Şimdi Ara

2019 Dsg golf fren yaparken ses çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 dizel 1000km de frene bastığımda özellikle düşük hızlarda 20-30 veya durmaya yakınken metal sürtünme sesi gibi bi ses geliyor
    Sorun nedir nasıl çözebilirim?

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Moueson demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bomba , geri sayım , DSG ... gerisini siz anladınız
    Ya bir git arkadaşım tam trolsün ya...

Konu sahibi arkadaşım yağmurlu bir havada bir, iki gün kullanmadıysanız diskin üzerinde oluşan tabakayı bi kaç yüz metre kadar sürüşten sonra atar, sorun bu diye tahmin ediyorum.
  • Bomba , geri sayım , DSG ... gerisini siz anladınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 11 Nisan 2019; 20:39:37 >
  • 1.000 km de bir aracın fren balatalari bitmez. Kir toz vs bisey vardır. Balata yer yapıyordur. Ama dsg pişmanlıktır 😬
  • Benim fikrim araç daha yeni yani rodajda bu nedenle bir müddet frenlerin alışması lazım. Geçenlerde t-roc kullandığımda frene basınca aynı sesi bende duydum oda km olarak daha düşüktü. Bence bir müddet sonra geçer gibi. Bende henüz 130 km de Passat var onda da özellikle sabahları oluyor.
  • Yine hayatında ww kullanmamış ciğerci kedileri damlamış
  • Kronık falan degıl, sanzımanla hıc alakası yok zaten

Fren balatalarında artık asbest kullanılmıyor. Bu da kalıteyı dusurdu. Rodajın da etkısıyle baslarda bu surtunme sesı duyuluyor cogu aracta. Bır sure sonra ses azalacak ancak az da olsa gelmeye devam edecek. Bu ses genelde otopark gıbı kapalı alanlarda duyuluyor anca
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Kronık falan degıl, sanzımanla hıc alakası yok zaten

Fren balatalarında artık asbest kullanılmıyor. Bu da kalıteyı dusurdu. Rodajın da etkısıyle baslarda bu surtunme sesı duyuluyor cogu aracta. Bır sure sonra ses azalacak ancak az da olsa gelmeye devam edecek. Bu ses genelde otopark gıbı kapalı alanlarda duyuluyor anca
    Yanlış okumuşum ben durmaya yakın kısmını atlamışım.

Genelde uzun süre kullanmayınca da oluyor bu sesler. 2-3 frenden sonra geçiyor ve özellikle soğuk sabahlarda daha da belirgin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 11 Nisan 2019; 21:24:45 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, o yuzden otopark kısmını da yazdım. Ilk bı kac bın km de daha net duyuluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bomba , geri sayım , DSG ... gerisini siz anladınız
    Ya bir git arkadaşım tam trolsün ya...

Konu sahibi arkadaşım yağmurlu bir havada bir, iki gün kullanmadıysanız diskin üzerinde oluşan tabakayı bi kaç yüz metre kadar sürüşten sonra atar, sorun bu diye tahmin ediyorum.
  • caspento kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam biraz kullanayım geçmezse bakarız çaresine artık
  • geri bir kaç kez fren yap..uygun yerde ama..
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    2014 105 hp dizel dsg golf aracım 125.000 km DSG patladı. DSG pişmanlıktır...
  • hondaci_tefo H kullanıcısına yanıt
    2014 sonrası düzeltildi sorun yaşayan çok yok
    Birde şu var bizim insanımız dsg kullanmayo bilmiyor
  • hondaci_tefo H kullanıcısına yanıt
    2 gün öncede 125 binde arkadaşın passat dsg bozuldu, lambayı görünce hemen kenara çekmiş, servis yürütseydin biraz daha 26 bin tl den olurdun demiş şimdilik 6 bin küsürle kurtardı.
  • vw golf denen araba ne zamandan beri çok ulaşılmaz oldu da muhalif konuşanlara kedi ciğer ilişkisinden bahsediliyor? sanırsın panameradan falan bahsediyoruz.
  • selamolsun1 S kullanıcısına yanıt
    Bi golfe tüm varlığını gömenler öyle hissediyor sanırım
  • 3 sene önce benzer sorunla sıfır aldığım Golf'te Dsg sorunu yaşamıştım, garantiden halledilmişti.
    İnşallah aynı sorun değildir.
    İyi günler.
  • DSG ile ilgisi olduğunu sanmıyorum, aynı ses satmış olduğum İ30' da da vardı. Servise gösterdim normal dediler, hiç alışamamıştım tam dururken çıkan gacır gucur seslere.
  • disklerde pas varsa ilk birkaç frende atar, ses oradan gelebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.