Şimdi Ara

2.5' Harici Harddiskin içindeki harddiski söküp laptopa takmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptopumdaki harddiskin boyutunu büyütmek istiyorum. Ancak şu an piyasada 640 GB 2.5" sata harddisk satılmıyor. Ardından Samsung S2 640gb lık harici harddiski alıp içindeki harddiski söküp laptopuma takmayı düşündüm. Fakat Samsung harddisk sata usb dönüştürücü kullanmamış, usb dönüştürücüyü direk diskin üzerine monte etmiş,yani çıkarılıp sata disk olarak kullanılamıyor.

WD 160 GB Passport harici harddiskin içerisinde Sata harddisk var ve usb dönüştürücü kullanılmış, yani sökülüp laptopa takılabiliyor. (bir arkadaşım yaptı, şu an kullanıyor.)

Acaba piyasadaki 2.5" 640 GB harddisklerin içindeki diski söküp laptopa takabilirmiyim? Hangi markanın?

SEAGATE 2,5" 640 Gb Freeagent için bu mümkün mü?

Not: Samsung S2 640 GB için bu mümkün değil.

• 7200rpm hızındaki hddlere bak derim şuan yeni nesil laptoplar yavaş yavaş geçmeye başladı
  • @hrnayn
    sağolasın kardeşim benim için 5400rpm yeterli
  • 7200 rpm hard diske geçmek sorun değilde önemli olan ısınma sorununu ortadan kaldırmaktır. Çok doğru söylüyorsunuz çünkü şu an kullandığız birçok üründe en yavaş donanım HDD kalıyor. Ancak yeni piyasaya sürülen 7200 rpm HDD'li bilgisayarlar ona göre tasarlanmaktadır. Bilgisayardaki en hassas parça HDD olduğu için ısınma riskini göze almak size kalmış.
  • Tesadüfen bu konuya denk geldim size başımdan geçen bir olaydan bahsedeyim, yaklaşık bir buçuk yıl önce media marktan seagate 640gb harici hard disk almıştım uzun bir süre her türlü işimde bu cihazı kulladım. Üç ay önce harici diskim yere düştü ve usb girişi sağlayan kısmı kırılmıştı. Bunun üstüne odamda uzunca bir süre öylece bekledi. Birkaç gün önce dizüstü bilgisayarımı fan temizliği yapmak için açtığımda iki disk arasındaki benzerlik dikkatimi çekti hemen harici hard diskin üzerindeki kabı çıkarttım, ön tarafında usb dönüştürü vardı ( tak- çıkart şeklinde) bunu çıkartıp diski dizüstü bilgisayarımın disk yuvasına yerleştirdim. Anlayacağınız şuan windows kurulumunuda yaptım 120gb den 640gb ye çıkmanın keyfini yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Tesadüfen bu konuya denk geldim size başımdan geçen bir olaydan bahsedeyim, yaklaşık bir buçuk yıl önce media marktan seagate 640gb harici hard disk almıştım uzun bir süre her türlü işimde bu cihazı kulladım. Üç ay önce harici diskim yere düştü ve usb girişi sağlayan kısmı kırılmıştı. Bunun üstüne odamda uzunca bir süre öylece bekledi. Birkaç gün önce dizüstü bilgisayarımı fan temizliği yapmak için açtığımda iki disk arasındaki benzerlik dikkatimi çekti hemen harici hard diskin üzerindeki kabı çıkarttım, ön tarafında usb dönüştürü vardı ( tak- çıkart şeklinde) bunu çıkartıp diski dizüstü bilgisayarımın disk yuvasına yerleştirdim. Anlayacağınız şuan windows kurulumunuda yaptım 120gb den 640gb ye çıkmanın keyfini yaşıyorum.

sizde sorun çıkmaması iyi olmuş elbette. güle güle kullanın. ben malesef aynı mutluluğu yaşıyamadım. harici diskimdeki 320 gb seagate imi taktım ve mavi ekran çıkıyordu. kendi diskini takınca sorunsuz çalışıyor. 500 gb e kadar da destekliyormuş notebook fakat bazı serilerin uygun olması gerkiyormuş. bendeki şanssızlık olmadı. denemek lazım. genelde sorunsuz uyuyormuş

