Şimdi Ara

200 Bin'lik Audi A4'te Yarı Otomatik Klima Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni kasa A4 lere bakarken dikkatimi çekti. Araçta tam otomatik klima resmen yok. Başka modellerinede baktım. Bazılarında var bazılarında yok sizin yorumlarınız nedir? Premium bir sınıfta artık sıradan olan tam otomatik klima neden olmaz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-quattro-2016-sifir-km-dogus-yeni-kasa-190-hp-tdi-sunroof-xenon-304458490/detay
    Edit: Yanlış anlaşılmalar olmuş. Araç otomatik klimalı bu zaten görünüyor. Fakat hem tek bölgeli kliması var hemde fan yönü ayarlaması manuel kastım bu ayarın manuel olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsaid -- 12 Haziran 2016; 11:55:33 >

• bu sıfata 200k bağlayan varsa zaten klima da kullanmasın,yediği kazık yeterince soğutur adamı.
  • Aynı durum Mercedes'te de,BMW'de de var.Premiumlarda herşey opsiyon maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9888 -- 11 Haziran 2016; 19:56:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

bu sıfata 200k bağlayan varsa zaten klima da kullanmasın,yediği kazık yeterince soğutur adamı.
    Asıl premium sınıfta olmaz zaten, sen neyse parası herşeyi kendi isteğine göre işaretler koydurursun, istemezsen parası alınmaz onun. Kişiselleştirebilme deniyor buna, Almanya'da falan bu araçları görmüş olanlar bilir, arabada geniş ekran navigasyon opsiyonu vardır ama arka camlar manueldir veya hız sabitleyici olmaz, full sensör paket olur, düz vites olur vs. Burdaki gibi full+full ne var ne yok doldur babam gitsin kültürü yok bu adamlarda, Doğuş da A4'leri bu şekilde ithal ediyor bildiğim kadarıyla. Çok pahalıya geliyor tek tek opsiyonları seçince ama normali bu.

Bizde adam hayatı boyunca arabayı tek başına kullanır, bir allahın kulu oturmaz o koltuğa ama hafızalı koltuk ister, olmazsa almaz. İhtiyaç için donanım değil, donanım için donanım vardır bizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Asıl premium sınıfta olmaz zaten, sen neyse parası herşeyi kendi isteğine göre işaretler koydurursun, istemezsen parası alınmaz onun. Kişiselleştirebilme deniyor buna, Almanya'da falan bu araçları görmüş olanlar bilir, arabada geniş ekran navigasyon opsiyonu vardır ama arka camlar manueldir veya hız sabitleyici olmaz, full sensör paket olur, düz vites olur vs. Burdaki gibi full+full ne var ne yok doldur babam gitsin kültürü yok bu adamlarda, Doğuş da A4'leri bu şekilde ithal ediyor bildiğim kadarıyla. Çok pahalıya geliyor tek tek opsiyonları seçince ama normali bu.

Bizde adam hayatı boyunca arabayı tek başına kullanır, bir allahın kulu oturmaz o koltuğa ama hafızalı koltuk ister, olmazsa almaz. İhtiyaç için donanım değil, donanım için donanım vardır bizde.

Alıntıları Göster
    Varlık içinde yokluk çekmek (temsili)

• Sanki otomatik gibi geldi ama çift bölgeli değil, ayrıca geri görüş kamerası da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansa

Sanki otomatik gibi geldi ama çift bölgeli değil, ayrıca geri görüş kamerası da yok.
    Yarı otomatik klima nasıl bir şey?
  • Hocam dikkatli bakarsanız derece otomatik ama havalandırma yönleri manuel o yüzden yarı otomatik dedim ama farklı bir adıda olabilir:)
  • Bu araç bana önceki kasa referans alınarak çinde yapılan çakma a4 gibi geliyor nedense.Çinli bi firma a4e bakıp farıyla stoplarıyla oynayıp piyasaya sürmüş sanki
  • A4 e 200k veren zaten kafayı üşütmüştür klimaya falan gerek yok
  • hsaid kullanıcısına yanıt
    İlandaki araçta otomatik klima var bunu auto tuşundan anlayabilirsiniz.Sıcaklık dereceleri dijital değilde analog yapıldığı için size manuel gibi gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet312

İlandaki araçta otomatik klima var bunu auto tuşundan anlayabilirsiniz.Sıcaklık dereceleri dijital değilde analog yapıldığı için size manuel gibi gelmiş.

Hocam otomatik değil demedim zaten. Yukarıdaki mesajımdada belirttiğim gibi araçta otomatik klima var ama yönlendirme tuşuna bakarsanız manuel. Bu yüzden yarı otomatik tabirini kullandım.
  • Şimdi buraya 200 bin liralık cruise control olmayan 320d atardım ama onu savunmak için saldırırsınız
  • Fanboylar vag grubunu nasil savunacaklarini sasirdilar. 200 bin liralik arabada digital klima opsiyon olarak oluyormus gayet normalmis. 😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

Fanboylar vag grubunu nasil savunacaklarini sasirdilar. 200 bin liralik arabada digital klima opsiyon olarak oluyormus gayet normalmis. 😂
    ulan gorende herkes a8 full artı full a biniyor.a4 e mok atiyorlar.arabasına baksan vıttırı zırt araba cıkar.
  • Direksiyon ne kadar kötü görünüyor
  • Bize söylediğin yarı otomatik klima ile de büyüksün audi a4.
    Teknoloji ile bir adım geride.
  • Artık c segment araçlarda bile standart olmaya başladı. Ayıp valla.

Geçen de bir arkadaşım 2014 3.16i m paket aracında hız sabitleme olmadığını söyledi. Aşık şok bu bence :)

99model aracımda bile dijital klima, hız sabitleme var. Bu kadar da kazıkçı olunmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsaid

quote:

Hocam otomatik değil demedim zaten. Yukarıdaki mesajımdada belirttiğim gibi araçta otomatik klima var ama yönlendirme tuşuna bakarsanız manuel. Bu yüzden yarı otomatik tabirini kullandım.

Yarı otomatik klimalarda istenilen sıcaklık girildikten sonra fan hızını manuel yaparsınız. Örneğin 21 derece ayarlanır klima 21 derece ufler ancak fan hızına siz mudahele edersiniz.

Bu araçtaki klima tam otomatik. Ancak dial tuşları retro tasarlanmis. O manuel Çevirmeli görünen tuşlarin üzeri led ekran. 21e getirdiğinizde ekranda 21 görünüyor. Fan hızı da ister manuel ister auto ayarlanabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: hsaid

quote:

Yarı otomatik klimalarda istenilen sıcaklık girildikten sonra fan hızını manuel yaparsınız. Örneğin 21 derece ayarlanır klima 21 derece ufler ancak fan hızına siz mudahele edersiniz.

Bu araçtaki klima tam otomatik. Ancak dial tuşları retro tasarlanmis. O manuel Çevirmeli görünen tuşlarin üzeri led ekran. 21e getirdiğinizde ekranda 21 görünüyor. Fan hızı da ister manuel ister auto ayarlanabiliyor.

Klima derecesi soğukluk değil oda sıcaklığını gösterir. Yani 21 dereceye ayarladın diye 21 derece üflemez daha soğuk üfler araç içi sıcaklığı 21'e indirmeye çalışır, inince de soğutma ünitesini kapatır sadece fan üfler.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.