Şimdi Ara

10 Yıllık bozulan Samsung taşınabilir HDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 10 yillik samsung m3 1tb usb taşınabilir diskim dun itibari ile patladı ve evet içinde önemli veriler vardi.

Sorun şu diski bilgisayara taktığımda samsung m3 prtable olarak görebiliyorum ancak bilgisayarım da çıkmıyor. Agit yöneticisi ve disk yöneticisin de disk görünür halde ancak pasif, diski çalıştır dediğimde hata alıyorum.

HDD Regenertor kullanmayı denedim bana diskin master boot layerinin bozuk olduğunu harici diski dahili olarak bağlamami söyledi ancak bu mümkün değil çünkü diskin kendisi usb arabirimine sahip.

Deneyebilecegim başka hangi yöntemler var ? Ve şimdiden bir veri kurtarma şirketi tavsiyesi verirseniz iyi olur. Google da 10 a yakin veri kurtarma şirketi var hepside biz kralız diyor hangisine başvurmak lazim?

Dip not: disk darbe, sivi hasarı, fiziksel hasar almadi sadece bir gün çalışan disk ertesi gün erişilmez oldu. Disk fiziksel olarak çalışıyor kafa atma gibi, ses yapma gibi bir sorun yok.

• Bir kaç hafta önce bire bir aynı sorunu aynı m3 diskle yaşadım. Birden diske erişemez oldum. Chkdsk ve sfc scannow komutlarını çalıştırdım kendiliğinden düzeldi. Denemediyseniz deneyin.

• Kalıcı değişklik yapan chkdsk parametlerini kullanmadan önce pasif, sadece inceleme yapan chkdsk parametrelerini kullanın veya bir veri kurtarma yazılımı ile inceleyin diski.

• chkdsk komutunu kullanamıyorum, bir harf vermem gerekiyor ancak diskin harfi yok. Harfsiz başlatınca C yi tarıyor sıkıntı yok panpa diyor.

sfc scannow komutunu kullandım oda sıkıntı yok dedi. HDD'yi görmüyorlar muhtemelen, HDD yi bilgisayara taktığımda bazen makine kitleniyor o derece ilginç bir sorunum var.

• Aklıma bir fikir geldi, diskin kartını söküp başka bir kart takip sata üzerinden baglasam nasil olur acaba ?

Ama soyle bir sorun var elimdeki 500gb 2.5"hdd var ve bozuk disk 1tb markaları falanda farklı tabi. Denemeye değer mi yoksa uğraşma gönder mi diyorsunuz?
  • donanım olarak görünmüyorsa fiziksel arıza var demektir. arızza sadece kafa sorunuyla olmaz hocam. Prosefyonel destek almanız gerekmektedir. isterseniz önereceğim birkaç firma var.

• erendizarad E kullanıcısına yanıt

Hocam tavsiyeye açığım Google dan arattığımda 10 a yakın veri kurtarma şirketi çıkıyor hepsi en iyisi biziz diyor ama kime göndereceğim bilmiyorum.

Bu arada sorun muhtemelen fiziksel. HDD yi kulağıma yaklaştırıldığımda tık tık tık diye çok hafif bir ses geliyor.

• Eee noldu.
  • 10 yıl uzun bir süre hele ki önemli verilerinizin olduğu mekanik disk için oldukça uzun bir süre. Bile bile lades demişsiniz. Veri kurtarma şirketleri tek şansınız.

• Forumdan İslam Taştan isimli arkadaş bu işi yapıyordu. Telefonu mevcut. Özelden yazabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.