Şimdi Ara

2005 MODEL COROLLAYA LASTİK ÖNERİN LÜTFEN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımın üzerindeki orijinal lastikleri değiştirme zamanım geldide geçiyor bile. Bana önerebileceğiniz lastikler varmı?
    Önerirken eğer fiyat, ses, güvenlik konularındada değerlendirmelerinizi yaparsanız sevnirim.
    yardımcı olan yada alamayan tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler

• 2003 Corolla Sol sedan da yaklaşık 9 ay 18000km dir Bridgestone Turanza ER300 kullanıyorum.Islak Kuru fark etmeksizin çok ama çok iyi bir performansı var.Eğer hala B390 larla kullanıyorsanız bu lastiği taktıktan sonra aracınızın yol tutuşuna inanamayacağınızı çok rahat söyleyebilirim.Ayrıca son testlerde Hankook un Ventus Prime modeli de ER300 dahil tüm performans lastiklerini geçip 1. olmuştur.Ona da göz atabilirsiniz.
  • Merakımı mazur görün kaç km de degiştiriyorsunuz ? Ben 62.000 deyim.. Serviste çok iyi....... mm dediler...Diş kalınlıgı ve derinligi çok çok düzgün... B 390 ... Degişecek olursam ER 300 düşünürüm. Şimdilik ..Daha 1 yıl el sürmem.. ZAMANLA SERTLEŞİP ESNEKLİGİ YOK OLUYOR DİYE DEGİŞMEK GEREKLİ....Sonra başımıza bir musibet gelmezse lastikleri degişecegim...Allah kerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 29 Nisan 2008; 9:02:31 >
  • arabayı ikinci el aldım nasıl omuş anlamadım ama araba henüz 30 binde ve lastiklerde diş izi kalmamış neredeyse
  • yeni çıkan michelin energy server çok övülüyor.
  • yarın değiştiriyorum inşallah lastikleri

bridgestone olmasın da ne olursa olsun...

araba 69.000 de 2004 model corolla sol. b 390 larla 45.000 km ancak yapmışımdır. 25.000 km kadar da Bridgestone Blizzak Kar lastiği ile yaptım.

195*60*15 Kumo / Marshal lastik 95 lira
    195*60*15 Michelin 130 lira dedi lastikcim. 120 ye bırakırsa Michelin alacam yada 90 a Marshal i verirse Marshal alacam.
  • arkadaşlar benim araçta 20.000 de daha üzerinde fabrika çıkışı lastikler var.ama yol sesi dolayısıyla hiç memnun değilim.
    Lastikler çok sert.dondurmacı arkadaşın dediği gibi bridgestone olmasın da ne olursa olsun... sanırım değiştirmem gerektiğinde
    seçimim michelin den yana olacak
  • michelin konusuna katılamıyorum, çünkü energy kullandım, güzel hoş, sessiz ama
    abartmayayım ama sanırım 1. ya da 2. çukura girince (yaklaşık 50 km/saat hızla) sağ ön lastikte balon yaptı.
    ki çukura mecbur kalmazsam girmem !

3 sene önce Bridgestone B 330 Evo aldım, çok memnunum .Ses konusu doğrudur, daha sesli ama yol tutuş açısından çok iyi, silica yapısı çok etkili.
    seneye değiştitince Turanza takıcam onu kullanan bir kaç arkadaş var, çok memnunlar.
  • lastik önerim Nokian nrh-i dir.
    En sessiz lastik
    Islak performansı iyi
    uzun ömürlü ve çevre dostu
    güvenli
    uygun fiyatlı
    + Memnuniyet garantisi
  • Mustim aracın üzerindeki lastikler ne marka
  • Marshal aldım ( Marshal Matrac 195*60*15 88 V )takıldı bugün.

Marshal ın tanesi 90 lira
    Michelinin tanesi 135 lira.

4 lastikde 180 lira yapıyor.

35 km kadar yaptım yeni lastiklerde, ses kesildi dersem yalan olur. Kuru zeminde yol tutuşunu beğendim lastiğin. Alonso nun yaptığı gibi sağa sola çevirdim direksiyonu, araba dağılıp gitmedi. Ama ıslak zeminde görcecez bakalım.

Lastiği aldığım yerden arkadaşlarımla birlikte her sene 10-15 lastik alıyoruz. Satan kişi ısrarla bu lastiği tavsiye etti. Deseni de Micheline göre daha iyi gibi. Hatta benim lastikler takılırken yeni Passat a da Marshal taklıyordu. Passatın sahibine sordum bu lastiğin esnaf arkadaşları tarafından çok tutulduğunu söyledi.

Bakalım nasıl bi netice alacaz ?

Selamlar hürmetler...
  • Bir tanıdığım Nokian bayiliği aldı.

Çok merak ediyorum sessizliği üzerine çok şey okudum ama Bridgestone larında yol tutuş ve yuvarlanma direnci konusundaki başarısını kendim bizzat görüyorum - yol sesi konusunda ne yazık ki kötüler.

Aracım yeni kasa Corolla üzerinde Dunlop SP var fren performansından memnun değilim
  • Bende de Turanza var orjinallerine göre kesinlikle daha yumuşak ve sessiz ama çabuk yıpranıyor gibi geldi...Önümüzdeki yaz Good Year exellence almayı düşünüyorum.
  • beyler dunlop sp sport fast response , yokohama c drive ses olarak michelin den, er 300 de performans olarak gene michelinden iyiymiş. Almanların 20000 km lik testleri böyle söylüyor...benim tercihim yokohama yada dunlop olurdu, yada bir ihtimal continental..
    bridgestonelar çok sesli..sinir yapıyor.
  • Geldik en önemli konuya. Lastik alırken üzerindeki DOT koduna dikkat ediniz...lastigin üretim tarihini o kod anlayanlar için söylüyor....Lastige baktınız DOT 2106 yazıyor. Bu ne demek ? 2006 yılı 21. Hafta sı üretildi demek.... 1607 ne demek ? 2007 yılı 16. haftası üretildi demek....Lastik ne kadar taze olursa o kadar yolu iyi tutar ....Yaşlandıkca sertleşiyor.....Biliyorsunuz.. Filanca lastigi aldım. Odun gibi çok sert....Çok ses yapıyor.... Dediginiz lastikler eski lastikler....Hep spotta satılıyor.. Biz ise ucuz diye kapışıyoruz....Tarih nedir ? Nerede yazar ?....Kaç kişi biliyor ?....D.H. Forumdakiler bilir............Saygılarımla... İLAVE BİLGİ.... T sınıfı 190 Km/ saat H sınıfı 210 Km / saat V sınıfı ise 240 Km/ saat hıza dayanıklı diye Almanların lastik sitesinde anlatılıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 24 Mayıs 2008; 5:03:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.