Şimdi Ara

2000 Jeep Grand Cherokee SUV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ordaki benzin fiyatları,vergiler ve sizin bütçenizden bahsedermisiniz ?
  • benzin fiyatları sanırım amerikadaki gibi. 60-70 cent. bütçe 4000 dolara kadar araba almak istiyorum. eli ayağı düzgün bi arabanın aylık sigorta masrafı aşağı yukarı 300 dolar +benzin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-baba83 -- 10 Ekim 2010; 23:22:38 >
  • yokmu hiç bilgisi olan? jeep çi arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum
  • Bütçen kısıtlı ise tavsiyem bu tür arabalardan uzak dur.
    Hele hele 10 yıllık Amerikan araçlarına yaklaşma bile.

Greater Toronto'da dolaşmak için 4x4'e ihtiyacın yok, normal bir binek de işini görür.
    Fiyatların ucuzluğuna aldanma. ABD'de araçlar 5-6 yıl sonra dağılacak kalitede yapılır ki insanlar belli aralıklarla arabasını yenilesin. Eski arabalar da doğrudan hurdalığa. ABD'de her yıl 10 milyon araç satılır.

ABD ve Kanada'da mekanik işçiliği çok pahallıdır.
    Arabanın bir yerinde bir sorun çıktığında (ki 10 yıllık arabada ilk bir kaç ay içinde olmadık arızların çıkacağına nerdeyse garanti veririm) her defasında 1000-1500 dolar vermek sana epey koyar. Yok şanzımanı, yok bilmem ne elektronik parçası yok bilmem neyi derken 4000 dolarlık arabaya bi bakmışsın 5000-6000 dolar harcamışsın.

İşçilik çok pahallıdır. Sana bir örnek vereyim durumu anla: Arabam Yonge St civarında arızalandı (Toronto'nun tam ortasından geçen upuzun bir caddedir). Yolun karşısında 50 metre ileride bir tamir/servis gibi bir şey vardı. Gittim konuştum. Adam sadece yolun karşısına geçip soruna bakmak için 100 dolar istedi! Tamir garantisi de vermeden. Yani iş ister olsun ister olmasın 100 dolarını alacak + yaparsa tamir masrafını. Teşekkür edip uzadım. Tanıdığım bir taksici vardı onu aradım, sağolsun geldi yardım etti çalıştırdık arabayı.

Yani anla durumu. Bir arıza olduğunda nelerle karşılaşacağını sen düşün artık.

Kısa süreli gidiyorsan gittikten sonra ucuz kiralama imkanlarını araştır derim.
    İlle de alacaksan kilometresine pek aldırmadan (ABD-Kanada gibi yerlerde 200-250 bin km'deki araçalar iyi sayılır) Japon araçlarına bak derim. Uygun fiyata Honda ya da Toyota bulabilirsin. Hyundai de ABD'de dayanıklılığı ve masrafsızlığı ile beğenilen prestijli bir markadadır. Buradaki, Türkiye'deki algıları, beğenileri unut.

Eğer Toronto dışına çıkmayacaksan bence arabaya bile gerek yok. Toronto'nun toplu ulaşım sistemi yaygın ve gelişmiştir, konforludur. Belediye otobüsleri, metro ve street Car denilen bizdeki tramway benzeri araçlar var.

• dostum sakın ama sakın 3.1 alma sakın ama sakın, 10 yıldır kullandığı 3.1 Grand Cherokee'yi geçen hafta bedavaya elden çıkarmış birisi olarak söylüyorum. Alacaksan ya beninli al illahi dizel olacaksa 2001 model 2.7CRd'lere bak.

3.1 ALMA
  • evet 3.1 ler gerçekten hatalıymış.toronto ya göçmen olarak geliyorum.araba mutlaka gerekicek. jeep almak istemem kış şartlarında işimi görsün diye. binek araçlardanda chrysler 300m yada lincoln binek araç modelleri hoşuma gitti hemde fiyatları uygun. 200-250.000 arası jeep cherokee alsam fiyatları 3500 dolar. daha düşük kilometre olanları 6.000 lere kadar çıkıyor. okadar para vermişken biraz daha koyar chrysler 300 2005 model alırım diye düşünüyorum.

http://toronto.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2005-Chrysler-300-Series-Sedan-1000-down-we-finance-you-W0QQAdIdZ227553872

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali-baba83 -- 12 Ekim 2010; 19:46:45 >

• Amerikan arabalarının 5-6 yılda dağıldığını felan hiç sanmıyorum. Adam gibi bakılırsa gayet güzel binilir. Bizde 2001 modeli vardı, 2006'da aldık 2009'da sattık, gayet güzeldi, herhangi bir "dağılmasını" görmedim. Diğer araçlar ne oranda arıza veriyorsa buda öyleydi.

Tabi Abd'deki işçilik vs. olayına yorum yapamam.

Ancak Japon ve Kore araçlarının çok tutulduğunu duymuştum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali-baba83

evet 3.1 ler gerçekten hatalıymış.toronto ya göçmen olarak geliyorum.araba mutlaka gerekicek. jeep almak istemem kış şartlarında işimi görsün diye. binek araçlardanda chrysler 300m yada lincoln binek araç modelleri hoşuma gitti hemde fiyatları uygun. 200-250.000 arası jeep cherokee alsam fiyatları 3500 dolar. daha düşük kilometre olanları 6.000 lere kadar çıkıyor. okadar para vermişken biraz daha koyar chrysler 300 2005 model alırım diye düşünüyorum.

http://toronto.kijiji.ca/c-cars-vehicles-cars-trucks-2005-Chrysler-300-Series-Sedan-1000-down-we-finance-you-W0QQAdIdZ227553872

Göçmenliğiniz hayırlı olsun.
    Benim tavsiyem şu an için araba araştırma işini bir kenara bırakın.
    Araba almak için bir süre bekleyin. Önceki yazımda da yazdığım gibi Toronto toplu ulaşımın gelişmiş ve düzenli olduğu bir şehirdir. ABD olsaydı araba şart derdim ama Toronto'da epey bir süre arabasız da idare edebilirsiniz.
    Önce bir yerleşin ve Türk community ile tanışın. Onlara danışın ve hangi arbaları tavsiye ettiklerini sorun, yol yöntem sorun. Araba konusunda onlar tecrübeleri ile sizi yönlendiriler. Kendi başınıza araba almaya kalkmayın. Ucuz arabalara kanmayın.
    Hemen gidip gösterişli kocaman bir araba almayın.
    Fiyatlara aldanıp "hemen altıma bir Gr. Chrokee, 300C, cadillac vs alayım" diye atlamayın
    Başlangıçta işinizi görecek temiz bir Uzakdoğu arabası işinizi fazlasıyla görür.
    Şehire, trafiğe, yollara, arabaların ne mal olduğuna alıştıktan ve ihtiyacınızı belirledikten sonra uzun süreli kullanacağınız istediğiniz gibi bir araba alırsınız.

Bir de ordaki Türklerden tavsiye alın ama Türklerden araba almayın

• Bir de ordaki Türklerden tavsiye alın ama Türklerden araba almayın

doğru. toprak toprağı gurbette .......... derler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.