Şimdi Ara

2011 yılının en iyi sedanı belli oldu? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
10.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: DKinq

quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Volvo'nun ölümlü kazası yok diyenlere;

2011 yılının en iyi sedanı belli oldu?

Bu kazanın devam görüntüleri de var ama çok kötü görüntüler. O sebeple yayınlamıyorum.

Bunlar Volvo mu ???

evet ilk fotoğraftaki s70 t5, diğerleri ise s80 t.

Bnaa onun Sitesini Verin Neye Dayanarak Öldü Diyorsunuz Bilelim Emniyet Kemeri Takılı mı Değil mi ???

• quote:

Ya Bu Crash Test Bunu Volvo Tüm Araçlarında Yapar O 2.Videoda Birşey Göremedim ?

ne crash testi ya? böyle crash test mi olur??

buyrun haberin linki:http://www.wired.co.uk/news/archive/2010-05/07/video-volvo-accidentally-smashes-new-car-in-safety-demo
  • Dking ne laf anlamaz adammışsın be adam kaç satır yazı yazmış okadar yazıdan yok focusla karşılaştırıyosunuz bilmem ne gibi şeyler çıkarmışsın cahilsen cahilim de kardeşim bunlar volvomu demiş bide adama bak ya.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

Volvo'nun ölümlü kazası yok diyenlere;

Bu kazanın devam görüntüleri de var ama çok kötü görüntüler. O sebeple yayınlamıyorum.

Bunlar Volvo mu ???

evet ilk fotoğraftaki s70 t5, diğerleri ise s80 t.

Bnaa onun Sitesini Verin Neye Dayanarak Öldü Diyorsunuz Bilelim Emniyet Kemeri Takılı mı Değil mi ???

verecek bir şey yok s70 akordeon olmuş. sıkışmada ölmüştür araçtaki kişi. kendi aracımda s70ti 5 ay önce. çok iyi bilirim o aracı.

s80te de sürücü tarafı zaten kalmamış. onda da kullanan kişinin hayatta kalması mümkün değil.

iki araçta normalde çok sağlam modeller. ama sonuçta siz sınırı aşarsanız sizi ancak Allah kurtarabilir.

• quote:

ya hocam sen bizle dalga mı geçiyorsun?? koca tır gelmiş soldan girmiş, o çeliği konserve kutusu gibi yapmış, aracın sol tarafı sağa tam kaymış hala emniyet kemeri takılı mı? diyorsun.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ya?! emniyet kemerinin bu tip bir kazada ne artısı olacak???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 29 Mayıs 2011; 21:19:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Ya Bu Crash Test Bunu Volvo Tüm Araçlarında Yapar O 2.Videoda Birşey Göremedim ?

ne crash testi ya? böyle crash test mi olur??

buyrun haberin linki:http://www.wired.co.uk/news/archive/2010-05/07/video-volvo-accidentally-smashes-new-car-in-safety-demo

Ya Ben Bizzat Denedm Gözüme mi İnanıyım Burdaki Birşeye mi ??? Kamyona olanda Crash Bas Baya Volvonun Tüm Araçlarına Yapmış Olduğu. ..

eray2658
    Düzgün Konuş + Konuyu Tamamen Oku

• quote:

Orijinalden alıntı: Preso

Sonucun 29 Kasım’da açıklanacağı 2011′in Car Of The Year’ın yedi finalisti belli oldu. İşte 2011 Car Of The Year finalistleri!
    http://www.haberegider.com/blog/2011-car-of-the-year-finalistleri/

Peki size soruyorum bu listeye girebilen başka sedan var mı? Nissan yaprak (leaf) katılan ilk elektrikli araç ama yılın aracı seçilmemiş ve diğer yönden bakmak gerekirse benzinli ve dizel motorlu en iyi sedanlar arasından seçilen sadece S60 var.

Dizel de Bmw kadar üst düzey teknolojii yakalayamamış olabilir ancak F segmenti ve lüx araçlarda sunulan aktif güvenlik sistemi,şerit değiştirme uyarı sistemi v.s. gelişmiş güvenlik sitemlerini bile ulaşılır düzeyde insanların kullanımı sunan ilk marka. Bu bile diğer üstün yönlerini saymadan buraya kadar gelmesinde en önemli etkenlerden.
    quote:

