Şimdi Ara

10000-15000 arası ne alabilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. çok kararsız kaldım. altı yere yakın olmayan bir araç arıyorum.gli ve xei ler güzel ama altı yere yakın. ne yapayım hangi marka ve ya hangi modeli önerirsiniz

• Git paranı borsada değerlendir bende kendime o şekilde araba arıyordum ama daha sonra vazgeçtim. Çünkü her halükarda bir hesap yapsana

atıyorum 10,000 liralık bir araba aldın
    alım satım + vergi yıllık + kasko yıllık 1,500 lira
    ayda 150-200 lira benzin mazot veya lpk koysan yılda yapar 175den hesaplarsan
    2,100 lira her halükarda alacağın araba 7-10 yaşında alacaksın her halükarda 3-4 ayda bir sana 80-100 lira masraf çıkaracak 2-3 ayda bir yağını değiştireceksin mecbur bakımı yaptıracaksın
    bu yıl 10,000 lraya aldığın arabayı bir daha satmak istesen 9,000 liradan fazlaya satamayacaksın

hesap ortada

+ 10000 ARAÇ ALIŞ FİYATIN
    - 1000 LİRA YILLIK SATIŞ ZARARIN
    - 2100 LİRA YAKIT MASRAFIN
    - 1300 LİRA ALIM SATIM + KASKO + VERGİ
    - 400 LİRA EN İYİ İHTİMALLE TAMİR MASRAFIN
    - 250 LİRA YAĞ BAKIM BASRAFIN
    +
    -------------------------------------------------
    + 5000 LİRA OLACAK BUGÜN ALSAN ARABAYI SENEYE ZARARIN

EVET TABİ AYAĞIN YERDEN KESİLECEK AMA BENCE PARANI DAHA DEĞİŞİK YERLERDE DEĞERLENDİR. BEN İŞ YEİRİN ARABSINI KULLANIYORUM GAYET MEMLUNUM NE GEREK VAR TEKRARDAN KENDİME ARABA ALMAYA ÖNCELERİ BENDE SENİN GİBİ HESAPLAR YAPIYORDUM 15-20 LİRAYA NE ARABASI ALABİLİRİM DİYE AMA ŞİMDİ VAZGEÇTİM BENCE SENDE VAZGEÇ

• ?
  • arkadaşım karrasız olduğu durumlarda sana danışayım varya çok iyi ikna yeteneğin var.
    sen 7 ay önce nerelerdeydin.
  • arabaya ihtiyacın varsa 2.el fiyatların yerlerde süründüğü zamandayız...önce marka belirle,sonra tavsiyede bulunalım
  • teşekkür ederim arkadaşım. baya iyi ve güzel bir hesap yapmışsın benzeri hesapları bende çok yaptım. fakat borsayı haram diye düşünmüyorum. o yüzden arsa alayım diye düşünüyorum. bilgileriniz için sağolun. zaman ne gösterir hayırlısı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.