Şimdi Ara

2.646.95 KRS Sizinde yorumlarinizi alayim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar siparis geçecegim son kez sizinde yorumlarinizi alayim dedim.

H81M
    Çünkü ayrintili anakarta ihtiyacim yok. Oc su an yapmayacagim. MSI H81M-P33 Çünkü hizli bios var
    Acer K222HQ çünkü FullHD olup, markali, büyük ekranli, en ucuz Monitör
    DeepCool GAMMAXX çünkü 12cm Fani olan ve yorumlarda övülen en uygun Cooler
    Akasa termal macun çünkü en ucuzu.
    GTX750TI çünkü F/p olarak ve güç tüketimi açisindan ve ihtiyacimi karsilayacak ileriye dönük en iyi kart.
    350W PSU çünkü ihtiyacim olan max 250w. Bknız:http://outervision.com/power-supply-calculator vehttp://powersupplycalculator.net/
    60 GB SSD çünkü fazlasina ihtiyacim yok. C sürücüsü SSD olsun yeter.
    Everest UN-797 çünkü multimedia fonksiyonlu markali en ucuzu.
    4790k çünkü userbenchmark.com ve cpubenchmark.net'e göre en hizli ve fiyatli CPU
    En ucuz 8gb markali Ram çünkü, arastirmama göre tüm ram'ler hizli ve aralarinda max %2-%3 performans farki var.

2.646.95 KRS Sizinde yorumlarinizi alayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHeyLoan -- 30 Ocak 2016; 20:13:47 >

• i7 ve k işlemci ile o anakart olmaz, 60 gb ssd de olmaz, hdd eklememişsin ayrıca, mevcut hdd var mı bilmiyorum ama 130-140 liraya 120 gb ssd'ler mevcut piyasada 10larca, 120 gb al aynı fiyata.

power supply koymuşsun ama kasa da yok, kasa elinde olabilir, yanlışlıkla koymuş olabilirsin diye söylüyorum.
  • Anakart oluyor karde?im o noktada sykynty yok. 60 Gb ssd i?imi görür. ayryca kasa ve hdd var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CHeyLoan

Anakart oluyor karde?im o noktada sykynty yok. 60 Gb ssd i?imi görür. ayryca kasa ve hdd var.

olmaz derken, K serisi almanızın anlamı yok. 4790 alın 150-200 lira fark var. madem oc yapmayacaksınız hatta isteseniz de yapamayacaksınız o anakart ile 4790 almanız daha iyi olur.

o 60 gb ssd size 53-54 gb olarak gelecek, işinizi görse bile yeni nesil ve 120-128 gb ssd ler var aynı fiyata. yine de siz bilirsiniz.
  • 750ti tabiiki sizin ihtiyaçlarınıza yetebilir ancak ileriye dönük bir kart kesinlikle değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slmngngr S kullanıcısına yanıt
    4790 meselesine bakca?ym. Te?ekkürler.
    SSD konusunda haklyymy?syn gözden kaçyrmy?ym Te?ekkürler.
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    750ti fiyatında ileriye dönük kart varsa tavsiye edersen sevinirim
  • CHeyLoan kullanıcısına yanıt
    Fiyat başka, kartın ileriye dönük bi kart olma olayı başka. 750ti kesinlikle ileriye bi dönük kart değil

• slmngngr S kullanıcısına yanıt
    4790 3.6 dan 4'e çıkarken 4790k 4 den 4.4'e çıkıyor otomatik. ve aralarında 100 tl fark var. performans olarak %11 fark var.
    Şurdan bakabilirsin:https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html
  • Eğer imkan varsa ve gerçekten bir nebze de olsa kartn nispeten daha uzun ömürlü olması isteniyorsa gtx 950 tercih edilmeli yada amd düşünülmeli, bu saatten sonra 750 ti alınmaz sıfır sisteme

0 dan sistem toplayip her seyi ucu ucuna almak mantiksizdir. Islemciye cok fazla yuklenmissiniz geri kalan her seyi kismissiniz.

60 gb ssd ile 120 gb ssd arasinda fiyat farki yok denecek kadar az. 120 gb alinmali hatta bir cok arkadasa 240 almasini oneriyoruz ancak 120 de isinizi gorur. Mishal 120 gb ssd ye gta 5 kuramazsinuz cunku 50 gb setup 50 gb da kendisi var oyunun... Gibi gibi.

I7 islemci normal kullaniciya ve oyuncuya tamamen gereksizdir. Hyperthreading yani i7 leri i5 den ayiran ana ozellik(tabi transistor sayisi farkliligi da vardir belki) 4 cekirdegi 8 cekirdek gibi calistiriyor. Render alirken ancak faydasini gorebileceginiz bir olay. Oyunlarda katkisi yuzde 1 2 den fazla degildir. Fiyat farkini hesaplayin. Cpuboss vs. Siteler saf kas gucunu olcer cpu bencmarklari da oyle bu cinebench mesela render i taklit eder. Islemci olarak 4460 yeterli gelecektir. K serisi overclock icindir. O yuzden k serisi alinirsa yaninda da z97 serisi anakart alinmalidir ki hakki verilsin. Ancak overclock bildiginizi sanmiyorum hic bulasmadan 4460 alabilirsiniz

350w psu almak ileride ekran karti degistirirken bir daha masraf yapmak demek bu psu yu cope atmak demek. Hic gerek yok zalman 600w kasa alinip onumuzdeki 5 yil icinde cikacak ekran kartlarinin yuzde 99 unu besleyebilmek demektur.

750ti ile 1080p de sadece gunu kurtarırsınız. Ki bazi oyunlarda medium ayarlarin altina dusmek zorunda dahi kalabilirisniz. 3000 lira verip de dusmek... Olmaz. Gtx 960 alin bunun yerine 4 gb modeli daha uzun omurlu olur.

Velhasil ozetlemeye calistim. Siz de yazmissinuz uzun uzun ancak bir iki arkadas yardimci olmaya calismis siz hayir benimki dogruya getirmeye calismissiniz. Lutfen bh tutumunuzdan vazgecip bizim önerdiğiniz sekilde sisteminizi sekilendirin. Oyun performansı olarak 2 3 kat fazla alir daha uzun yil kullanirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediklerine katılıyorum ama amacım oyun bilgisayarı olsaydı CPU G3258 ve GPU olarak 780ti alırdım SSD olarakda 500gb nin altına inmezdim. G3258 gibi bir işlemci tüm oyunlar için yeterlidir.
    Kullanım alanıma gelince, az buçuk oyunla beraber Unity ve Android studio ve birazda 3dmax ve After Effects kullanacağım.
    sistemi yükseltecek olursam yıllar sonra değiştireceğim için PSUyu emekli ederiz. Ha 1-2 seneye yükseltirsemde param olacak demektir. o zaman problem kalmamış olur.

Tavsiyen için tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHeyLoan -- 29 Ocak 2016; 0:08:01 >
  • ne zaferinden bahsediyorsun sen şavaşla sistemi karıştırmıssın
  • Başka yorumlayan?
    Aynı fiyata yeni nesil skylake i5 6700k alabiliyorsun 4790k daha eskiydi sanırsam. Başka siteden alrım diyorsan bir yerde en ucuz 1136 TL ye görmüştüm.

Anakartın ve ramlerin DDR3 olması, ekrankartı, monitörün markası gibi şeylerde bana çok zıt geldi. Yorumlardan anladığım üzere kimseyi dinlemeyeceksin zaten kafaya koymuşsun. :)
  • @fatihburak95 her şeyi uzun uzadıya yazmış , gerisi sana kalmış .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.