Şimdi Ara

1660 ti ryzen 3600 ile darboğaz yapar mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba geçen eylül ayında aldığım 1660ti ile i5 4690k yı upgrade edeceğim bir işlemci arayışındayım aslında 2600 fiyatı çok uygun şuan fakat 3600 de göz kırpıyor 2600 da gelen oyunlarda yavaş kalabilir diye endişeleniyorum.

Yabancı ve türk forumlarını araştırdım beni tatmin edebilecek bir cevaba ulaşamadım Fullhd 1080p için arayışım devam ediyor merakımı giderecek cvp lar için şimdiden teşekkür ederim..

• R3600 2080ti da besler
  • Ryzen 2600 ve 3600 1660Ti ekran kartına darboğaz yapmaz.
    İkisi de güzel işlemciler.
  • 3600 al çok uyumlu olurlar
  • Arkadaşlar benim şüphelendiğim işlemciler değil ekran kartı 1660Tİ yi iki işlemcide besliyecektir şüphe yok fakat 2600 gelicek oyunlara ne kdr daha dayanır ? Bu nedenle 3600 aliyim diyorum gakat ekran kartı bu işlemciyi kısıtlar gibi geliyor ikilemde kaldım.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Emin misinz bir arkadaş 3000 liralık ekran kartı kullanmayan bu işlemciye el sürmesin diye yazmıştı :) birde okuduğum tüm yazılarda hep rtx2060 önermişler.

Sağolun cvplar için bu arada.
  • SHADOWLORD kullanıcısına yanıt
    Ekran kartinin CPU'yu kisitlamasi zaten dogru olandir. Ne kadar degisik yaklasimlari var insanlarin ya. R5 3600 alin, kafa rahat kullanin karti. Gayet uyumlu olurlar.
  • SHADOWLORD kullanıcısına yanıt
    İyi işlemcinin zararı olmaz. Eğer 60 hz 75 hz sana yetiyorsa 2600 yeterli olur. Ama 120 üstü stabil fps için 2600 biraz üzebilir.

Ekran kartı olarak 1660ti<2060<5700<2060super<5700xt

Bütçene göre al. Acelen yoksa şuan alma. Ekran kartı piyasası cazip değil. Kdv indirimi ve oyun kampanyalarını beklerdim ben eğer elimde idarelik bir kart varsa
    Teşekkür ederim yanıt için 60 hz 75 hz den pek anlamıyorum biraz açarmısınız konuyu benim toshiba regza full hd bir televizyonum var 1080 p de 60/70/80 fps olsun oyun kasmasın yeter benim için bu hz olayı nasıl etkiliyor performansı acaba ?
  • bende 2600 1080 oc var pek üzmüyor yeni oyunlarda hep gpu 95 lerde cpu 35 40 larda
  • 1080p de hangi işlemci rtx 2080 tiye darboğaz yapmayacak bir açıklasın o arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHADOWLORD

Teşekkür ederim yanıt için 60 hz 75 hz den pek anlamıyorum biraz açarmısınız konuyu benim toshiba regza full hd bir televizyonum var 1080 p de 60/70/80 fps olsun oyun kasmasın yeter benim için bu hz olayı nasıl etkiliyor performansı acaba ?
    Pcyi tvye bağla, görüntü ayarlarından monitör tazeleme hızı var. Onu max kaç yapabiliyorsun bak. Büyük ihtimal 60 Hz dir.
    10 senelik tv herhalde dediğiniz gibidir akşam bakıcam, ekran kartı alınmış zaten ekstra bir kart almam mümkün değil ama 2600 ile daha f/p olur değil mi 3600 ile 500 lira oynuyor aralarında
  • quote:

10 senelik tv herhalde dediğiniz gibidir akşam bakıcam, ekran kartı alınmış zaten ekstra bir kart almam mümkün değil ama 2600 ile daha f/p olur değil mi 3600 ile 500 lira oynuyor aralarında
    144 hz ve üzeri için 3600 fark yaratır. Aşağısı için 2600 tatmin eder
    Biraz araştırdım bu hz olayını eğer 60hz monitör varsa üstüne çıksada göremiyeceksin diyorlar doğru mudur o zmn 2600 benim için daha mantıklı bir karar teşekkür ederim işlemciye ekran kartını düşünüyoruz böyle bişi gözümüzden kaçmış..
  • quote:

