Şimdi Ara

1080p film izleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, core2duo t6400 nvdia g105 512 mb ve 3 gb ramli işeltim sistemi vista olan laptopumda ne yaparsam yapıyım (gom player- coreavc km player) bir türlü 1080p filmleri takılmadan izleyemiyorum. arka planda çalışan bir şey yok filmi harici hdd den laptopa attım ama genede sürekli takılma yapıyor, ses gidip geliyor. mantıken bu makinenin takılmadan izletmesi gerek ama 2 ayrı 1080p filmde denedim ve 2ndede başarılı olamadım, sizce sorun ne olabilir? nette yaptıgım aramalradada bir çözüme ulaşamadım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astra80 -- 12 Nisan 2010; 13:52:17 >

• Halen Vista mı kullanıyorsun?
    Bence en kısa zamanda Vistadan kurtul

Ayrıca Ekran kartının güç yönetimini bir kontrol et derim
  • vista kullanıyorum formatlayıp 7 kurmak gözümde büyüyordu. ekran karıtnın güç yönetimiyle ilgili bir ayarını tam olarak bulamadım ancak gözüme çarpan herşeyi maksimuma getirmeye çalıştım, gene bir değişiklik yok gibi. aklıma 2 filminde bozuk olması ihtimali geliyor ama oda uzak bir ihtimal, her zaman indirdiğim yerlerden indirdim ve diğer kullanıcılar film için teşekkür etmişler yani filmedede bir sorun yoktur bence. başka bir 1080p görüntü indirip tekrar deniycem. sizlerinden aklına gelen bir şey olursa yardımcı olursanız sevinirim.
  • Ekran kartının sürücüsü güncel mi peki?
  • hayır hic guncellemedim ama zaten daha temmuz ayında almıstım onun sorun olcagını dusunmedim ama guncelleyip deneyeyim tekrar.
  • coreavc nin bi sürümünü denemiştim aynı sorunu yaşadığım bi laptopla ama hiç bi ibşe yaramamıştı
  • Vlc Player ı denerseniz Sorunsuz olarak açacaktır.
    Bu arada Dosya wmv uzantılı mı?
  • bendede 1080p kalitesinde wmw formatında 3.7 gb (wvc1) videolar var bende hiç izleyemiyorum benim pc için uygun değil heralde; ama şunu söyliyim gittiğim bi cafede asusun 1080p 1gb lik ekran kartlı olan pc sinde genede donuyordu vlc çalıştırıyor ama gene çok donuyordu
    aslında uygun codec bulup yüklemek lazım yada pc nin hd desteği olması lazım diye düşünüyorum
  • tavsiyeler için teşekkürler, henüz fırsatım olmadı ancak dediklerinizi deniycem. bu arada uzantı mkv. Ayrıca 2 tane hd trailer indirdim 1080p onları sorunsuz izledim acaba sorun filmlerdemi diye düşünmeye başladım, başka bir arkadasa goturup ondada deniycem.
  • Benzer problemi yasamis biri olarak 2 önemli bilgi vermek istiyorum.
    1- Dizüstü bilgisayarim, apple sitesinden indirdigim fullhd fragmanlari sorunsuz oynatirken daha düsük çözünürlükteki mkv videolarda takiliyor. Bu durumun kodeklerle isletim sistemiyle alakali oldugu kesin. Mümkün oldugunca en son sürüm kodekleri yüklemek lazim. Bendeki isletim sistemi windows7. Her ne kadar kodekleri kurarken windows7 olmasina dikkat ettiysem de, kodekler bu isletim sistemiyle tam randimanli çalismiyor olabilir. Belki daha sonraki sürümlerde sorunu hallederler.
    2- Bilgisayarimda oyun açarken bilgisayar bazi ekran ayarlarini otomatik olarak degistiriyor. Windowsun yüzünü süslü püslü gösteren o efektli ayarlari kisiyor performansi arttirmak için. Bu modda o takilan videolari açtigimda videolarin daha akici oynadigini gördüm.
  • hd filmlerde en iyisi km player ayarlarıyla biraz oyna..film izlerken arka planda birşey çalışmasın.
  • Q9300 işlemcili @3.2ghz de WCV1 codec 1080p wmv formatındaki filmlerde atlama yaptığınızda 6 gb ram olmasına rağmen Kmplayer Out Of memory hatası veriyor.
    Aynı Filmi Vlc Player da Açtığımda Saniyesinden atlamayı yapabiliyorum.