Orijinalden alıntı: aanil

aynen birde verilen araç listesindede car of the year yazıyor zaten bi konu açılmış ama açan kişide bakmamış arkasına listede abuk subuk araçlar var en iyi sedan diye başlık açılıyor

ayrıca car of the year 2011

http://www.caroftheyear.org/winner/Nissan/Leaf/2011_52/coty

iyide sundugunuz listede sadece sedan araçlar yok hb ve tek kapı spor araçlarda var volvo s60'a verılen bir ödül var ancak en iyi sedan otomobil falan böle birşey göremedim bulamadım sadece google volvo s60 price yazınca böle bir ödül ortaya cıkıyor. ayrica nissan bu ödülü almış sizin bahsettiginiz tarih dogru 29 kasım olcak ama 2010 da verilmiş bu ödül nissanın kendi sitesindede bu aracın bilgilerine baktıgınızda görülüyor
    http://www.nissan-global.com/EN/NISSAN/LEAF/

sizin gönderdiğiniz site ne kadar güvenilir bir site bilemem ben bizzat yabancı resmi sitelerden bakıyorum.
    bize daha güvenilir kaynaklar gösterirseniz sevinirim !

• Volvo'da ölümlü kaza olmamıştır lafı yıllardır internette dolaşan onlarca hurafeden biri.

Bu "yılın arabası" ödülleri kendi segmentlerinde yarattıkları farka göre verilir. Eğer birbiriyle kıyaslama olsaydı Insignia, Polo gibi arabalar zaten rüyasında göremezdi. Yüzbinlerce Euro'luk araçlardan sıra gelmezdi.

Bir diğer mevzu yine Volvo'nun tank gibi görülmesi. Evet, Volvo denince aklımıza güvenlik geliyor. Evet, Volvo güvenlik alanında birçok buluş yapmıştır. Evet, Volvo sağlam arabadır. Fakat artık günümüz teknolojisinde çoğu üreticinin belirli bir güvenlik alt sınırı var. Polemik olsun diye demiyorum tabi; ama bugün bir Hyundai bile 5 yıldız alabiliyor. Bundan 15-20 sene önce Hyundai'nin arabalarının güvenliği gerideydi. Uzun lafın kısası, dünya gelişiyor. Markalar arasındaki uçurumlar kapanmaya başlıyor, her marka isterse lüks ve tank gibi araba yapabiliyor; ama hepsi aynı ölçüde pazarlayamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 29 Mayıs 2011; 21:28:39 >

• quote:

Ya Ben Bizzat Denedm Gözüme mi İnanıyım Burdaki Birşeye mi ??? Kamyona olanda Crash Bas Baya Volvonun Tüm Araçlarına Yapmış Olduğu. ..

eray2658
    Düzgün Konuş + Konuyu Tamamen Oku

ya şuna crash test diyorsun ya helal olsun.. sonra senle otomobil konuşmam diyorsun! artık çok komik oluyorsun

aç verdiğim linki oku.. adam basın mensubu ve direk kendi ağızıyla anlatıyor olayı.. CRASH TEST ibaresi yok, SAFETY SYSTEM DEMONSTRATION (GÜVENLİK SİSTEMİ DEMO GÖSTERİMİ) diye belirtiliyor.. daha da uzatmam ben bu konuyu

• @TechZone daha önceki mesajımda size yapılan anlamsız eleştiriye karşı görüş belirtmiştim, kabul burada fanatikçe yorumlar yapanlar var, farkında olmadan ya da olarak siz de o bataklığa saplanıyorsunuz. Volvo güvenlik donanımları ve teknolojilerini sanki işe yaramaz gibi gösterip yok Bmw yok Mercedes şunlara sahip diyor ve gittikçe batıyorsunuz. Birini yüceltmek için diğerini yermeye gerek yok, Volvo sizin de çok iyi bildiğiniz gibi güvenlik alanında kendini ispatlamış ve büyük ihtimalle aralarında en iyisi. Ha dersiniz Bmw yol tutuşu, sürüşü, eyvallah ama son mesajlarınızda yaptığınız gibi saçmalamaya gerek yok
  • ben düzgün konuşuyorum. @techzone kanıtlarla geliyo hala inanmıyosun ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Medelhavet

@TechZone daha önceki mesajımda size yapılan anlamsız eleştiriye karşı görüş belirtmiştim, kabul burada fanatikçe yorumlar yapanlar var, farkında olmadan ya da olarak siz de o bataklığa saplanıyorsunuz. Volvo güvenlik donanımları ve teknolojilerini sanki işe yaramaz gibi gösterip yok Bmw yok Mercedes şunlara sahip diyor ve gittikçe batıyorsunuz. Birini yüceltmek için diğerini yermeye gerek yok, Volvo sizin de çok iyi bildiğiniz gibi güvenlik alanında kendini ispatlamış ve büyük ihtimalle aralarında en iyisi. Ha dersiniz Bmw yol tutuşu, sürüşü, eyvallah ama son mesajlarınızda yaptığınız gibi saçmalamaya gerek yok

ne alakası var fanatiklikle? ben BMW'nin Mercedes'in sistemlerini anlatıyorum.. Volvo'nun sistemlerini yermedim.. bu sistemler BMW'de de kullanılıyor ama sorunsuz olarak.. ben sorunsuzluk açısından ve BMW'de Mercedes Benz'de daha fazla aktif güvenlik sisteminin olduğunu savunuyorum.. bu fanatiklikse bu forumda otomobil sahibi ve kendi kullandığı otomobil hakkında görüş bildiren herkes fanatik! herkes aynı bataklıkta..