Biraz araştırdım bu hz olayını eğer 60hz monitör varsa üstüne çıksada göremiyeceksin diyorlar doğru mudur o zmn 2600 benim için daha mantıklı bir karar teşekkür ederim işlemciye ekran kartını düşünüyoruz böyle bişi gözümüzden kaçmış..
    60 hz monitörde aldığın fps 60’ın üstüyse hep 60 hz yani saniyede 60 kare görürsün ama mesela 100 fps alıyorsan fareden klavyeden aldığın geri tepki 100fps=10 ms olur. 60 fpsde 16.67 ms olur.
  • Konu sahibi arkadaşın hemen ilacını veriyorum. Konu direk kapanabilir. Gel kardeşim;

Gtx 1660 ti ve r5 3600 kullanıyorum soru başlığındaki herşeyin cevabını vereyim.

Darboğazı geç; r5 3600 rtx 2070 superi bile besler 2080 e kadar yolu var.

Oynadığım oyunlar: Doom 2016, Pubg, Rainbow Six Siege

Doom 2016 da herşey en son ayarda ekran kartı kullanımı 85 in altına düşmüyor kolay kolay, max 200 fps minimum 120 fpsdeyim

Pubgde gölge ve rütuş ortada geri kalan herşey yüksek ayarda (ultracı değilim pubgde yüksek ile ultra arasında fark yok) yeşilliklerde 115 fps MİN, max 145 e kadar çıkıyor. Ortalama 125-130 arasındayım yani canavar gibi oynatıyor. Gpu kullanımı 95-99 larda

rainbow sixte ise T-XAA 1x (ubisoftun kendi anti aliasingi, FXAA dan daha çok yüklenen bi filtreleme) açık, grafikler en sonun bi aşağısı. Yani ultranın bi altı çok yüksek, çok yükseklerin ise yüksek olduğu ayarda minimum 120 fps alıyorum max 160 larda. Gpu kullanımı 90 dan aşağı inmiyor

Anlayacağın herşey sondayken 90-100 fpslerde oynabilme olanağı varken ben bi tık altındaki ayarlarda 130-140 larda dolaşmayı seviyorum 144 fps takıntım var ve bu oyunlarda gpu kullanımı 90 ve üzerinde

Kısacası 3600 ile gtx 1660 ti, 2010 yılının HD5870 ile I5 2500k sı gibi o derece uyumlu donanımlar

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim detaylı bilgi için metro exodus ta kaç fps aldın acaba ?
  • Metro oynamıyorum oynamayıda düşünmüyorum bende yok. çünkü multiplayer ı yok. Ama ekran kartlarını en çok zorlayan oyunlardan bi tanesi. 1080p en son ayarlarda 45 fps falan alır diye düşünüyorum.

Metro gibi oyun için minimum 2070super, 5700xt lazım bence
  • Ben sistemimi dizmeden önce oynayacağım oyunları belirleyerek dizdim zaten ve donanımları buna göre aldım . O yüzden şuan sistemimde yukarda söylemeyi unutmuşum her ne kadar çok oyuncusu olmasada Bad Company 2 de oynuyorum onda zaten 199 fps bile görmüyor çatışmalarda 200 fps fix

Battlefield 3 ve battlefield 4 alıcam multiplayer oynamak için. Call of duty black ops 3 multiplayer alıcam. Nfs 2013 rivals ve nfs 2015 ile listemi tamamlayacağım. Belki gta 5 ide eklerim.

Kasımda ise doom eternal ile çıkıcak olan cod modern warfareyi alıcam onlarlada 120-130 fps yakalarım diye düşünüyorum ve sistemi böyle kullanıcam senelerce bu oyunlarla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.