• quote:

Tesadüfen bu konuya denk geldim size başımdan geçen bir olaydan bahsedeyim, yaklaşık bir buçuk yıl önce media marktan seagate 640gb harici hard disk almıştım uzun bir süre her türlü işimde bu cihazı kulladım. Üç ay önce harici diskim yere düştü ve usb girişi sağlayan kısmı kırılmıştı. Bunun üstüne odamda uzunca bir süre öylece bekledi. Birkaç gün önce dizüstü bilgisayarımı fan temizliği yapmak için açtığımda iki disk arasındaki benzerlik dikkatimi çekti hemen harici hard diskin üzerindeki kabı çıkarttım, ön tarafında usb dönüştürü vardı ( tak- çıkart şeklinde) bunu çıkartıp diski dizüstü bilgisayarımın disk yuvasına yerleştirdim. Anlayacağınız şuan windows kurulumunuda yaptım 120gb den 640gb ye çıkmanın keyfini yaşıyorum.

Yarbayım öncelikle saygılarımı iletiyorum. konuya direk gireyim vaktinizi almadan. samsung harici diskin usb girişini nasıl iptal edebilirim . laptopa takmaya çalıştığımda iki diskin girişlerinin çok çok farklı olduğunu gördüm. biri harici biri dahili. harici olanın usb girişi monte edilmiş şekilde . ya da yapamaz mıyım ne yapmalıyım . şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

Yarbayım öncelikle saygılarımı iletiyorum. konuya direk gireyim vaktinizi almadan. samsung harici diskin usb girişini nasıl iptal edebilirim . laptopa takmaya çalıştığımda iki diskin girişlerinin çok çok farklı olduğunu gördüm. biri harici biri dahili. harici olanın usb girişi monte edilmiş şekilde . ya da yapamaz mıyım ne yapmalıyım . şimdiden teşekkürler.

Usb girişi sağlayan bir parça takılıdır hard diskin önünde onu sökmen gerekebilir. Harici hdd dahili hdd ayrımı yoktur aslında , hdd ye bir parça takılarak usb dönüşüm sağlanır ve harici kullanımına sunulur. Fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hacker_127

quote:

Usb girişi sağlayan bir parça takılıdır hard diskin önünde onu sökmen gerekebilir. Harici hdd dahili hdd ayrımı yoktur aslında , hdd ye bir parça takılarak usb dönüşüm sağlanır ve harici kullanımına sunulur. Fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olabilirim.

yarbayım resimleri özelden gönderebildim ancak . :D

kontrol ederseniz pm kununuzu görürsünüz . saygılar teşekkürler

buraya da koyayım mesajı .

http://f1303.hizliresim.com/17/6/kth3u.jpg

http://f1303.hizliresim.com/17/6/kth5c.jpg

http://www.iphoneyardim.net/mac_-_pc/10125-harici_harddiski_laptopa_takalim.html

bu sitedeki hdd ile aynı durumda mı benim hdd . wd nin dönen diskini diğer dahili diskinkiyle mi değiştirdi.

• PAylaştığın fotoğraflarda dediğim gibi gdd nin ön tarafında bir parça var onu çıkartacaksın. Fazla bir uğraş gerektirmeyecek kolay bir işlem.
  • quote:

PAylaştığın fotoğraflarda dediğim gibi gdd nin ön tarafında bir parça var onu çıkartacaksın. Fazla bir uğraş gerektirmeyecek kolay bir işlem.

Hocam oluşturdum zihnimde nasıl yapılacağıni. çok teşekür ettim takıldığım nokta olursa haber veririm.
  • quote:

PAylaştı.....

http://d1303.hizliresim.com/17/9/kvy0d.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/9/kvy0m.jpg

Yarbayım saygılar. söktüm diğer hdd leri de ama üçü de birbirinden farklı. şu an elimde 3 tane hdd var. ama bir türlü uyduramadım soketi. resmin üzerine çizerek çok kısa tarif edebilir misiniz. nasıl yapayım .nereyi keseyim kırayım. yoksa bir aparat mı gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.