bence siz saçmalamayın! nitelik olarak aynı işi yapan iki sistemden birine "bu daha iyi çalışıyor" gibi bir şey derim, işte bu fanatikliktir.. ancak aynı sistemlerden biri sorunlu derim bu ortada olan olayı belirtmektir.. aradaki farkları iyi ayıralım lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 29 Mayıs 2011; 21:38:51 >

• Dking özet geç istersen. Bababamın volvosu var de anlaşalım.
  • 1.kesinlikle dediğiniz gibi allah yapısı değil kul yapısı volvo o hale gelmişse eğer o başka model başka marka olsaydı ne hale gelirdi onu düşün volvo babamın firması değil fakat birde gerçekler var dünyanın güvenlikle eş analamlı gördüğüü tek marka volvodur bu tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçek ve evet volvoda tüm dünyada 1984 den beri hiç ölü yok ama yok deyip koca tırın altına giren otomobil sürücüsünün hiç mi sucu yok geçen hafta bir kaza ya gittim megan marka otobil kamyona arkadan çarpmış arabanın lastikleri bile yoktu yazık insanların beyin parçaları arka koltuktaydı yorum yazarken biraz dengeli olun lütfen sevmeyebilirsin aklınla yorum yap bunu biz demiyoruz güvenlik alanında ilk emniyet kemerini bulan viraj denge sistemini bulan vs vs araştır sonra laf olsun diye klavye delikanlılığıda yapma bütün bu sözüm sadece time_ ye arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DKinq -- 29 Mayıs 2011; 21:44:13 >

• quote:

eğer o başka model başka marka olsaydı ne hale gelirdi onu düşün

Bu da ikinci çıkış kapısı. İlki yüzüne kapandı malum. Ama burdan da sana ekmek çıkmaz söyleyim ben.

İzninizle arkadaşa bir de şu videoyu göstermek istiyorum.

• quote:

quote:

@TechZone daha önceki mesajımda size yapılan anlamsız eleştiriye karşı görüş belirtmiştim, kabul burada fanatikçe yorumlar yapanlar var, farkında olmadan ya da olarak siz de o bataklığa saplanıyorsunuz. Volvo güvenlik donanımları ve teknolojilerini sanki işe yaramaz gibi gösterip yok Bmw yok Mercedes şunlara sahip diyor ve gittikçe batıyorsunuz. Birini yüceltmek için diğerini yermeye gerek yok, Volvo sizin de çok iyi bildiğiniz gibi güvenlik alanında kendini ispatlamış ve büyük ihtimalle aralarında en iyisi. Ha dersiniz Bmw yol tutuşu, sürüşü, eyvallah ama son mesajlarınızda yaptığınız gibi saçmalamaya gerek yok

ne alakası var fanatiklikle? ben BMW'nin Mercedes'in sistemlerini anlatıyorum.. Volvo'nun sistemlerini yermedim.. bu sistemler BMW'de de kullanılıyor ama sorunsuz olarak.. ben sorunsuzluk açısından ve BMW'de Mercedes Benz'de daha fazla aktif güvenlik sisteminin olduğunu savunuyorum.. bu fanatiklikse bu forumda otomobil sahibi ve kendi kullandığı otomobil hakkında görüş bildiren herkes fanatik! herkes aynı bataklıkta..

bence siz saçmalamayın! nitelik olarak aynı işi yapan iki sistemden birine "bu daha iyi çalışıyor" gibi bir şey derim, işte bu fanatikliktir.. ancak aynı sistemlerden biri sorunlu derim bu ortada olan olayı belirtmektir.. aradaki farkları iyi ayıralım lütfen...

Nasıl yermediniz yani, e pes dedirtecek yorumlar yapıyorsunuz, özellikle son 3-4 mesajınızdan sonra zaten sizinle en azından bu konuda anlaşılamayacağını anlamış durumdayım. Güvenlik sistemlerinin tamamen sorunsuz çalışması gibi bir duruma aklı çalışan bir insan da kesinlikle inanmaz, herşey olasılıklar üzerine, önce bunu anlayın. Bu konuda tekrar eden bir tartışmaya girmek istemiyorum, heleki siz bu Bmw "Uzmanlığını" bırakıp "Fanatikliği" haline getirmişken.

