Şimdi Ara

2000 model volvo s40 1,8 motor mu istiyor acaba?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    7 ocak 2011 tarihinde Antalya'dan orjinal 145.000 km de 2000 model s40 1,8 aldım.özel volvo servisinden ekspertiz raporunu aldım.içim rahat bi şekilde izmire geldim.
    aracımı görmeye gelenlerden birisi yıllardır bu işle uğraştığını araba alıp sattığını vs söyleyip bize yaklaştı ve aracın kaportası çok güzel dedi.bir de motoruna bakabilir miyim dedi.bizde merak edip tamam dedik..adam motorun yağ koyulan kapağını açarak arabayı çalıştırdı haliyle yağ fırkırmaya başladı ve hemen stop ettirip bu motor ölü dedi..
    ben de antalyada yetkili servisi arayıp durumu ilettim.onlarda önüne gelen kişilerden ziyade içimin rahat etmesi için yetkili volvo servisine gidip baktırmamı söyledi..
    senin aracın motor istemiyor rahat ol dediler..içime su serptiler ama şeytan işte..kuşku duymuyor değilim.zaten arabayı borçla aldım şu sıra servise vs gidecek durumum yok..
    sorum şu:bizim motorlar üstten egzantrikli sanırım..yağ fırlatması normal sanırım..
    aracımın motor isteyip istemediğini kendim nasıl anlayabilirim..
    yağ gösterge çubugundan yağ fışkırtması motor istiyor manasına elir diyenler oldu..
    anlayacağınız kafam allak bullak..
    aydınlaırsanız sevinirim..

• Hocam için rahat olsun, yağ kapağından, motor yağı ölçme çubuğunun deliğinden motor çalışırken yağ sıçratması sıfır motorda da olur, bu durum motor hakkında fikir vermez .. böyle saçma şeyleri dikkate almayın, rahat rahat volvo konforunun tadını çıkartarak binin arabanıza...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinozkan -- 12 Ocak 2011; 19:04:40 >
  • eyvallah kardeşim.
  • s40 volvo aracın üstten eksantirikli oldugu için yag kapagını açtıgınızda yag atması gayet normal ararıcının yag yaktıgını motor çalışır vaziyetteyken yag çubugunu çekin hafiften yani duman üflemesi yapıyorsa hafif yag yakıyor demektir bunuda 5000 kmdebir yarım lt yag ekledigide çözmüş olursunuz. zaten 145 000km yag yakmaz ama supap lastikleri yıldan dolayı sertleşme yapar ve yag eksiltme o modelde tüm araçlarda olabilir bu gayet normal.
  • aracımı gün geçtikte tanımaya başlıyorum ve tanıdıkçada daha çok seviyorum..
    bilgileriniz için teşekkür ederim..
    yarın inş yağ çubuğundan duman üflemesi var mı yokmu ona bakacağım..
  • Aracımın yağ çubuğuna baktım bugün..yağ eksiltme hiç yoktu..rahatladım ..

Bu arada;arabam motor soğukken ilk çalışmada benzinde stop edip duruyor..gaz yemiyor anlayacağınız.
    sıralı sistem lpg hiç kullanmadığım için merak ediyorum.sıralı sistemlerde motorun ısınmasınımı beklemek gerekiyor.benim bildiğim ilk çalışmada benzinle çalışıldığı için stop etmeden gitmesi lazım.ama aracım çalıştığı halde hareket etmeden bile gaza bassam stop ediyor..ta ki 1-2 dk bekleyip ısındıktan sonra randıman kazanıyor..bunun sebebi nedir acaba?
  • konu hakkında bilgisi olan yok mu?
    ben ilk kontakta arabayı çalıştırıyorum ama gaza basınca hemen stop ediyor..
    30 dereceye gelene kadar araba durduğu yerde 5 dk boşa çalışıyor..
    gideceğim okul zaten 2 km uzaklıkta.
    bari arabam yolda bu mesafeyi alsa diyorum:)
    acaba arabanın motoru soğukken benzinde gitmeyip stop etmesi normal mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.