Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.363
Cevap
56
Favori
349.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız.6 ileri olan 8 ileriye göre geçişler daha iyi.8 ileride hafif rampa aşagı güç gerektirmeyen yerde vites yükseltirken sarsıntı yapıyor.yapsın diye uğraşıyorum yapmıyor.en son manuele alıp hafif rampa aşagı ayağımı gazdan çekip vitesi yükselttim bariz sarsıntı yapıyor tespiti yaptım(düşük hızda 2.-3. Vitesler bariz) bazende dururken arada sırada sert vites düşürüyor.entrasan soğukken harika çalışıyor ancak ısınınca bu sert davranışları yapabiliyor.şanzıman yağı değiştirdiğim usta ayak gazda değilken vites yükselme durumundaki sarsıntıya normal dedi.zf şanzımanda böyle şeyler görmedim ,gm 6 ileride yavaş falan ama net bir şanzımandı.bunlar tabiki benim görüşlerim saygılar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca 8 ileride denemek için 8.viteste giderken Manuel’e alıp dip gaz yaptım hemen 4 vites birden düşürdü.6 ileri İnsignia tek tek düşürüyor diye hatırlıyorum

• alparslan03 A kullanıcısına yanıt

Benim 6 ileri de dediğiniz durumda vuruntu yapıyor, yokuş aşağı- gaz vermeden vites yükseltme durumu, ama eskiden bu kadar değildi, km yükseldikçe arttı. Ya şanzımandan kaynaklanıyor ya da bir ihtimal takozlardan da olabilir, deneme amaçlı şanzıman takozunu değiştireceğim bakalım bir fark olacak mı?

• İki şanzımanı da uzun süre kullanan biri olarak 8 ileriyi daha çok beğendiğimi söyleyebilirim
    6 ileri de sağlam ve gayet iyiydi
    Tabi ben de o da değişmişti 😀

• Burası aktif diye buraya yazıyorum kusura bakmayın. 2018 insignia grandsport var şöför koltuğu arızalı aldığımızdan beri önceki sahibi yaptırmaya çalışmış ama yaptırdığı yer tabiri caizse koltuğun anasını ağlatmış motor ters çalışıyor ses yapıyor alt kızağın vidalarını sökmek için kızağı yamultmuş soketin tırnaklarını vs. kırmış. İstanbul tarafında elektrikli koltuk tamiri yapan yer var mı acaba çok araştırdım çoğu yer yapamam deyip geçiştirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cricet C kullanıcısına yanıt
    Ben şanzımandan oldugunu düşünüyorum.

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Sizin araçta ilk kalkışta hafif vibrasyon var mı?ilk aldıgımda dikkat etmiştim şuan alıştım sanırım normal geliyor.

Hem 1.6 hem 1.5 öyle bir durum anımsamadım
    1.5 çalıştırınca sarsıntılı sonrasında sorun yok

ayrıca bir sorum daha olacak rölantide şakır şukur bir ses var ısınınca yapıyor.klima açıkken olmuyor.şakırtı geçiyor tekrar başlıyor buna dikkat ettiniz mi?servis bunların çalışması böyle demişti.ancak hissedilir böyle yoğun ses enteresan.

• Merhaba Adblue sistemi ile ilgili bir sorun yaşadım. Bilgi amaçlı olsun diye buraya da yazmak istedim. Araç ilk önce motor arızası daha sonra da adblue arızası verdi ve 900km’den geriye saymaya başladı. Adblue doldurmama rağmen geri sayım devam etti. Ve 350km kalınca durdu. Bu arada adblue da tüketmeye devam etti hem enjektör sesinden anladım hem eklediğimde aldı depo. Servis de konuyu çok bilmiyor. Muhtemelen araçta adblue bitti. Adblue depo sensörü de çok sağlıklı bir sensör değil. Sistem bir noktada kendini yeniledi ve hata kayboldu. Ustalar hemen sistemin iptalini öneriyorlar. Bence yaptırmayın çok sağlıklı olmasa çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutluyuce M kullanıcısına yanıt
    Sizin araç 1.6 mı?

Yani çok oldu 1.5 kullanıyorum öyle bir durum yok
    1.6 kullanırken de öyle bir ses anımsamadım ama zincir sesi olabilir onlarda öyle bir durum vardı galiba

• mutluyuce M kullanıcısına yanıt
    1.5 sanırım araba ?
    Belki de adbluda en sorunsuzlardan olabilir
    Sorun olarak şu oldu , motor ikazı yaktı ama herhangi bir güç kesintisi olmadı , bir süre sonra söndü
    Servis haya geçmişine baktığında kritik bir sorun değil diyor
    Ama sinir bozucu motor ikazı yakması

Bahsettiğim sesi şöyle tarif edeyim.rölantide iken araç klima vs kapalı iken yol bilgisayarı anlık tüketim ekranında rolantı 0,3 seviyesine düşüyor ve şakırtılı bir ses gelmeye başlıyor bir süre sonra 0,5 seviyesine çıkıyor ses yok herşey normal.klima açıkken sorun yok.ayrıca motor soguk ikende sorun yok ısınınca yapıyor.servis problem yok dedi.ancak garibime gitti.

• Ayrıca her bakımda yakıt filtresinide degiştiriyorum 3 silindirli motorların tolerans değerlerinin sınırda olduğunu düşünüyorum daha önce rölantide yoğun bir titreme silkeleme gibi sorun yaşadım arada sırada yapıyordu katkı falan attım düzelmedi filtreyi değiştirince tekrar yapmadı ve çekiş arttı.

Partikül temizliği yapıyor olmasın ?

• Arkadaşlar 1.5 insignia B kasa dizel araçların triger zinciri kaç km de değişiyor? Benim araç 99.000 km de. Değişsem mi diyorum? Bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum.

• tt38 T kullanıcısına yanıt
    Benim 176 bin de henüz değişmedi
    180 bin bakımı var sırada belki onda değişiyordur

Partikül ile alakalı degil servise gidince net olarak sebebini ögrenecegim

Ses bu videodakine benzer mi? dakika 1 de başlıyor.

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]BLURBOSH TVyoutube
    Hello viewers, in this video is show my insignia's first mot with me as its owner and that strange chain noise has reappeared again! Follow me on facebook: https://www.facebook.com/ytblurb.fumin Follow me on instagram: https://www.instagram.com/owen_ytblurb_fumin/ MUSIC IS FROM AUDIO LIBRARY AND NCS SOUNDS, BIG THANKS TO THEM FOR LETTING ME USE THEIR AUDIO CHECK THEM OUT: AUDIO LIBRARY: https://www.youtube.com/channel/UCht8qITGkBvXKsR1Byln-wA NCS: https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSound
    https://www.youtube.com/watch?v=TV8pvDP6j5Q

Benim aracımdan da bazen bu ses geliyor ben kurum ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum, ya gaz kelebeğinden ya da manifoldun içindeki hava akışını kontrol eden kelebeğin motorundan geliyor ses. Araçta kurum artınca deviri sabit tutmak için böyle garip davranıyor olabilir.

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.