• O Zaman Bunları Gösteriyim

Bmw 650 Anlaşılmıyorda ;

Buyrun Siz BMW lerinizle Takılın Allah Kaza Bela Vermesin BMW Yandaşları

Site Vermek İstemiyorum Buyrun Başka Bir Siteden Aldığım Bölüm

Arkadaşlar türkiye de az dünyada çok kişinin bildigi üzere dünyanın en sağlam arabası volvo dur. Volvo Türkiyede Çok tutulan arabalardan deil fakat yabancı ulkelerde bayaa war Türkler volvo yu fazla görmedikleri , binmedikleri için ilgilenmiyo ama Hürriyet gazete yazarları da bir arada olarak bir çok araba seçtiler her hafta 2 şer tane elediler ve son 3 e kalan arabanalar BMV-MERCEDES-VOLVO ve En iyi seçilen araba volvo oldu

Yorumsuz...

• Kesinlikle hak eden kazanmiş. Çok güzel bir araba.
  • quote:

Nasıl yermediniz yani, e pes dedirtecek yorumlar yapıyorsunuz, özellikle son 3-4 mesajınızdan sonra zaten sizinle en azından bu konuda anlaşılamayacağını anlamış durumdayım. Güvenlik sistemlerinin tamamen sorunsuz çalışması gibi bir duruma aklı çalışan bir insan da kesinlikle inanmaz, herşey olasılıklar üzerine, önce bunu anlayın. Bu konuda tekrar eden bir tartışmaya girmek istemiyorum, heleki siz bu Bmw "Uzmanlığını" bırakıp "Fanatikliği" haline getirmişken.

önce neyi, neye göre savunduğumu bir anla da sonra eleştirirsin...

aklı çalışan bir insan, güvenlik sistemi satın alıyorsa aracına, o sistemin sorunsuz çalışmasına güvenerek alır.. aklı başında olan bir insan hayatını emanet ettiği sistemleri "bu sistemi aldık ama olasılıklar dahilinde bozulabilir" mantığı ile satın almaz.. bu City Safe denen olay da 3 - 30km hız arasında çalışmaktadır.. 31km hız ile gidiyorsanız devreye girmez.. buna göre örnek verecek olursak, önde araç, engel vs yok iken 29km ile ilerlediğinizi ve birden bire anlamsızca sistemin devreye girerek aracı durdurduğunu ve arkanızdan gelen aracın size çarptığını düşünün.. ya da devreye girmeyip öndeki araca çarptığınızı düşünün! bunun yerilmeyecek tarafı nerede??? savunulacak bir tarafı mı var???

sistem bozulabilir tabii ki, sorunun üstesinden de gelinebilir, ama basın tanıtımında yaşanan rezaletten sonra düzeltilmesi gereken sistem hala hatalı satılıyor ve çalışıyorsa ben bunu yermeyeceğim de ne yapacağım?!

bunu belirtmenin de sonucu BMW fanatikliği ha??

bence sizin cidden aradaki farkları ayırabilecek duruma gelmeniz gerek..

• quote:

quote:

önce neyi, neye göre savunduğumu bir anla da sonra eleştirirsin...

aklı çalışan bir insan, güvenlik sistemi satın alıyorsa aracına, o sistemin sorunsuz çalışmasına güvenerek alır.. aklı başında olan bir insan hayatını emanet ettiği sistemleri "bu sistemi aldık ama olasılıklar dahilinde bozulabilir" mantığı ile satın almaz.. bu City Safe denen olay da 3 - 30km hız arasında çalışmaktadır.. 31km hız ile gidiyorsanız devreye girmez.. buna göre örnek verecek olursak, önde araç, engel vs yok iken 29km ile ilerlediğinizi ve birden bire anlamsızca sistemin devreye girerek aracı durdurduğunu ve arkanızdan gelen aracın size çarptığını düşünün.. ya da devreye girmeyip öndeki araca çarptığınızı düşünün! bunun yerilmeyecek tarafı nerede??? savunulacak bir tarafı mı var???

sistem bozulabilir tabii ki, sorunun üstesinden de gelinebilir, ama basın tanıtımında yaşanan rezaletten sonra düzeltilmesi gereken sistem hala hatalı satılıyor ve çalışıyorsa ben bunu yermeyeceğim de ne yapacağım?!

bunu belirtmenin de sonucu BMW fanatikliği ha??

bence sizin cidden aradaki farkları ayırabilecek duruma gelmeniz gerek..

sevgili TechZone burda bu arkadaşlara laf anlatmak yerine fanatikliginizi kabul edinde uzatmasınlar hem diyelimki fanatiksiniz sonuçta fanatikliğini yaptıgnız marka BMW bence bunun için bile konuşmaya hakları yok bu kadar gereksiz eleştiri yapıldı şahsınıza bence daha fazla uzatmayın derim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.