Şimdi Ara

2014 de ehliyet alanlar stajyer mi sayılacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ocak ayında ehliyete yazılıcam. Bu konu hakkinda herkez başka birseyler söylüyor. Kesin bilgilere sahip olan varsa yardımcı olabilirmi ?

• stajer ehliyet ile il disina cikamiyorsun
  • Öyle deniliyor,tam belli değil.

Ayrıca ben 18 yaşındakilere ehliyet verilmesi taraftarı değilim,trafikte çocuksu hareketleri devam ediyor,trafik oyuncak değil,bu yüzden 21 yaş üstüne ehliyet verilmesi taraftarıyım.

Hoş gerçi bende 18'imde almıştım ama
  • Yok öyle birşey yalaaaaaaaaaaaaaaaaaaan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert CaN...

Arkadaslar ocak ayında ehliyete yazılıcam. Bu konu hakkinda herkez başka birseyler söylüyor. Kesin bilgilere sahip olan varsa yardımcı olabilirmi ?

Ben 2009 da aldım.o zamanda diyorlardı çıkıvak diye hala çıkocak
  • Karmakarışık birşeyler oluyor..
  • İnşallah cıkmaz beylerr

Benim arkadaşım geçen hafta ehliyet sınavına girdi ve onlara 2014de ehliyetler stajyer olarak verilcegini söylemişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

Öyle deniliyor,tam belli değil.

Ayrıca ben 18 yaşındakilere ehliyet verilmesi taraftarı değilim,trafikte çocuksu hareketleri devam ediyor,trafik oyuncak değil,bu yüzden 21 yaş üstüne ehliyet verilmesi taraftarıyım.

Hoş gerçi bende 18'imde almıştım ama

Ben aldıktan sonra 25 olsada benim için birşey değişmez.

Ama senin ehliyetin olduğu için tuzun kuru

• Keşke 18 ime girer girmez alsaydım. Ailemde ehliyeti olan biri olmasaydı napacaktım ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Keşke 18 ime girer girmez alsaydım. Ailemde ehliyeti olan biri olmasaydı napacaktım ben ?

O zaman araba kullanamiyacaktin
  • quote:

quote:

Keşke 18 ime girer girmez alsaydım. Ailemde ehliyeti olan biri olmasaydı napacaktım ben ?

Çok saçma bir uygulama hocam bu kendi egolarını tatmin etmek için çıkartacaklar böyle bir kanunu
  • quote:

quote:

quote:

Çok saçma bir uygulama hocam bu kendi egolarını tatmin etmek için çıkartacaklar böyle bir kanunu

Aslında nadir olan mantıklı uygulamalardan biri. Araba kullanmak öyle çocuk oyuncağı değil trafikte o kadar acemi ve öküz sürücü var ki ne kadar iyi sürücü olursan ol onlara çarparsın. Araba kullanmak arabayı kaldırıp direksiyonu tutmaktan ibaret değil. 2 Sene kişinin pişme süresi diye hesap ediyorlar.

Edit: Tabi işin şu tarafıda var. Ehliyeti alıp hiç araba kullanmayıp o 2 seneyi tamamlayanlar. Yada normal ehliyette ile kullanmayıp kullanmayıp yıllar sonra kullanıp acemi olanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 5 Kasım 2013; 10:20:00 >

• Her sene var ayni muhabbet valla ben 3 yil once aldim ozamanda vardi ondan oncede varmis yalan dolan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seank

Her sene var ayni muhabbet valla ben 3 yil once aldim ozamanda vardi ondan oncede varmis yalan dolan

Ama bu sene onaylandiğı söyleniyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Seank

Her sene var ayni muhabbet valla ben 3 yil once aldim ozamanda vardi ondan oncede varmis yalan dolan

Ama bu sene onaylandiğı söyleniyor

Alıntıları Göster
    Her sene o stajyer sürücü muhabbeti var.
    Ben kendimi bildim bileli bu sene son, yıl başından sonra yeni sistem diyorlar.
    Bir şey olacağını sanmıyorum.

Bence bundan önce sınav sisteminin değişmesi gerekiyor.
    Aynayı ayarlayabilen, arabayı kaldırabilen herkes ehliyet alıyor.