Vlc yi özellikle Hd Filmlerde tavsiye ederim.
  • arkadaşalr selam.. benimde 1080p film sorunum var..
    bilgisayarımın donanımı çokda iyi değil ama 720p 480p leri gayet güzel gösteriyorum pc i plazmaya baglayıncada müthiş bi kalite doguyyor ortaya, bide 1080p i bagladıgımı düşünüyorum ama sadece düşüncede kalıyor..

T3400 işlemci 2GB ram onboard bi ekran kartım var.. Vista Home Basic kullanıyorum
    laptop oldugu için işlemci ve ekran kartını degiştiremiyorum malesef..

şimdi sizdenyardımlarım su yönde olacak
    siz ne dersiniz rami arttırsam veya işletim isstemini değiştirsem xp olarak veya vista basic yerine vista premiummu kullansam..

şimdiden tşk ederim arkadaşlar
  • Arkadaşlar formatı wmv olan bir 1080p le uğraşmayın derim. Hatta nerden buldunuz onuda çok merak ettim. Windows Media HD Video konusunda çok geri kalmış durumda. Sitelerindede çok komik test videoları sunuyorlar. Wmv uzantılı 3-4gb lık bir dosya 10dk lık bir video'ya denk gelirken, x264 codecte aynı bitrate'de 2 saatlik bir filme denk geliyor.

HD Birşeyler izlemek istiyorsanız mp4 formatında ve x264 codecli yada yeni yeni piyasaya ısınan divxHD olmasına dikkat edin. Bunlarda bir takılma yaşamazsınız.

Film izleyeceksenizde .mkv uzantılı BRrip filmler var. Bunlarda genelde 264 codeci ile ripleniyor. Bunlardan şaşmayın derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim_ciklipaf

Benzer problemi yasamis biri olarak 2 önemli bilgi vermek istiyorum.
    1- Dizüstü bilgisayarim, apple sitesinden indirdigim fullhd fragmanlari sorunsuz oynatirken daha düsük çözünürlükteki mkv videolarda takiliyor. Bu durumun kodeklerle isletim sistemiyle alakali oldugu kesin. Mümkün oldugunca en son sürüm kodekleri yüklemek lazim. Bendeki isletim sistemi windows7. Her ne kadar kodekleri kurarken windows7 olmasina dikkat ettiysem de, kodekler bu isletim sistemiyle tam randimanli çalismiyor olabilir. Belki daha sonraki sürümlerde sorunu hallederler.
    2- Bilgisayarimda oyun açarken bilgisayar bazi ekran ayarlarini otomatik olarak degistiriyor. Windowsun yüzünü süslü püslü gösteren o efektli ayarlari kisiyor performansi arttirmak için. Bu modda o takilan videolari açtigimda videolarin daha akici oynadigini gördüm.

++ Arkadaşa ek olarak laptop daki güç ayarlarını gözden geçir derim. Güç yönetimi> Gelişmiş Ayarlar > İşlemci Güç Yönetimi > En yüksek İşlemci Durumu Pilde %100,
    Prize Takılı %100 Bu şekilde ayarla.

Bende aynı sorun vardı işlemci % delerini artırdım porblem kalmadı.

• 1080p ler direk işlemciyle alakalı ,bu tür filmler kuvvetli cpu biraz da vga istiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.