırırsan sen de bulursun, LPG'ye aşık bir motor diyebilirim.

T.G.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

LPG'li 2000-2005 model SEAT Toledo 1.6 8V 100HP, 1.6 16V 105 HP ve 1.8 20V 125 HP (özellikle bu motor) şiddetle tavsiye ederim. 13.000 YTL'ye 1.8 20V 125 HP bulmuş ve almıştık, araştırırsan sen de bulursun, LPG'ye aşık bir motor diyebilirim.

T.G.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/seat_toledo_lacivertWQQaXQQ6784715WQQpXQQdisplayitem
    gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.