Şimdi Ara

16k'ya yazılabilecek en iyi TIP hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
3
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sıralamam 16k geldi tekrar mezuna bırakmayı çok düşündüm ama o güce sahip hissetmiyorum kendimi o yüzden mecburen bir yer yazıp gideceğim ama kafam çok karışık yazılım ve tıp arasında kalmıştım fakat detaylı araştırdığımda farklı bölümlerden mezun olup yazılıma yönelen kişilerin bile o alanda gayet başarılı olup iyi gelirler elde ettiğini gördüm o yüzden yazılım okumak biraz mantıksız gelmeye başladı. Diploma almadan da kurslara giderek yazılımla uğraşabilirim ama tıpta böyle bir şansım yok o yüzden tıp okumak daha mantıklı geliyor. Ama maalesef sıralamam istediğim gibi değil 16k civarı bir tıp yazıp sonra yatay geçişle iyi bir üniye geçme ihtimali çok mu düşük? Ve hangi tıpı yazmalıyım bu aralıkta

• 40 yaşına gelince acilde hasta bakmak mı (+dayak+nöbet)

40 yaşına gelince it departmanında takım lideri olmak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TidyTie -- 22 Temmuz 2022; 11:56:40 >
  • TidyTie T kullanıcısına yanıt
    Ben de tıp sevmem fazla ama arada 6 yıl var neler degişir o zamana boş yapıyorsunuz biraz
    Türkiyede calışmayı düşünmüyorum USMLE sınavıyla Amerika'ya gideceğim o yüzden Akredite bir tıpa gitmek çok önemli
  • upotemi kullanıcısına yanıt

pek bir şey değişeceğini sanmıyorum tıp eskiden iyidi, zorunlu görev meselesini bilmiyorsan ayrıntılı açıklayabilirim

• celine_ zamorano C kullanıcısına yanıt

usmle girenlerin %10nu kabul görür ayrıca akreditasyon düşündüğün gibi bir şey değil genelde 2.sınıfa gelince anlıyorlar nasıl bir şey olduğunu neyse endonezyada denkliğim olsun diyorsan akredite tıpa gidebilirsin :)

Bence siz fazla karamsar bakıyorsunuz bu süreci araştırdım zor ama kabul alan çok kişi var maddi durumum iyi zaten o açıdan söylüyorsanız o sorun değil

maddi durumun iyise tabii ki karamsarlık kalkar ortadan

usmle ciddi düşünüyorsan öğrencilik sırasında araştırma yapmaya özen göster ayrıca emsa gibi topluluklara katıl, yolun açık olsun

• Yok mu 16k civarında tıp tavsiye edecek? En mantıklı nereyi yazabilirim yatay geçiş imkanı iyi olan bir üni arıyorum helpp
    Tus kazanınca muaf olunuyormus bu konu hakkında bir fikriniz var mı?
    Bak yatay geçiş imkanı diye bir şey aslında yok. Başka okula geçme niyetiyle fakülte yazmak kafa olarak çok yıpratır çünkü geçememe ihtimalin daha yüksek. Yüksek puanlı okullar hem yksde ne yaptığına hem de ünide ortalamana bakıyo yani 4,00 bile yapsan marmara tıptan gelen 3,80’lik adam önceliği. Masraf bakımından düşüneceksin, yakınlık ve eğitime göre üç beş okul seçip gez dolaş. Çevre şehirlerde okumak yol parası ve yiyip içme, kitap-fotokopi, fatura-kira derken akıl almaz pahalı hale geldi. Bezmialem ve medipol arasında kalıp bezmialeme gelmiştim, çok memnunum. İyi düşün taşın.
  • Düzce var İstanbul'a yakin
  • inönü
    malaty güzeldir
  • sdü,tutarsa...
  • medipol yazılabilir ama tutmaz  

• afindas kullanıcısına yanıt
    İnönü 13k maalesef gelmiyor
  • eğer batıda yaşamıyorsaniz İnönü İngilizce o sıralamalarda iyi bölüm hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehanoze -- 23 Temmuz 2022; 13:12:54 >
    hocam ingilizcesi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.