Mesela Polonya'da yaklaşık 1 saat süren bir ehliyet sınavı yapılıyor. Normal trafikte; kavşaklar, ara sokaklar, ana cadde. Park etme vs. her şeyine bakılıyor sürücünün.
    Toplamda da 2 ya da 3 hata hakkı var.
    Atıyorum düzgün parkedemedi, biri gitti. Kırmızı ışıkta yaya geçidi üstünde durdu, 2 gitti.
    Sinal vermedi ya da başka bir hata yaptı, orada indirip; bir sonraki sınava artık diyip gönderiyorlar.

Trafikte o kadar öküz, o kadar saçma adam var ki.
    Mesela geçen gün otoyolda gidiyorum, 130 civarı bir hızım var. Adamın biri de arkamdan geliyor.
    Sola virajın sonunda birden trafik durdu. Hobaa frene asıldık, ucu ucuna durucam. Ama adam arkadan hızlı geldiği için çarpacaktı bana. O hızda sola doğru manevra yapıp bariyerlere yapıştım ben, aynı zamanda öndeki arabaya sıfır durdum. Sırf adama sağa doğru kaçacak mesafe olsun diye. Adam sağa emniyet şeridine attı kendini, sonra durdu geçti şeridine. Ben normal fren yapsam, adam ya bana kesin çarpacak. Üstüne bir de ben öndekine çarpacağım.

Neyse;
    Onu bunu geçersek. En büyük örneği; bayram gidişi, dönüşü yapılan kazalardır. O kadar çok acemi, o kadar çok araba sürmeyi bilmeyen şoför var ki. Her bayram bunlar "hurraaa memlekete" diye yola çıkıyor. Şanslılarsa sadece kendileri kaza yapıyor. Değilse başkasının malına, canına zarar veriyorlar.

• Yalan arkadaş yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

quote:

quote:

Aslında nadir olan mantıklı uygulamalardan biri. Araba kullanmak öyle çocuk oyuncağı değil trafikte o kadar acemi ve öküz sürücü var ki ne kadar iyi sürücü olursan ol onlara çarparsın. Araba kullanmak arabayı kaldırıp direksiyonu tutmaktan ibaret değil. 2 Sene kişinin pişme süresi diye hesap ediyorlar.

Edit: Tabi işin şu tarafıda var. Ehliyeti alıp hiç araba kullanmayıp o 2 seneyi tamamlayanlar. Yada normal ehliyette ile kullanmayıp kullanmayıp yıllar sonra kullanıp acemi olanlar.

Tamam hocam haklısınız acemi sürücü çok ancak bizde dogar doğmaz ögrenmedik araba kullanmayı ama aceminin yanında biri olsa ne kadar müdahale edebilir ki ? o panik anında. Ben ehliyetim olmadan kullanıyorum ne kendimi nede bir başkasını tehlikeye attım şu ana kadar. 2 yıl çok uzun bir süre ayrıca ailenden birinin ehliyeti yoksa napacak bu adam birde onu düşünmek lazım 2 sene hiç dokunmaz bu adam arabaya 2 sene sonunda bir araba alır iyi kötü gene yolda acemi olur.

• Stajyer olayını her sene diyorlar ama bu sene olacak gibi çünkü ehliyetlerin şekli falan derken bu uygulamaya da geçebilirler
  • metinsemer kullanıcısına yanıt
    Tabiki hocam, yaşı benden büyük olup hata üstüne hata yapan sayısı oldukça fazla ki onlar yüzünden kaç tane kaza atlattım. Sinyal vermeden emniyet şeridinden yola dalanlar mı dersin, kavşakta tam geçiyorum arkadan gelip önümden dönenler mi dersin, otobanda 120 ile orta şeritten giderken sol şeride geçip beni sollamaya kalkıp birde üzerime süren yolcu otobüsleri mi dersin,daha niceleri... Stajer'den daha çok sürekli trafik denetimi olmalı ve gerçek anlamda ufak hatalardan ceza puanları birikip ehliyete el konulmalı yada tekrar gerçekten katı ve sert bir direksiyon kursu eğtimi ve sınavına alınmalı. 1 seneden daha kısa süredir ehliyetim var, 30-40 lı yaşlardaki adamlar benden daha çok hata yapıyor.
  • Kesin cevabı olan yokmu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.