Şimdi Ara

2 adet Ethernet ve Tek portlu modemle ağ kurmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ßir ßiLgisayarda 2 Adet Ethernet kartı var 1 tanesini modem için kullanıyorum diğerinide 2. bir bilgisayara bağlanmak için kullanıyorum sorunum şu 2. bilgisayar internete girdikten çok kısa bi süre sonra bağlanmıyor bazende 1. bilgisayarın internetini bile engelliyor.

1. ethernet kartının IP adresleri otomatik ayarlı
    2. ethernet kartının Ip adresi alt ağ maskesi varsayılan ağ geçidi ikinci bilgisayarla aynı yani aynı derken IP adresleri 192.168.0.1 den başlıyor

Şimdiden teşekkürler

• Kartlar çakışıyor. Kullanım durumun işletim sistemin ne olursa olsun sakıncalı. Ben senin yerinde olsam aynen şu anda yaptığım gibi bir tane hub alır ve tüm makineleri bu huba bağlardım...
  • Önerin için teşekkür ederim abi ben bilgisayarcıda çalışıyorumda hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım adamlar 2 senedir kullanıyorlarmış bende senin dediğini dedim birde bilgisayarları birbirine bağlayan kabloların uçları CROSS bağlantı ile değil düz bağlanmış yani bende bunu belirttim kendilerine ama adamlar 2 senedir kullanıyoz hiç bişey olmadıydı dediler :) bende switch alın büün dertlerinizden kurtulun dedim :) sadece merak ettiğim için sordum soruyu ama sorun herhalde CROSS olmaması çünkü interneti belli bi süre sonra baya bi yavaşlatıyor
  • Bağlantı şekli de elbette önemli ama, eskiden win98 kullanırken bunu ayarlamak kolaydı. Şimdi XP tüm ayarları otomatik olarak yapmaya kalkıyor ve bu tür özel durumlar için hiçbir açıklama getirmiyor. O arkadaşlar iki yıl boyunca bu şekliyle kullanmış olabilirler. Ama sormak lazım sadece bilgisayarları birbirine bağlamak için mi kullanıyorlardı, yoksa aynı anda interneti de kullanabiliyorlarmıydı? Gerçi bu durum dediğim gibi win98 de mümkün olabiliyordu. Ama kesin çözüm hub...
  • Evet arkadaşım bir hub la sorunlar kökten çözülür

Saygılarımla!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.